Codzienna pielęgnacja suchej skóry – kosmetyki FLOSLEK
Za oknami coraz chłodniej, kaloryfery zaczynają grzać, a to oznacza bardzo trudny okres dla kondycji naszej skóry. Pod wpływem gwałtownych zmian temperatury naskórek szybko wysusza się i staje się bardzo wrażliwy. Jak temu zaradzić?
Już teraz skórę należy przygotować do zimy. Dobrze odżywiona i nawilżona zdecydowanie lżej zniesie nadchodzące miesiące. Trudne warunki pogodowe szczególnie źle znosi skóra atopowa, a przecież z AZS zmaga się już ponad 20% ludzi na całym świecie i liczba ta ciągle rośnie.
Emulsje do kąpieli
Osoby ze skłonnością do suchej skóry powinny unikać stosowania tradycyjnych mydeł. Nie tylko zmieniają pH skóry, ale obniżają też poziom jej natłuszczenia i nawilżenia. Specjaliści Laboratorium Kosmetycznego FLOSLEK polecają stosowanie specjalnych emulsji, które nie tylko myją, ale również natłuszczają i uzupełniają niedobór lipidów.
W codziennej pielęgnacji idealnie sprawdzi się OLEJEK MYJĄCY 2 w 1. Łagodnie myje i pielęgnuje. W skład olejku wchodzi olej słonecznikowy, olej morelowy oraz emolienty, czyli – substancje o działaniu nawilżającym i delikatnie natłuszczającym. Tworzą na skórze film, który zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody. Uzupełnia Uzupełnia niedobór lipidów w warstwie ochronnej naskórka oraz łagodzi uczucie napięcia i szorstkości. Pieni się pod wodą. Osobom preferującym kąpiel w wannie poleca się stosowanie EMO-OLEUM DO KĄPIELI.
Kosmetyk tworzy w wodzie delikatną emulsję, która łagodnie myje i natłuszcza skórę. Po kąpieli na skórze pozostaje delikatny film ochronny, wszelkie podrażnienia są złagodzone a niedobór lipidów uzupełniony. Za dobroczynne działanie odpowiedzialny jest olej słonecznikowy, olej wazelinowy, oraz emolienty – odbudowujące płaszcz lipidowy.
Pielęgnacja po kąpieli
Po kąpieli jak najszybciej należy wmasować LIPIDOWY BALSAM. Przynosi ulgę w podrażnieniach, zapobiega wysuszaniu i pękaniu naskórka. Szczególnie polecany jest osobom, kóre borykają się z atopowym zapaleniem skóry (AZS). Warto wiedzieć, że u tych osób skóra staje się jak sito, przez które przenikają alergeny i substancje drażniące.
Odpowiedzialne za to są przede wszystkim geny, zanieczyszczenie środowiska, konserwowana i modyfikowana żywność, sztuczne barwniki, częsty kontakt z substancjami drażniącymi. Niestety, tych ostatnich trudno się ustrzec, bo znajdują się niemal wszędzie – w mydłach, kosmetykach, proszkach do prania czy płynach do płukania tkanin. Stały kontakt z takimi substancjami zdecydowanie może wpłynąć na osłabienie bariery naskórka. Lipidowy balsam powoduje zmniejszenie zaczerwienienia, napięcia i suchości skóry. Jednocześnie zmiękcza ją i nawilża. Najważniejszymi składnikami preparatu są: mocznik, prebiotyk (stymuluje wzrost dobroczynnych bakterii skóry, pomaga w odbudowie bariery ochronnej, zapobiega swędzeniu i podrażnieniu), olej migdałowy oraz wysoce oczyszczona forma lanoliny.
Jeżeli skóra wymaga szczególnego nawilżenia, warto stosować KREM NAWILŻAJĄCY. Intensywnie, głęboko i długotrwale nawilża, a także wygładza i uelastycznia podrażnioną i wysuszoną skórę. Zapobiega wysuszeniu, pękaniu i łuszczeniu naskórka. W składzie preparatu znajduje się mocznik, kompleks lipidowy i sok z aloesu (aloe vera gel), który działa regenerująco, pobudza mechanizmy obronne skóry, głęboko nawilża. Natomiast w przypadku szczególnych skłonności do pękania i łuszczenia należy sięgnąć po REGENERUJĄCY KREM OCHRONNY. Preparat pomaga w regulacji naturalnego procesu złuszczania i odbudowie warstwy lipidowej. Zapobiega też wysuszeniu, pękaniu i łuszczeniu naskórka. Za powyższe działanie odpowiedzialne są: kompleks lipidowy, witamina E, witamina A, olej migdałowy i olej morelowy.
Wszystkie te preparaty są bezzapachowe – dzięki temu zmniejszają znacznie ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Zawarty w nich prebiotyk (substancja utrzymująca prawidłową mikroflorę w organizmie), zapobiega zakażeniom bakteryjnym.