URODA I ZDROWIE

Chris Carter: Rzeźbiarz śmierci – recenzja

21 listopada 2019, dodał: pinkmause

Chris Carter:

Rzeźbiarz śmierci– recenzja

 

Rewelacyjna gra autora z czytelnikiem.

Chris Carter mnie nie zawiódł, uwielbiam jego książki.

Robert wraz z Garcią i Alice, pomocnicą prokuratora okręgowego Bradleya usiłują złapać mordercę, który w bestialski sposób zabija swe ofiary, a następnie tworzy z części ich ciał makabryczne rzeźby. Detektywi gonią cienie, a ofiar przybywa…

Mrożąca krew w żyłach fabuła, szybkie zwroty akcji, napięcie, i galopująca brutalność podane w genialnym stylu: mrocznie, psychopatycznie i przerażająco z niezwykłą dbałością o szczegóły całej układanki. Carter ma fenomenalną umiejętność pokazywania palcem małych szczegółów, które zmuszają do myślenia oraz budowania opowieści starannie wypełnionej detalami ludzkich zachowań i relacji.

Autor mistrzowsko łapie czytelnika w pułapkę i do końca kombinujemy jak się z niej wyplątać. Teatr kukiełek przeraża i fascynuje, a my grzecznie podążamy ścieżką wyobraźni i logiki autora. Mistrzostwo słowa ociekające krwią, fenomenalne połączenie geniuszu kryminalistyki i motywacji psychopaty.

Klasyka klasyki. Mrocznie, krwawo, emocjonująco i oczywiście zaskakująco. Uwielbiam, kocham i sięgnę po więcej.

 

Od Wydawcy:

Studentka pielęgniarstwa przeżyła szok, gdy odkryła, że jej pacjent, prokurator Derek Nicholson został brutalnie zamordowany we własnym łóżku. Zbrodnia wydawała się bezsensowna, bo Nicholson był śmiertelnie chory i pozostało mu najwyżej kilka tygodni życia. Jednak detektywa Roberta Huntera z wydziału zabójstw policji Los Angeles najbardziej zdumiała wiadomość pozostawiona przez mordercę.

Hunter i jego partner, Garcia, nie mają wątpliwości, że zabójca próbuje nawiązać kontakt z policją. Jakie jest ukryte przesłanie, które stara się przekazać? Kiedy policja znajduje kolejne ciało, pojawia się nowa wiadomość.

Zmuszony do współpracy z nieustępliwą śledczą, Alice Beaumont, Hunter musi jak najszybciej poskładać elementy układanki… zanim Rzeźbiarz ukończy swoje dzieło.

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

AMPUKI ARGAN INFUSION od Inoar
O coś takiego by mi się przydało, bo pomimo braku grzywki to mam...
torebka - duża/pojemna czy mała/skr…
Co prawda torebek mam mało, ale znajdzie się jedna na bal karnawałowy wielkości...
Świąteczne przygotowania czas zaczą…
Ja w dekoracje się nie bawię, bo brak mi na to czasu. Wiadomo będzie...
Gdzie kupować ubranka i akcesoria d…
Ja najczęściej korzystam jednak z internetu. Ostatnio zakupiłam spacerówkę Flex ( euro-cart) z szerokim...