Cukier ksylitol kalorie i opinie

8 czerwca 2016, dodał: blairose

Ksylitol, nazywany również cukrem brzozowym,  jest zdrowszy i mniej kaloryczny od zwykłego, białego cukru. Ich smak jest właściwie taki sam, ksylitol jest jednak trochę drobniej zmielony i niestety również droższy. Można go kupić online, ale też coraz więcej sklepów oferuje go stacjonarnie.

Spożywanie w nadmiarze cukru może powodować nadwagę i hipoglikemię prowadzące do cukrzycy i otyłości, podnosi ciśnienie krwi, wypłukuje z organizmu witaminy i sole mineralne, zwiększa ryzyko zawału serca i sprzyja próchnicy. Cukier nie bez powodu nazywany jest więc ”białą śmiercią”.

Ksylitol to naturalna substancja słodząca znajdująca się w twardym drewnie różnych drzew liściastych, np. brzozy, ale także we włóknistych warzywach i owocach (np. kolbach kukurydzy), grzybach. Ludzie i zwierzęta wytwarzają ksylitol naturalnie w procesie metabolizmu.

Poza mniejszą ilością dostarczanych kalorii, a dokładnie mniejszą o 40% i również mniejszą o 75% ilością węglowodanów, ksylitol ma również właściwości bakteriobójcze, poprawia odporność, opóźnia procesy starzenia, zwiększa przyswajanie wapnia i magnezu, przez co sprzyja zagęszczaniu kości) i zapobiega próchnicy (wystarczy gryźć łyżkę dziennie). 1 łyżeczka ksylitolu to tylko 1,4 kcal podczas gdy taka sama ilość cukru buraczanego to już  27 kcal.

Ksylitol jest dla każdego, ale zwłaszcza poleca się go osobom, które nie powinny lub nie mogą spożywać tradycyjnego cukru oraz osobom odchudzającym się.

 

do kupienia TUTAJ

cukier


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Cukier ksylitol kalorie i opinie

  1. avatar kaśka pisze:

    wolę ksylitol z olefarmu, ten co tutaj reklamujecie nie sprawdził się, po jednej kawie miałam cały dzień w toalecie

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Sokowirówka
Fantastyczny gadżet! Naprawdę :) uwielbiam z niego korzystać i od kiedy dostałam na...
Przebarwienia na twarzy
Polecam kwasy u kosmetyczki. Teraz nie ma słońca to jest mniejsza szansa, że...
jaki prezent?
Waylon, jestem ciekawa na co ten stojak i jaką kawiarkę masz na myśli?...
wzdęcia
Ja wiem co u mnie powoduje wzdęcia no ale nie zawsze omijam...