URODA I ZDROWIE

Cudze chwalicie, swego nie znacie, czyli co reprezentuje znak żywności Jakość Tradycja

24 lutego 2021, dodał: Redakcja

Z roku na rok rośnie wiedza i świadomość Polaków w kwestii zdrowego odżywiania. Będąc w sklepie zwracamy uwagę na etykiety i to, co na nich możemy znaleźć. Chcemy wiedzieć, czy produkty, które kupujemy, są wyprodukowane np. bez dodatków GMO, czy posiadają certyfikat Fair Trade lub po prostu skąd pochodzą.

W czasach, kiedy ekologia jest jednym z najważniejszych tematów debaty publicznej, producenci oraz konsumenci patrzą na swój ślad węglowy, a filozofia slow life zyskuje na sile, chcemy jeść dobrze, zdrowo i lokalnie. Bez kompromisów.

Idealną odpowiedź na te wszystkie kwestie jest polski system certyfikacji żywności Jakość Tradycja, stworzony przez Polskę Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego stworzony 12 czerwca 2007 roku.

Znak Jakość Tradycja służy wyróżnianiu produktów żywnościowych wysokiej jakości z uwzględnieniem produktów tradycyjnych. Warto wyraźnie zaznaczyć, iż jednym z podstawowych warunków, które trzeba spełnić, aby uzyskać ten znak, jest udokumentowana, minimum 50-letnia historia wytwarzania produktu z zachowaniem tradycyjnej receptury, surowców i technologii produkcji.

Wszystkie produkty ze znakiem Jakość Tradycja dostępne w sprzedaży to produkty wolne od GMO.

Producent przystępując do systemu Jakość Tradycja składa deklarację utrzymania wysokich standardów produkcyjnych oraz wyjątkowych cech produktów. Przed dopuszczeniem do uczestnictwa w systemie, produkty są poddawane szczegółowej weryfikacji zgodnie z regulaminem, który został przyjęty przez Urząd Patentowy, a wcześniej zatwierdzony przez Radę, Zarząd Izby oraz Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej.

Znak Jakość tradycja jest zarejestrowany w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej pod numerem Z-307821 i jest chroniony zgodnie z prawem własności przemysłowej jako znak wspólny gwarancyjny.

Przy okazji kolejnych zakupów, wybierz nasze produkty Specjały Regionu – kozie sery i oleje z Wielkopolski. Regionalne produkty, które z dumą reprezentują nasze wspólne dobro – znak Jakość Tradycja. Po więcej informacji zapraszamy na www.specjalyregionu.pl/.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz