Co wybrać: mleczko do ciała, czy naturalny olejek

14 września 2018, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Skóra stale potrzebuje nawilżenia, zarówno zimą, jak i latem. W przemyśle dotyczącym piękna istnieje olbrzymia liczba produktów, które zostały stworzone, aby nawilżyć oraz odżywiać skórę, takich jak: kremy, mleczka kosmetyczne, naturalne olejki, czy balsamy. Wszystkie z nich mają swoje własne właściwości. W tym artykule przedstawimy różnicę pomiędzy mleczkiem kosmetycznym a olejkiem i podpowiemy, który z nich powinnaś wybrać.

Jaka jest różnica?

Oba te produkty nawilżają, odżywiają i rozpromieniają skórę. Mleczko kosmetyczne nie jest tak tłuste jak olejek. Konsystencja mleczka kosmetycznego jest lekka i płynna, zostawia na skórze cienką warstwę, zmiękczając ją i odżywiając. Ponadto wyrównuje koloryt skóry i przynosi jej ukojenie. Balsam ma lekką konsystencję, więc nie zatyka porów i jest łatwo i szybko wchłaniany przez skórę, z tego względu można go stosować bezpośrednio przed wyjściem.

Do olejku nie jest dodawana woda, natomiast balsam zawiera ją w swoim składzie. Olejek jest również pozbawiony ekstraktów oraz wszelkich innych płynów. Olejek może wchodzić w skład innego produktu, jak na przykład kremu, balsamu, czy mleczka kosmetycznego. Ale olejek składa się jedynie z oleju roślinnego.

Olejek jest produktem uniwersalnym, który w prosty sposób może zastąpić wiele różnych kosmetyków. Ten sam olejek ma wszechstronne zastosowanie, ponieważ można go użyć do ciała, włosów oraz twarzy. Wspaniałym przykładem na to jest olejek arganowy z jego wszechstronnymi właściwościami. Wpływa on korzystnie na odbudowę zniszczonych włosów, wygładza zmarszczki na twarzy oraz likwiduje rozstępy.

Kto może stosować te produkty?

Mleczka kosmetyczne i olejki są odpowiednie dla każdego rodzaju skóry. Są szczególnie zalecane osobom, które mają suchą oraz wrażliwą skórę. Redukują uczucie ściągnięcia i dostarczają jej wielu składników odżywczych. Olejek kokosowy znakomicie redukuje procesy starzenia się skóry, ponieważ dostarcza jej niezbędnych składników odżywczych, odmładza ją i nawilża.

Nadal funkcjonuje mit, mówiący o tym, że skórę tłustą należy intensywnie oczyszczać i “odtłuszczać”, a olejki nie są dla niej odpowiednie. Jednak zupełnie mija się to z prawdą, ponieważ skóra tłusta, tak samo jak i sucha, potrzebuje nawilżenia. Z tego względu przy cerze tłustej powinno się stosować oleiste mleczka kosmetyczne oraz olejki, by każdego dnia odpowiednio o nią dbać. Jednak w przypadku skóry suchej należy zachować większą ostrożność w wyborze olejków. Olejki z drzewa herbacianego i olejek lawendowy są idealne dla skóry tłustej lub mieszanej.

Kiedy je stosować?

Zgodnie z jego strukturą, mleczko kosmetyczne lekko schładza skórę, więc najlepiej jest używać ich latem lub wiosną. Może być aplikowane na skórę rano, bezpośrednio przed wyjściem z domu. Mleczko kosmetyczne jest szybko wchłaniane przez skórę i nie pozostawia na niej uczucia lepkości lub tłustej powłoki.

Olejek może być stosowany bez wyjątku przez cały rok, zarówno latem, jak i zimą. Olejek chroni skórę przed negatywnymi czynnikami środowiska zewnętrznego, takimi jak bezpośrednie działanie promieni słonecznych, wahania temperatury, silny wiatr, czy nadmierna wilgoć. Jednak w odróżnieniu do balsamu, jest on znacznie dłużej wchłaniany przez skórę. Z tego względu wieczór wydaje się najlepszą porą dnia na jego aplikację, ponieważ wtedy możesz poświęcić sobie więcej czasu.

Na odpowiedni wybór kosmetyków do pielęgnacji skóry, w znaczny sposób wpływa pora roku, nastrój, czy ochota na wypróbowanie czegoś zupełnie nowego. Nie ulega wątpliwości fakt, że naturalne kosmetyki – mleczko kosmetyczne, jak i olejek – wpłyną korzystnie na poprawę kondycji skóry. Wszystkie naturalne kosmetyki zawierające naturalne składniki dostarczą skórze niezbędnych mikroelementów oraz witamin.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Co to jest szczęście?
To coś, do czego dąży się przez całe życie - no bo zawsze...
Stomatologia dziecięca
Szkoda że czekaliście z tym tak długo, taniej i łatwiej jest prostować zęby...
Tanie rozwiązania w domu
Racja, warto pomyśleć jak dać rzeczom drugie życie, zamiast je tak od razu wyrzucać...
Chcę się wyprowadzić od mojego face…
Jak kobieta ma swoje pieniądze to nie ma powodu żeby oszczędzać mieszkając...