Czerwcowe nowości dla dzieci od Wydawnictwa Olesiejuk!

11 czerwca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czerwiec w Wydawnictwie Olesiejuk to przede wszystkim nowości, dzięki którym możemy towarzyszyć bohaterom Disneya, Pixara, Marvela i Star Wars. Znani i lubiani bohaterowie uczą ponadczasowych wartości i zapewniają dzieciom wyjątkową rozrywkę:

Buzz Astral – 3 tomy

Za kilka dni premiera filmu „Buzz Astral”, której towarzyszą premiery trzech książek, które powstały na motywach animacji o tym samym tytule. „Buzz Astral” z fantastycznymi ilustracjami w wersji krótszej i dłuższej oraz powieść w serii BIBLIOTECZKA PRZYGODY.

Kapitan Buzz Astral to nieustraszony Strażnik Kosmosu, który za wszelką cenę pragnie dokończyć powierzoną mu misję. Gdy wraz ze swoją załogą rozbija się na nieznanej planecie, jest gotów zrobić wszystko, by umożliwić rozbitkom powrót do domu. Jego historia to opowieść o odwadze, odpowiedzialności, wytrwałości, zaufaniu i sile przyjaźni. Wypełniona efektownymi ilustracjami książka, powstała na motywach filmu.

 

Moje opowieści Disney Junior

Kolejny tytuł w serii „Moje opowieści”, tym razem coś dla miłośników bohaterów disnejowskich animacji. Są wśród nich: urocza księżniczka Zosia z Czarlandii, doktor Dosia lecząca zabawki w klinice dla pluszaków, zabawne psiaki Bingo i Rolly, a także Minnie, Vampiryna oraz Spidey i jego wyjątkowi kumple.
W cyklu „Moje opowieści” dostępne są jeszcze „Moje opowieści o zwierzętach” oraz „Moje opowieści o Kubusiu Puchatku”.

Disnejowscy bohaterowie i bohaterki przezwyciężają przeciwności losu, zdobywają nowe umiejętności i przekonują: współpraca zawsze się opłaca! Zosia z animowanego serialu „Jej wysokość Zosia” staje przed trudnym zadaniem, ponieważ musi się wykazać w różnych rolach: księżniczki, harcerki, podniebnego jeźdźca oraz uczynnej koleżanki. Sympatyczne mopsiaki Bingo i Rolly wyruszą aż na Hawaje po piasek dla swojego Boba. Myszka Minnie nieoczekiwanie obudzi się jako Kopciuszek, a jej sklep z muchami i kokardami odniesie wielki sukces. Spidey i jego dzielni kumple Spin i Ghost-Spider zapolują na Nosorożca, by odzyskać skradzione przez niego pieniądze. Najmłodsi przekonają się, że warto być uprzejmym, przyjacielskim i szczerym. W „Klinice dla pluszaków” od rycerza Jaciążka uczą się odwagi, a od dinozaura Brontka taktu i dobrych manier. Doskonale wiedzą, że Vampirina wcale nie jest straszna, choć mieszka w strasznym domu, a jej rodzice są… wampirami, teraz o jej życzliwości przekonają się również nowi sąsiedzi tej jedynej w swoim rodzaju dziewczynki. A król Rudolf, ojczym Zosi, udzieli rodzicom cennej rady: nie wyręczajcie najmłodszych, dajcie im szansę się wykazać.

Wszystkie opowieści w tym zbiorze są pełne optymizmu i kolorowych ilustracji. Poprawiają humor, bawią i uczą.

 

Star Wars The Mandalorian. Dwuosobowy klan

Miłośnikom historii z uniwersum Star Wars nie trzeba przedstawiać Mandalorianina, łowcy nagród, który swój los związał z tajemniczym Dzieckiem. Tu poznajemy początki ich przyjaźni. Opowiastkę o przygodach tej wyjątkowej dwójki bohaterów została fantastycznie zilustrowana przez Tomato Farm oraz wzbogacona kolorowymi naklejkami.

 

Marvel Spider-Man. Wielkie pranie

Ciocia May jest nieubłagana. Zanim Peter Parker będzie mógł odwiedzić Centrum Targowe, musi uporać się z pewnym zadaniem: czeka na niego sterta brudnych ubrań, które trzeba zanieść do pralni. Na pierwszy rzut oka to nic trudnego, chyba że wejdzie się w drogę zdeterminowanemu złoczyńcy…
Zajmującą opowiastkę ze Spider-Manem w roli głównej wzbogacono kolorowymi naklejkami.

 

Jak widzę świat… Kłapouchy się zamartwia

Ostatnia część serii „Jak widzę świat…”, do której wstęp przygotowała Magdalena Dej. Psycholożka dziecięca odpowiada, jak wspierać najmłodszych w trudnej sztuce radzenia sobie z emocjami, jak wzmacniać te pozytywne, jak budować pewność siebie, jak radzić sobie ze swoimi słabościami. Dzieli się sposobami, jak przygotować małe dziecko do życia w grupie. Tym razem bohaterem jest Kłapouchy, często smutny bądź przygnębiony, który wszędzie widzi powód do zmartwienia lub obawy. I między innymi do tych emocji odnosi się we wstępie Magdalena Dej. W książce czytelnik znajdzie też różne pytania, które pomogą
zrozumieć emocje i nastrój Kłapouchego, co będzie pomocne w nauce empatii.
W serii „Jak widzę świat…” ukazały się: „Tygrysek odczuwa radość”, „Prosiaczek pokonuje strach”, „Kubuś okazuje życzliwość” i „Królik już się nie złości”.

Polecamy Wam te kolorowe książeczki wraz z  Wydawnictwem Olesiejuk

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz