URODA I ZDROWIE

Cukier ksylitol kalorie i opinie

8 czerwca 2016, dodał: blairose

Ksylitol, nazywany również cukrem brzozowym,  jest zdrowszy i mniej kaloryczny od zwykłego, białego cukru. Ich smak jest właściwie taki sam, ksylitol jest jednak trochę drobniej zmielony i niestety również droższy. Można go kupić online, ale też coraz więcej sklepów oferuje go stacjonarnie.

Spożywanie w nadmiarze cukru może powodować nadwagę i hipoglikemię prowadzące do cukrzycy i otyłości, podnosi ciśnienie krwi, wypłukuje z organizmu witaminy i sole mineralne, zwiększa ryzyko zawału serca i sprzyja próchnicy. Cukier nie bez powodu nazywany jest więc ”białą śmiercią”.

Ksylitol to naturalna substancja słodząca znajdująca się w twardym drewnie różnych drzew liściastych, np. brzozy, ale także we włóknistych warzywach i owocach (np. kolbach kukurydzy), grzybach. Ludzie i zwierzęta wytwarzają ksylitol naturalnie w procesie metabolizmu.

Poza mniejszą ilością dostarczanych kalorii, a dokładnie mniejszą o 40% i również mniejszą o 75% ilością węglowodanów, ksylitol ma również właściwości bakteriobójcze, poprawia odporność, opóźnia procesy starzenia, zwiększa przyswajanie wapnia i magnezu, przez co sprzyja zagęszczaniu kości) i zapobiega próchnicy (wystarczy gryźć łyżkę dziennie). 1 łyżeczka ksylitolu to tylko 1,4 kcal podczas gdy taka sama ilość cukru buraczanego to już  27 kcal.

Ksylitol jest dla każdego, ale zwłaszcza poleca się go osobom, które nie powinny lub nie mogą spożywać tradycyjnego cukru oraz osobom odchudzającym się.

 

do kupienia TUTAJ

cukier


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Cukier ksylitol kalorie i opinie

  1. avatar kaśka pisze:

    wolę ksylitol z olefarmu, ten co tutaj reklamujecie nie sprawdził się, po jednej kawie miałam cały dzień w toalecie

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Spawanie
Mam znajomego, który robi to profesjonalnie i dlatego nie ma problemu jak mam...
Studia w Warszawie
Jeśli studia w stolicy, to tylko zaoczne, bo przy tych cenach mało którego...
Antyperspirant
A próbowałyście olejków eterycznych? Można wymieszać z ulubionym kremem i zastosować pod pachami:)
teatr
Czasem chodzę do teatru, ale raczej na klasykę, bo nowoczesne sztuki to...