Co wybrać: mleczko do ciała, czy naturalny olejek

14 września 2018, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Skóra stale potrzebuje nawilżenia, zarówno zimą, jak i latem. W przemyśle dotyczącym piękna istnieje olbrzymia liczba produktów, które zostały stworzone, aby nawilżyć oraz odżywiać skórę, takich jak: kremy, mleczka kosmetyczne, naturalne olejki, czy balsamy. Wszystkie z nich mają swoje własne właściwości. W tym artykule przedstawimy różnicę pomiędzy mleczkiem kosmetycznym a olejkiem i podpowiemy, który z nich powinnaś wybrać.

Jaka jest różnica?

Oba te produkty nawilżają, odżywiają i rozpromieniają skórę. Mleczko kosmetyczne nie jest tak tłuste jak olejek. Konsystencja mleczka kosmetycznego jest lekka i płynna, zostawia na skórze cienką warstwę, zmiękczając ją i odżywiając. Ponadto wyrównuje koloryt skóry i przynosi jej ukojenie. Balsam ma lekką konsystencję, więc nie zatyka porów i jest łatwo i szybko wchłaniany przez skórę, z tego względu można go stosować bezpośrednio przed wyjściem.

Do olejku nie jest dodawana woda, natomiast balsam zawiera ją w swoim składzie. Olejek jest również pozbawiony ekstraktów oraz wszelkich innych płynów. Olejek może wchodzić w skład innego produktu, jak na przykład kremu, balsamu, czy mleczka kosmetycznego. Ale olejek składa się jedynie z oleju roślinnego.

Olejek jest produktem uniwersalnym, który w prosty sposób może zastąpić wiele różnych kosmetyków. Ten sam olejek ma wszechstronne zastosowanie, ponieważ można go użyć do ciała, włosów oraz twarzy. Wspaniałym przykładem na to jest olejek arganowy z jego wszechstronnymi właściwościami. Wpływa on korzystnie na odbudowę zniszczonych włosów, wygładza zmarszczki na twarzy oraz likwiduje rozstępy.

Kto może stosować te produkty?

Mleczka kosmetyczne i olejki są odpowiednie dla każdego rodzaju skóry. Są szczególnie zalecane osobom, które mają suchą oraz wrażliwą skórę. Redukują uczucie ściągnięcia i dostarczają jej wielu składników odżywczych. Olejek kokosowy znakomicie redukuje procesy starzenia się skóry, ponieważ dostarcza jej niezbędnych składników odżywczych, odmładza ją i nawilża.

Nadal funkcjonuje mit, mówiący o tym, że skórę tłustą należy intensywnie oczyszczać i “odtłuszczać”, a olejki nie są dla niej odpowiednie. Jednak zupełnie mija się to z prawdą, ponieważ skóra tłusta, tak samo jak i sucha, potrzebuje nawilżenia. Z tego względu przy cerze tłustej powinno się stosować oleiste mleczka kosmetyczne oraz olejki, by każdego dnia odpowiednio o nią dbać. Jednak w przypadku skóry suchej należy zachować większą ostrożność w wyborze olejków. Olejki z drzewa herbacianego i olejek lawendowy są idealne dla skóry tłustej lub mieszanej.

Kiedy je stosować?

Zgodnie z jego strukturą, mleczko kosmetyczne lekko schładza skórę, więc najlepiej jest używać ich latem lub wiosną. Może być aplikowane na skórę rano, bezpośrednio przed wyjściem z domu. Mleczko kosmetyczne jest szybko wchłaniane przez skórę i nie pozostawia na niej uczucia lepkości lub tłustej powłoki.

Olejek może być stosowany bez wyjątku przez cały rok, zarówno latem, jak i zimą. Olejek chroni skórę przed negatywnymi czynnikami środowiska zewnętrznego, takimi jak bezpośrednie działanie promieni słonecznych, wahania temperatury, silny wiatr, czy nadmierna wilgoć. Jednak w odróżnieniu do balsamu, jest on znacznie dłużej wchłaniany przez skórę. Z tego względu wieczór wydaje się najlepszą porą dnia na jego aplikację, ponieważ wtedy możesz poświęcić sobie więcej czasu.

Na odpowiedni wybór kosmetyków do pielęgnacji skóry, w znaczny sposób wpływa pora roku, nastrój, czy ochota na wypróbowanie czegoś zupełnie nowego. Nie ulega wątpliwości fakt, że naturalne kosmetyki – mleczko kosmetyczne, jak i olejek – wpłyną korzystnie na poprawę kondycji skóry. Wszystkie naturalne kosmetyki zawierające naturalne składniki dostarczą skórze niezbędnych mikroelementów oraz witamin.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Dziecko płacze i jest niespokojne p…
Za nami szczepionka MMR, no i po szczepieniu płacz, niepokój i podwyższona temp...
Klimatyzacja do mieszkania
Klimatyzacja to super sprawa bo latem ochłodzisz pomieszczenia, a w sezonie przejściowym i zimą...
Jakiej firmy okna kupić
Polecam kontakt z krakowskim biurem sprzedaży okien, drzwi i bram - Kenbud https://www.kenbud.pl/...
Co na ścianę?
Jeśli farby to te bez toksyn polecam. Będziesz zadowolona zarówno z jakości, kolorystyki...