Chirurgia plastyczna: jakie są najczęściej wykonywane zabiegi?

24 maja 2018, dodał: EKSPERTKA

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznych są wykonywane w Polsce coraz częściej. Dążenie do piękna to jedna z najważniejszych potrzeb współczesnego społeczeństwa. Zabiegi umożliwiają osiągnięcie tego celu i poprawę samopoczucia.

W Polsce powstaje coraz więcej wyspecjalizowanych klinik medycznych, które zajmują się chirurgią plastyczną. Byłoby to niemożliwe, gdyby nie wykwalifikowani specjaliści, którzy często są także dobrze znani na arenie międzynarodowej. Podstawowym warunkiem dla przeprowadzenia bezpiecznej i skutecznej operacji jest chirurg plastyczny z doświadczeniem i odpowiednią wiedzą. Na szczęście w Polsce liczba specjalistów rośnie, co jest odpowiedzią na zainteresowanie zabiegami ze strony pacjentów. Jakie zabiegi są popularne w Polsce?

Liposukcja

Od paru lat ogromnym zainteresowaniem wśród pacjentów cieszy się zabieg liposukcji. Każdy chce mieć szczupłą talię, a trend ten utrzymuje się już od paru lat. Z roku na rok ilość wykonywanych zabiegów rośnie głównie w przedziałach wiekowych 35 – 50 lat oraz 51 -64 lat. Liposukcja polega na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z danych obszarów ciała. Może ona dotyczyć ud, brzucha czy ramion. Efektem jest nadanie jędrności ciału.

Plastyka powłok brzusznych

Kolejnym zabiegiem spełniającym marzenia w osiągnięciu wymarzonej sylwetki jest plastyka powłok brzusznych. Od lat ta procedura chirurgiczna nie traci na zainteresowaniu pacjentów. Polega ona na usuwaniu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej głównie z dolnej i środkowej części brzucha. W dodatku wykonywana jest plastyka mięśni prostych. Tego typu zabieg jest najlepszym sposobem na uzyskanie wymarzonych efektów i estetycznie wyglądającego brzucha.

Powiększanie piersi

Od lat niezmiennie popularnym zabiegiem wśród kobiet jest powiększanie piersi. Czasami pacjentki decydują się także na korekty bądź poprawę kształtu piersi. Popularną metodą jest zastosowanie wkładek silikonowych, które w bezpieczny sposób pozwalają na podniesienie i powiększenie biustu.

Medycyna estetyczna pomaga w osiągnięciu wymarzonych efektów, a w dodatku procedury są coraz bardziej bezpieczne. Nic więc dziwnego, że rok rocznie coraz większa liczba pacjentów decyduje się na poddanie operacji plastycznej, a zadowolenie z efektów utrzymuje się na wysokim poziomie.

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką chirurgii plastycznej Christoffer Ingves w Warszawie.

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Krem z nano złotem i kwasem hialuronowym i ekstraktem z mango
Profesjonalny skład dla pielęgnacji każdego typu cery - wysoka jakość w dobrej cenie!
Cena:
59,00 zł
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
100% woda kokosowa!
Bez cukru i chemii - 24 opakowania
Cena:
145 zł
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!

FORUM - bieżące dyskusje

Weterynarz Warszawa
ja chodzę ze swoimi kiciami do Animal Center na Ursynowie, ale tylko do doktor...
studia studia studia
Szczerze? Czasy się zmieniły, to już nie jest tak jak 15 lat...
Na jakie mieszkanie się zdecydować?…
A kogo dziś stać na mieszkanie własne... :(((((
Nauka niemieckiego w Warszawie
> cubonite napisał/a:> Ja zacząłem naukę w tej szkole: http://katarina.pl/ lektorzy super, dobrze tłumaczą,...