URODA I ZDROWIE

Cztery sposoby na szybki powrót do zdrowia po operacji powiększenia piersi

6 lutego 2019, dodał: EKSPERTKA

Pacjentki będące pod opieką doświadczonego chirurga plastycznego mogą oczekiwać szybkiej i bezproblemowej rekonwalescencji po operacji powiększenia piersi. Wiele kobiet wraca do pracy i normalnych zajęć już po trzech do pięciu dni od zabiegu. Sprawna rekonwalescencja będzie zależeć od kilku czynników, w tym m.in. od tego, czy pacjentka jest gotowa, by w pierwszych, kluczowych dniach po operacji zwolnić obroty i poświęcić ten czas sobie. Żeby rekonwalescencja po operacji powiększenia piersi przebiegła pomyślnie, warto pamiętać o czterech ważnych zasadach.

Pomoc w wykonywaniu obowiązków domowych

Choć rekonwalescencja po zabiegu powiększenia piersi nie jest szczególnie trudna, pacjentka musi pamiętać, że właśnie przeszła poważną operację. Z tego powodu przez pierwszych kilka dni będzie odczuwać ból i zmęczenie. Przez sześć tygodni nie powinna ona podnosić ciężarów. Dotyczy to także podnoszenia dzieci ważących więcej niż 9 kg. Dodatkowo nie może prowadzić samochodu do czasu zakończenia przyjmowania leków przeciwbólowych o działaniu odurzającym. Pacjentkom zaleca się, by zorganizowały kogoś do pomocy w domu i opiece nad dziećmi przez pierwsze 24 do 72 godzin po zabiegu. Pomocne będą wszelkie odwiedziny życzliwych osób, chętnych wesprzeć w codziennych obowiązkach.

Skuteczne łagodzenie bólu

Bezpośrednio po zabiegu powiększenia piersi pacjentki często odczuwają niewielki lub umiarkowany dyskomfort. Niektóre kobiety odczuwają ucisk w klatce piersiowej. W trosce o komfort we wczesnym okresie rekonwalescencji lekarz przepisuje leki przeciwbólowe do stosowania przez kilka dni po zabiegu. Z relacji wielu kobiet wynika jednak, że już w drugim i kolejnych dniach od zabiegu w zupełności wystarczają im środki przeciwbólowe dostępne bez recepty. Warto wykupić przepisane przez lekarza leki przed zabiegiem powiększenia piersi na wypadek, gdyby po powrocie do domu pacjentka potrzebowała zażyć środek przeciwbólowy lub lek przeciw nudnościom.

Jak najwięcej snu i odpoczynku

Zadbanie o odpowiedni odpoczynek w okresie rekonwalescencji po zabiegu powiększenia piersi może wydawać się czymś oczywistym, ale dla niektórych kobiet nie jest to wcale prostą sprawą. Pacjentka powinna przygotować sobie wygodne łóżko w zacisznym pokoju, w którym będzie mogła odpoczywać przez pierwszych kilka dni po operacji. Powinna mieć pod ręką dużo poduszek, aby móc się wygodnie ułożyć pod odpowiednim kątem. Żeby umilić sobie czas, pacjentka może przygotować sobie płyty DVD, książki i magazyny, tak aby zabić nudę. Kobiety, które przeszły operację od razu po zabiegu są w stanie poruszać się o własnych siłach. Nie można jednak zapominać, że najważniejsze w tym okresie jest słuchanie własnego organizmu, spanie i przeznaczenie wolnego czasu na relaks i odpoczynek.

Mnóstwo światła, zdrowe jedzenie i duża ilość wody w domu

Przed udaniem się do kliniki na zabieg powiększenia piersi pacjentka powinna zadbać o to, by w jej  kuchni znajdował się odpowiedni zapas wody i produktów spożywczych, z których można ławo przygotować posiłki. W pierwszym dniu po operacji może ona odczuwać nudności po znieczuleniu lub nie mieć apetytu, w takich sytuacjach najlepiej sprawdzą się lekkie posiłki. Kobieta powinna upewnić się, że ma pod ręką zdrowe i zróżnicowane produkty spożywcze, które dodadzą jej energii i siły, by wrócić do zdrowia w najbliższym tygodniu. W tym okresie łatwo jest się odwodnić, dlatego należy pamiętać, żeby jak najwięcej pić.

Horizon Medical Center – horizonmedical.pl

Bezpieczeństwo pacjenta na najwyższym poziomie

Odwiedź naszą stronę internetową i otrzymaj 10% zniżki na zabiegi w naszej Klinice


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Cztery sposoby na szybki powrót do zdrowia po operacji powiększenia piersi

  1. avatar Marianna pisze:

    Rahabilitacja często pomaga. Ja po operacji wybrałam się na tydzień do ośrodka. Piękne, ciche i spokojne miejsce, a do tego rehabilitanci, którzy pomogli mi czuć się z każdym dniem lepiej.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Z tym rowerem to trochę nie rozumiem... Skoro inna komunikacja działa...
Windykacja wierzytelności
Najlepiej ustalić ukryty majątek dłużnika i w sądzie wywalczyć spłatę długu, którą wyegzekwuje...
Depilator elektryczny
Używam od kilku lat, ale czasem nie mogę znieść tego bólu... Wciąż...
Awayjne otwieranie samochodu
Ciekawe czy w autach na pilota też ślusarz może otworzyć zamek ;)