Czas ciepło przywitać soczewki!

23 sierpnia 2019, dodał: Redakcja

O tym jak problematyczne w niektórych sytuacjach bywa noszenie okularów korekcyjnych przekonał się chyba każdy, kto próbował utrzymać je na miejscu podbiegając do autobusu, bojąc się o nie podczas uprawiania sportu, poprawiając je na nosie w tracie upałów czy szykując się na szczególną uroczystość. Całe szczęście istnieje rozwiązanie, które skutecznie niweluje te niewygody – z pomocą przychodzą soczewki kontaktowe.

Wyraźne korzyści i komfort ze stosowania soczewek kontaktowych można odczuć zwłaszcza w trakcie letnich chwil spędzanych na świeżym powietrzu; są nieocenione podczas kąpieli słonecznych, na treningu, podczas joggingu czy spaceru promenadą w modnej parze okularów przeciwsłonecznych. Niezależnie od preferowanej formy wypoczynku, szeroki wybór rodzajów soczewek oraz ich liczne zalety sprawiają, że każdy z powodzeniem znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie, dobierając je w zależności od potrzeb.

 

Prawidłowy dobór soczewek kontaktowych zagwarantuje zarówno satysfakcję z ich użytkowania, jak i odpowiednio zadba o bezpieczeństwo i komfort oczu. Soczewki rozróżnia się głównie ze względu na czas ich użytkowania. Podstawowe rodzaje to szkła jednodniowe oraz miesięczne. Te pierwsze są produktem jednorazowego użytku do stosowania codziennie lub sporadycznie – na zmianę z okularami korekcyjnymi. Są wygodne w użytkowaniu, ponieważ nie wymagają pielęgnacji ani płynów i pojemników do ich przechowywania. Dzięki sterylnemu opakowaniu zapewniają oczom najwyższy poziom higieny. Z kolei soczewki miesięczne będą doskonałym rozwiązaniem dla osób, które całkowicie chcą zrezygnować z noszenia okularów korekcyjnych. Zakłada się je każdego dnia po przebudzeniu i zdejmuje przed snem, a jedna para wystarcza na 30 dni. Wygodne i bezpieczne korzystanie z nich wymaga pewnej wprawy i konieczności przestrzegania kilku podstawowych zasad.

Dr Robert Grabowski, Dyrektor Medyczny Vision Express przypomina:

– Zawsze stosuj się do czasu użytkowania oraz sposobu pielęgnacji soczewek określonych przez producenta na opakowaniu.

– Przed dotknięciem soczewek czy oka, dokładnie umyj i osusz dłonie.

– Nie przemywaj soczewek ani pojemnika do ich przechowywania wodą – używaj do tego specjalnych płynów przeznaczonych do pielęgnacji.

– Aby uniknąć pomyłek, najlepiej zawsze zakładaj soczewki zaczynając od tego samego oka.

– Zanim założysz soczewki, sprawdź, czy nie są uszkodzone oraz czy na ich powierzchni nie znajdują się zabrudzenia. Upewnij się również, że soczewka nie jest wywinięta na drugą stronę.

– Soczewki zakładaj zawsze przed zrobieniem makijażu i wyjmuj je przed jego zmyciem.

– Skonsultuj ze specjalistą możliwość noszenia soczewek w czasie uprawiania różnych dyscyplin sportowych.

– Zawsze czyść soczewki wielokrotnego użytku zaraz po ich zdjęciu.

Na czas wakacji warto przekonać się o wygodzie jaką mogą zagwarantować soczewki. W przypadku stosowania jednorazowych szkieł kontaktowych, jedyne o czym musisz pamiętać, to założenie nowej pary, kiedy tylko ich potrzebujesz i oczywiście zabranie ze sobą odpowiedniego zapasu. Z tej okazji Vision Express przygotowało promocję[1] na jednodniowe soczewki kontaktowe: przy zakupie 3 par kolejną dostaniesz gratis.

Jeśli rozważasz rozpoczęcie stosowania soczewek, przed pierwszym zakupem warto skorzystać ze wsparcia okulisty lub optometrysty, którzy przebadają wzrok i doradzą najtrafniejsze rozwiązanie, co do sposobu korekcji wady. Warto odwiedzić taki salon, w którym specjalista wykona profesjonalne badanie, zapewni dobór właściwych soczewek oraz wskaże, jak prawidłowo je zakładać i zdejmować. Na tego typu wizytę można umówić się we wszystkich salonach Vision Express. Do końca wakacji dopasowanie soczewek za 9 zł[2].

[1] Promocja trwa do 31.08.2019 r.

[2] Przy zakupie soczewek za min. 130 zł


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Czas ciepło przywitać soczewki!

  1. avatar rosie pisze:

    Fajne rozwiązanie, dzięki soczewkom już zapomniałam jak to jest nosić okulary. Polecam!

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Aranzacja wnętrze
Jak chciałam urządzić łazienkę to oglądałam gotowe aranżacje w salonach bokaro,...
półka łazienkowa
Fajne meble można dostać w dobrym salonie, na prawdę można ciekawie urządzić...
Pomysł na łazienkę
Zajrzyjcie sobie do salonów bokaro, tam na prawdę maja fajne rzeczy do urządzenia całej...
Jak mieć więcej energii
Mojej mamie kupiłam suplement, dobrze działa na pamięć żeń szeń, który jest tam...