Co zrobić ze zbędnymi ubraniami?

10 września 2014, dodał: truskawwwka
Artykuł zewnętrzny

Każda kobieta lubi dobrze wyglądać. Zmieniające się trendy, nasze wymiary, a czasem po prostu chęć poprawienia sobie humoru zakupem czegoś nowego sprawiają, że ubrania przestają się nam mieścić w szafie. Oto kilka pomysłów co możemy zrobić z rzeczami w dobrym stanie, które uważamy za zbędne w naszej garderobie.

clothes

1. Charytatywny podarunek

Zbędną konfekcję w dobrym stanie możesz po prostu podarować potrzebującym. Powszechne jest powiedzenie, że  prawdziwą radość daje właśnie dawanie. W miastach znajdują się specjalne kontenery, do których możesz wrzucać ubrania, wspomagane np. przez akcję Caritas Polska.  Jeszcze lepszym pomysłem jest zwrócenie się bezpośrednio do potrzebujących rodzin z najbliższego otoczenia. Możesz szukać z nimi kontaktu np. poprzez parafię. Nigdy nie wyrzucaj ubrań prosto do kontenera na śmieci! Lepiej zapakuj je do reklamówki i powieś na  śmietniku.  Wtedy są jeszcze szanse, że ktoś z nich skorzysta.

2.  Wymiana lub sprzedaż na portalach internetowych

Jest wiele serwisów internetowych, które oferują ową usługę (np. szafa.pl, mojeciuchy.pl, czy nawet tablica.pl).  Po zalogowaniu się na takim portalu uzupełniasz swój profil, dodajesz zdjęcia rzeczy za które chcesz się wymienić lub , które chcesz sprzedać i ich szczegółowy opis. Inni użytkownicy mogą je oglądać. Możesz też odpowiadać na ogłoszenia dotyczące poszukiwanych ubrań. Pamiętaj jednak, by przed zawarciem jakiejkolwiek umowy przeczytać  regulamin portalu i dokładnie porozumieć się z drugą stroną.

images

3. Aukcje internetowe

Najpopularniejszym serwisem jest allegro. Dany przedmiot tak jak poprzednio, zamieszczasz na portalu ze zdjęciami i dokładnym opisem. Możesz użyć opcji licytacji lub określić konkretną cenę, za którą chcesz sprzedać dany przedmiot( opcja kup teraz).

4. SWAPy

Organizowane są w większych miastach i cieszą się coraz  większą popularnością. Organizowane są przez dziewczyny zdeterminowane uporządkowania swojej szafy, również poprzez wymianę swoich znudzonych ubrań, na inne. Trzeba wyłącznie znaleźć miejsce ( jakaś salka, kawiarnia, plac na wolnym powietrzu), gdzie taka wymiana może się odbyć. Przynosisz na nie swoje ubrania, pokazujesz, oglądasz ubrania innych- wszystko obywa się w iście przyjacielskim klimacie. Pamiętaj jednak, że SWAPy nie są nastawione na sprzedaż, a na wymianę ubrań. Jeżeli żadna rzecz osoby zainteresowanej twoim przedmiotem  cię nie interesuje, dopiero wtedy możesz przystać na ofert kupna.  A może Ty zorganizujesz SWAP w swoim mieście?

swap-party800

5. Facebookowe grupy

Na Facebooku znajdziemy wiele grup zarówno ogólnopolskich (gdzie konieczna jest wysyłka ubrań pocztą), jak i  zbierających ludzi z konkretnego miasta. Będąc członkiem takiej grupy dokonujesz wymian/ sprzedaży z pozostałymi. Ubrania przeważnie posegregowane są w odpowiednich albumach wg. danej kategorii np. koszule. Uważaj jednak na internetowych oszustów! Gdy  grupy  skierowane są dla mieszkańców danego miasta, możesz umówić się z daną osobą na przymiarkę, odbiór osobisty. Dzięki temu z pewnością unikniesz nieprzyjemnych sytuacji.

6. Przerabianie

Zawsze możesz dać czemuś nowe życie. Rusz głową! Czasami wystarczy niewiele, by uaktualnić   ciuszek, odnowić. Nie musisz wydawać pieniędzy na kolejną bluzkę, jeżeli ta , którą masz ci się po prostu znudziła. Daj się ponieść wyobraźni!

Photo-1-How-to-Stencil-T-shirts-copy

7. Chomikowanie

Zawsze możesz też odłożyć konkretną rzecz ” na później”. A nóż jeszcze kiedyś się przyda. Moda zawsze powraca, więc gdy znajdziesz jeszcze troszeczkę miejsca na strychu, w piwnicy lub w innym kącie, gdzie  odłożone ubrania nie będą ci przeszkadzać- schowaj je.

 



FORUM - bieżące dyskusje

Naturalne kosmetyki
Sama robię kremy, ale to wymaga wysokiej higieny, bo inaczej krem się...
Typy mężczyzn
Maminsynki wychowane przez samotne matki. Tragedia... oni nie są zdolni do żadnego związku...
Jak można zostać dietetykiem
Kurs dietetyki też jest ok, jeśli ktoś się sam dokształca i interesuje swoją dziedziną.
leczenie niepłodnosci
Moim zdaniem leczenie nepłodności ma sens do 30. roku życia. Potem wzrasta znacznie ryzyko...