Co trzeba wiedzieć o gabinecie medycyny estetycznej przed zabiegiem?

25 września 2019, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się rosnącą popularnością, dzięki coraz większym technologicznym osiągnięciom w tej dziedzinie, które zapewniają trwałe i naturalnie wyglądające efekty. Dzięki temu negatywne stereotypy naokoło tej dziedziny medycyny słabną i coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z niej. Mimo małej inwazyjności, wykonując zabieg medycyny estetycznej, powierzamy jednak pewien aspekt naszego wyglądu w ręce osoby wykonującej, co dla wielu wymaga wielkiego zaufania, a dla lekarza jest wielką odpowiedzialnością. Jak więc wybrać odpowiedni gabinet medycyny estetycznej, któremu będziemy w stanie zaufać.

Kto powinien wykonywać zabiegi medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna, w odróżnieniu od chirurgii plastycznej, zajmuje się wykonywaniem mało inwazyjnych lub bezinwazyjnych zabiegów. Aby mieć uprawnienia do wykonywania niektórych kluczowych zabiegów z tej dziedziny medycyny, potrzebne jest wykształcenie lekarza dowolnej specjalizacji. Jest tak, ponieważ mimo niewielkiego poziomu inwazyjności, do ich wykonywania potrzebna jest kompletna wiedza anatomiczna lekarza. Na przykład uprawnienia lekarza potrzebne są w zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego  czy toksyny botulinowej. Są to więc bardzo popularne zabiegi, z dobrą opinią odnośnie do ich efektywności i trwałości efektów. Nawet jeśli jednak korzystamy z zabiegu, który tych uprawnień nie wymaga, warto, aby wykonywał go polecany przez innych lekarz, w końcu, w grę wchodzą trwałe zmiany w naszym wyglądzie.

Najważniejsze informacje dotyczące przebiegu zabiegu

Udany zabieg medycyny estetycznej nie powinien przynosić niespodzianek. Satysfakcja po takim zabiegu może być osiągnięta, tylko jeśli wiemy jakie zmiany w wyglądzie chcemy uzyskać, jesteśmy świadomi wszystkich efektów zabiegu, zarówno tych pozytywnych, jak i możliwych powikłań, i mamy pewność, że to właśnie ten zabieg u właśnie tego lekarza, będzie w stanie przynieść nam oczekiwane zmiany. Taki poziom pewności jednak nie bierze się znikąd. Dobrzy lekarze, świadomi tego, jak bardzo podnosi to satysfakcję klientów, oferują konsultacje przed zabiegiem, przy których “na spokojnie” możemy omówić wszystkie elementy usługi, która nas interesuje. Ponadto ważne jest, aby dokładnie omówić to, jakiej substancji używamy przed zabiegiem, aby uniknąć wszelkich niedogodności związanych z nieprawidłową reakcją organizmu lub zwyczajnie niezadowolenia z efektu. Kluczowa jest również kwestia medycznych testów i zatwierdzenia przez FDA (Federal Drug Agency, instytucja zatwierdzająca leki do użytku, Stany Zjednoczone). Warto sięgać po bardziej znane substancje, które te certyfikaty posiadają, nie chcemy w końcu przeprowadzać na sobie eksperymentu, a wykonać zabieg. Wreszcie równie ważna jest kwestia odpowiednich narzędzi. W tym aspekcie w medycynie estetycznej zrobiono ogromny postęp. Nowsze urządzenia potrafią osiągnąć ten sam efekt na dłużej, przy jednocześnie mniejszym bólu podczas zabiegu i w okresie przejściowym. Całe szczęście można poczytać w wielu źródłach o doświadczeniach osób z danymi urządzeniami w Internecie.

Podsumowując, najważniejszą rzeczą przed zdecydowaniem się na zabieg medycyny estetycznej jest wiedza o nim i o gabinecie, w którym chcemy ten zabieg wykonać. Aby podjąć dobrą decyzje, musimy najpierw sami zdobyć wiedzę z wielu źródeł — nie tylko z materiałów marketingowych, ale i z doświadczeń innych pacjentów oraz lekarzy. Później możemy szukać na bazie opinii innych oraz informacji, które wcześniej znaleźliśmy znaleźć doświadczonego lekarza, któremu będziemy w stanie zaufać.

Więcej możesz dowiedzieć się na drmarcinnowak.pl

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Alergia u dzieci
A jak radzicie sobie z pokrzywką, opuchlizną, zaczerwienieniem np. po ukąszeniu? Smarujecie te miejsca...
Jaka cera jest najgorsza
Trądzikowa cera jest najgorsza, bo nigdy nie wiadomo jaka niespodzianka na niej się...
Mieszkania do wynajęcia - opinie
Odradzam wynajmowanie mieszkań ze starym sprzętem, wiadomo że on się w końcu zepsuje, a...
Pneumokoki
Ja szczepiłam dzieci przeciwko pneumokokom. Prawie 10 lat temu za szczepionkę trzeba było niemało...