URODA I ZDROWIE

Czy istnieje idealny hotel w górach?

9 września 2019, dodał: Redakcja

Trudno jest oderwać się od codziennych aktywności miasta. Szybkie tempo życia jest przyjemne – motywuje człowieka do działania, ładuje baterie, dostarcza wrażeń. Zbyt duża ilość bodźców może skutkować jednak problemami zdrowotnymi, szczególnie w obszarze psychicznym. Dbając o właściwy balans – zdrowie ciała i umysłu – warto skorzystać z urlopu i wyjechać z miasta.

Górskie kurorty

Najbardziej popularnym górskim kurortem w Polsce jest Zakopane, które przyciąga setki turystów o każdej porze roku. Zakopane stanowi najlepszy punkt wyjściowy na tatrzańskie szlaki oraz góralskie restauracje. Dobra komunikacja autobusowa pozwala dotrzeć w różne malownicze obszary Tatr – między innymi do Doliny Chochołowskiej, Kościeliskiej oraz na Palenicę. Do Zakopanego można bardzo łatwo dojechać pociągiem lub samochodem. Duża popularność Zakopanego sprawia, że brakuje tu miejsc zacisznych. Jeśli zależy Ci na odprężeniu, wyciszeniu i refleksji, o wiele lepszym wyborem będzie Szczawnica w Pieninach.

Znajdziesz tu nie tylko piękne szlaki górskie, ale także 12 różnych ujść wód mineralnych – szczawy sodowe, wodorowęglanowe, jodkowe oraz bromkowe. Wszystkie zawierają bogactwo soli mineralnych i mikroelementów. Każda z wód ma inne właściwości – pomagają w chorobach dróg oddechowych, układu trawienia, alergiach, stanach zapalnych, niedokrwistości czy otyłości. Dobra woda mineralna korzystnie działa właściwie w każdym obszarze zdrowia – przede wszystkim nawadnia, dbając o prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych oraz hamuje procesy starzenia się organizmu. Bez problemu znajdziesz tu zarówno przytulny pensjonat jak i ekskluzywny i komfortowy górski hotel. Szczawnica to uzdrowisko, które odpowie na wiele potrzeb kuracjuszy. Kiedy będziesz potrzebować ciszy – znajdziesz ją, gdy zapragniesz towarzystwa ludzi – ich również znajdziesz. Przepiękna i najdłuższa w Polsce promenada wzdłuż Grajcarka to miejsce spotkań i długich spacerów. Dla osób lubiących wypoczywać aktywnie dobrą propozycją będą wycieczki piesze, rowerowe lub spływ kajakowy wzdłuż Dunajca.

Miejsce pełne inspiracji

Hotel w górach, np. Hotel Smile, to dobry pomysł dla artystów – pisarzy, malarzy, muzyków, którzy potrzebują ciszy i zmiany klimatu, aby móc zebrać myśli i przelać je na papier. W domu trudno jest o skupienie, gdy wokół piętrzą się obowiązki. Przyziemne sprawy – zakupy, gotowanie, pranie wybijają z rytmu, gubią wenę. Obsługa górskiego hotelu (Szczawnica, Zakopane, Karpacz, Kudowa) zadba o całe zaplecze, a Tobie pozostanie tylko twórcze działanie. Świeże powietrze oraz zdrowe, mineralne wody poprawią samopoczucie i koncentrację. Nie pozostaje nic innego, tylko spakować walizkę i ruszyć w góry!

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Lokówki
u mnie to nie działa, albo coś nie tak z moimi włosami :D dziwne...
Rehabilitacja
Cześć. Słuchajcie jakiś czas temu uległam wypadkowi w wyniku którego straciłam kończynę dolną...
Kremy do twarzy
A ja lubię Tołpę i Nivea, obie marki mają same zalety:)
Lokówki
Można też zapleść wilgotne włosy na noc i rano loki gotowe bez lokówki:)