Chirurgia plastyczna: jakie są najczęściej wykonywane zabiegi?

24 maja 2018, dodał: EKSPERTKA

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznych są wykonywane w Polsce coraz częściej. Dążenie do piękna to jedna z najważniejszych potrzeb współczesnego społeczeństwa. Zabiegi umożliwiają osiągnięcie tego celu i poprawę samopoczucia.

W Polsce powstaje coraz więcej wyspecjalizowanych klinik medycznych, które zajmują się chirurgią plastyczną. Byłoby to niemożliwe, gdyby nie wykwalifikowani specjaliści, którzy często są także dobrze znani na arenie międzynarodowej. Podstawowym warunkiem dla przeprowadzenia bezpiecznej i skutecznej operacji jest chirurg plastyczny z doświadczeniem i odpowiednią wiedzą. Na szczęście w Polsce liczba specjalistów rośnie, co jest odpowiedzią na zainteresowanie zabiegami ze strony pacjentów. Jakie zabiegi są popularne w Polsce?

Liposukcja

Od paru lat ogromnym zainteresowaniem wśród pacjentów cieszy się zabieg liposukcji. Każdy chce mieć szczupłą talię, a trend ten utrzymuje się już od paru lat. Z roku na rok ilość wykonywanych zabiegów rośnie głównie w przedziałach wiekowych 35 – 50 lat oraz 51 -64 lat. Liposukcja polega na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z danych obszarów ciała. Może ona dotyczyć ud, brzucha czy ramion. Efektem jest nadanie jędrności ciału.

Plastyka powłok brzusznych

Kolejnym zabiegiem spełniającym marzenia w osiągnięciu wymarzonej sylwetki jest plastyka powłok brzusznych. Od lat ta procedura chirurgiczna nie traci na zainteresowaniu pacjentów. Polega ona na usuwaniu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej głównie z dolnej i środkowej części brzucha. W dodatku wykonywana jest plastyka mięśni prostych. Tego typu zabieg jest najlepszym sposobem na uzyskanie wymarzonych efektów i estetycznie wyglądającego brzucha.

Powiększanie piersi

Od lat niezmiennie popularnym zabiegiem wśród kobiet jest powiększanie piersi. Czasami pacjentki decydują się także na korekty bądź poprawę kształtu piersi. Popularną metodą jest zastosowanie wkładek silikonowych, które w bezpieczny sposób pozwalają na podniesienie i powiększenie biustu.

Medycyna estetyczna pomaga w osiągnięciu wymarzonych efektów, a w dodatku procedury są coraz bardziej bezpieczne. Nic więc dziwnego, że rok rocznie coraz większa liczba pacjentów decyduje się na poddanie operacji plastycznej, a zadowolenie z efektów utrzymuje się na wysokim poziomie.

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką chirurgii plastycznej Christoffer Ingves w Warszawie.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Wygodne i lekkie zakupy!
Cena:
349 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

christian grey
To amant może ponętny dla gospodyń domowych, o których mężowie już zapomnieli...
I po zaręczynach...
Lepiej późno niż wcale. Ja bym poczuła tylko ulgę, a nie żadne traumy emocjonalne......
Romans z księdzem
Ksiądz i żona...? Ileż to gospodyń plebanijnych straciłoby zajęcie:)
Nagła obojętność faceta
Jak facet staje się obojętny, to może oznaczać tylko jedno - znudzenie albo inna kobieta...