Co mówią o mężczyźnie jego dłonie i palce?

8 lipca 2016, dodał: Emilia
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jeśli chcesz wiedzieć czy jakiś mężczyzna osiągnie sukces w życiu – spójrz na jego palce. Tak, tak, długi palec serdeczny gwarantuje sukces w życiu!

Który chłopiec pobiegnie szybciej?

Naukowcy z Southampton University zauważyli pewną prawidłowość wśród grupy badanych przez nich sprinterów. W badaniu uczestniczyło 241 chłopców w wieku od 10 do 17 lat, byli to uczestnicy obozu sportowego. Uczestnicy obozu trenowali tam bieg na 50 metrów podczas gdy naukowcy sprawdzali długość ich palców. Uzyskane wyniki sportowe porównano z badaniami naukowców.

Okazało się, że chłopcy o palcach serdecznych dłuższych od wskazujących biegali szybciej niż inni. Mieli oni zdecydowaną przewagę nad innymi biegającymi kolegami. Naukowcy od dawna zajmują się zależnością pomiędzy długością palców a skłonnościami i zdolnościami młodych ludzi.

A co z mężczyznami?
Mężczyźni, u których palec wskazujący jest dłuższy niż serdeczny, są znacząco mniej narażeni na raka prostaty. Niestety, mają też większe szanse przejścia zawału serca i nie zrobią kariery w londyńskim City.

Długość palców wskazującego i serdecznego u mężczyzn definiowana jest w trakcie życia płodowego. Decydują o tym męskie hormony płciowe, a konkretnie poziom testosteronu. Jeśli jest podwyższony, palec serdeczny staje się dłuższy od wskazującego, średnio o 2 proc. Z kolei u kobiet, z natury pozbawionych wpływu testosteronu, jest na odwrót: palec serdeczny jest krótszy od wskazującego. Ten fakt stworzył naukowcom szerokie pole do popisu. Nie dalej jak półtora miesiąca temu antropolodzy wysnuli wniosek, że neandertalczyk płci męskiej był rozwiązły, ponieważ jego palec serdeczny był znacząco dłuższy od wskazującego, a to u gatunków naczelnych świadczy o silnych skłonnościach poligamicznych.
Dłuższy palec serdeczny gwarantuje też naładowanym testosteronem panom sukces finansowy — doszli do wniosku badacze z Cambridge University, obserwując najostrzejszych graczy w londyńskim City. Z kolei psycholodzy z Bath University odkryli, że jest to ten sam typ mężczyzn, który wykazuje zdolności matematyczne i dobrą orientację przestrzenną.

Naukowcy zauważyli też, że długość palców, a więc ekspozycja na testosteron, przenosi się i na inne aspekty życia, również na zdrowie. Zespół badaczy z University of Warwick i Institute of Cancer Research na łamach „British Journal of Cancer” zaprezentował dowody na to, że superfaceci o długich palcach serdecznych mają też słabe strony. Niższy poziom testosteronu może bowiem stanowić formę ochrony przed rakiem. Naukowcy przebadali pod tym kątem 1500 mężczyzn cierpiących na tę chorobę oraz trzy tysiące zdrowych panów. Wyniki były jednoznaczne: krótszy palec serdeczny to mniejsze ryzyko nowotworu prostaty.
– To odkrycie oznacza, że długość palców – obok takich czynników jak skłonności dziedziczne czy testy genetyczne – mogłaby pomóc we wstępnej selekcji osób, które mają podwyższone ryzyko zachorowania na ten typ nowotworu – powiedziała serwisowi BBC prof. Ros Eeles z Institute of Cancer Research.
Ci panowie, którzy są lepiej chronieni przed rakiem prostaty, są niestety również bardziej wystawieni na ryzyko zawału serca — doszli do wniosku naukowcy z Liverpool University. Krótszy palec serdeczny oznacza przecież niższy poziom testosteronu, a ten — jak podkreślają badacze — jest istotnym czynnikiem chroniącym przed zawałem. Im więc palec ten jest dłuższy, tym lepszą stanowi ochronę dla męskiego serca.

Długość palca a atrakcyjność mężczyzny

Jeśli zaobserwujesz, że palec wskazujący jest krótszy od serdecznego – prawdopodobnie twój facet jest wyjątkowo atrakcyjny dla płci przeciwnej. To fakt udowodniony naukowo!
– Wcześniejsze badania wskazywały, że różnica w długości palca serdecznego i wskazującego, szczególnie na prawej dłoni mężczyzny, jest dobrym wyznacznikiem skali styczności z testosteronem podczas pobytu w macicy matki – im większa różnica tym większa ilość hormonu z jaką mężczyzna miał styczność. Teraz okazuje się też, że są wyznacznikiem atrakcyjności mężczyzn dla kobiet – informuje portal gazeta.pl.
Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu w Genewie. Badacze zmierzyli, w jakim stopniu kobiety pociągają oznaki wysokiego poziomu testosteronu u mężczyzn – budowa dłoni, symetryczna twarz, głęboki głos, charakterystyczny zapach ciała. 80 pań wąchało więc próbki potu zebrane spod męskich pach, słuchało nagrań z męskimi głosami i oglądało zdjęcia męskich twarzy.

A jakie palce mają Wasi mężczyźni?

Materiały: www.rp.pl, www.dooktor.pl

Zobacz również:

  1. Erotyczna mapa mężczyzny – jego tajemne czułe punkty…
  2. Mapa stóp
  3. Co działa na mężczyzn…
  4. AkupresuraShare and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Co mówią o mężczyźnie jego dłonie i palce?

  1. avatar farbstift pisze:

    poczekam aż mój mężczyzna wróci z pracy :D muszę zanalizować jego palce ;)

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile zarabia sie w Szwecji
Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek...
wybielanie zębów
U mnie problem jest z tym, że lubię kawę i mocną herbatę...
Pralka - jaką kupić?
Ja lubię takie ładowane od góry.
Czy ktoś jeszcze wierzy że można si…
Ja już nie wierzę, owszem jest chwilowe zauroczenie a potem wraca proza życia...