URODA I ZDROWIE

Ciekawe miejsca nad Bałtykiem na wakacje

10 marca 2017, dodał: karolina0092

Urlop 2017 zaplanowany! – padło na polskie morze? Idealnie. Cało dziennie opalanie męczy Cię a Ty należysz do osób, które uwielbiają spędzać aktywnie czas zwiedzając i poznając nowe miejsca to dobrze trafiłeś. Poznajmy zatem polskie wybrzeże nieco bliżej przyglądając się atrakcjom jakie nam funduje.

Łeba – ruchome wydmy, gokarty.

Polska Sahara znajdująca się w Słowiańskim Parku Narodowym jest największą atrakcją Łeby. Ruchome Wydmy znajdują się na wąskiej mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Łebsko. Suchy piasek wywiewany silnymi wiatrami w głąb  lądu tworzy wysokie wydmy, gdzie najwyższą z nich jest Wydma Łącka osiągająca 42 m. Pustynny, przepiękny krajobraz przybrał nazwę ruchome wydmy, ponieważ przesuwają się one w kierunku wschodnim nawet do 9 m w ciągu roku, co niestety zagraża roślinności i zasypuje wszystko co napotyka na swej drodze. Będąc w Łebie koniecznie trzeba zwiedzić Polską Saharę – dostać się tam możemy melexem, busem ciuchcią co również może być ciekawą atrakcją. Ze sobą zabieramy wodę, okrycie na głowę i aparat fotograficzny. Spacer po wydmach zajmie nam od 30 min do nawet 2 godzin. Skoro już jesteśmy w Łebie możemy skorzystać z innych atrakcji jakie funduje nam to piękne miasto – rozrywka zarówno dla dzieci jak i dla tych trochę starszych – GOKARTY. Prawdziwe emocje, wyścigi, adrenalina! to zapewnia  nam tor, który dostępny jest w trzech rożnych konfiguracjach 150m, 400m oraz 550m. Tor jest to oświetlony dlatego też na wyścig możemy się wybrać w godzinach wieczornych, natomiast dla kibiców przygotowane są specjalne 3 mostki widokowe oraz trybuna.

Ruchome Wydmy

Power park, Łeba

HEL – fokarium

Fokarium to niesamowite miejsce, gdzie prowadzona jest działalność naukowa której celem jest odtworzenie kolonii foki szarej w akwenie południowego Bałtyku. A wszystko zaczęło się od uratowania pewnej foki o imieniu Balbin 30.03.1992. W fokarium bada się między innymi zachowanie fok, sposoby ich odżywiania a także bardzo ważną kwestię – ustala najważniejsze zagrożenia i przyczyny śmierci tych zwierząt. Fokarium czynne jest każdego dnia w roku, nie ma potrzeby wcześniejszej  rezerwacji. Przechadzając się po fokarium poznajemy problemy ochrony przyrody Bałtyku o czym opowiadają pracownicy placówki.

Fokarium

GDAŃSK

Gdańsk – miasto, które koniecznie trzeba odwiedzić. Długi Targ – to poszerzenie ulicy Długiej, to na jego terenie
znajduje się mnóstwo kawiarni czy pubów, jest idealnym miejscem do spotkań. Idąc dalej warto zobaczyć Fontannę Neptuna która została zaprojektowana przez Abrahama van den Blocke. Gdańsk to urokliwe miasto pełne historii – Westerplatte,  Stocznia Gdańska, w Gdańsku możemy zapoznać się nieco bliżej z bursztynem dzięki Muzeum Bursztynu. Po zaczerpniętej lekcji historii możemy w Gdańsku zaczerpnąć trochę religii za sprawą Bazyliki Mariackiej. Ogromne mury wznoszą się wysoko nad panoramą miasta oraz nad rozległą okolicą, jest największą świątynią w Europie wybudowaną z cegły. Bazylikę Mariacką można zwiedzać cały rok oczywiście pomijając momenty, w których odbywają się uroczystości i msze święte. Gdańsk wraz z Gdynią i Sopotem tworzą Trójmiasto.

Pomnik Neptuna

Westerplatte

Bazylika Mariacka

Skoro już mowa o Trójmieście zatrzymajmy się na moment w Sopocie. Molo – wizytówka kurortu, składa się z dwóch części. Pierwsza z nich stanowi część lądową na której znajduje się fontanna, latarnia morska z punktem widokowym, muszla koncertowa, punkty gastronomiczne oraz sporo zieleni. W okresie zimowym natomiast można tam szaleć na łyżwach. Druga część obiektu przeznaczona jest do spacerowania (część drewniana). Przy głowicy molo znajduje się przystań jachtowa, która  pomieścić może nawet do 100 jednostek. Kolejną wizytówką miasta jest Krzywy Domek mieszczący się przy ulicy  Bohaterów Monte Casino. Sopot to to także Latarnia Morka z której możemy oglądać centrum miasta, Zatokę Gdańską  oraz Molo.

Molo

Krzywy Domek

Wczasy nad polskim morze to nie tylko ciągłe atrakcje i zwiedzanie to także w dużej mierze odpoczynek, który należy
się nam po ciężkiej pracy. Jeżeli mówimy o odpoczynku – warto poleniuchować na pięknej plaży. W pierwszej piątce najpiękniejszych plaż w 2016 roku zajęły: Trzęsacz, Rewal, Gdańsk, Kołobrzeg natomiast pierwsze miejsce zajęła plaża w Świnoujściu.  Polskie morze zauroczy każdego z nas tych starszych i najmłodszych.

Ogrom restauracji, przytulnych kawiarenek czy głośnych klubów przy plaży. Szaleć można także na licznych koncertach, festiwalach czy w wesołych miasteczkach. Jeśli chcemy pozwiedzać możemy zrobić to na kilka sposobów – piesze przechadzki, rowerowe przejażdżki czy  podróżując środkami komunikacyjnymi jakie zapewnia nam miasto np. meleksy.

 

Plaża, Świnoujście

Jedno jest pewne – polskie morze ma swój urok!

zobacz również:

  1. Wakacje nad jeziorem w Wielkopolsce – domki lub hotel
  2. Perełka Indii – Hotel Orient Palace na Bielanach Wrocławskich
  3. Chorwacja – pomysł na wakacje 2017
  4. Irlandia – co warto zwiedzić?

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kremy matujące
Ja używam tego od miesiąca: https://www.notino.pl/filorga/medi-cosmetique-wrinkles-krem-przeciw-zmarszczkom-docignicia-porow-i-nadania-skorze-matowego-wygldu/ Jestem szczerze mówiąc, rezultatami zachwycona, choć jest drogi...
Jakie perfumy dla chłopaka na preze…
Ja ostatnio mojemu kupiłam "Paco Rabane XS Night" (ale w sumie wybór padł tylko...
Koronawirus - Wasze historie, ostrz…
Każdy przypadek jest inny, więc takie historie nie dają nadziei ze i...
Miałyście kiedyś robioną mammotomię…
Tylko mammografię, ale jeśli to badanie jest tak samo okropne, to już się boję....