Chcesz widzieć wyraźniej? Sprawdź, na czym polega laserowa korekcja wzroku!

18 lipca 2023, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Wady wzroku, niestety nie są rzadkością, a wśród najpopularniejszych metod korekcyjnych znajdziesz soczewki i okulary. Jeśli jednak te są dla Ciebie zbyt uciążliwe, warto postawić na laserową korekcję wzorku. Zabieg ma na celu całkowite usunięcie dokuczającej Ci wady. Jesteś ciekawy, czy Twoja dolegliwość kwalifikuje się do tej formy leczenia? Może szukasz odpowiedzi na inne, nurtujące Cię pytania? Tutaj znajdziesz najważniejsze informacje!

wzrok

Krótkowzroczność i nie tylko – sprawdź, jakie wady koryguje ten zabieg!

Laserowa korekcja wzroku to sposób na aż cztery najczęściej występujące wady wzroku. Decydują się na zabieg, możesz zniwelować krótkowzroczność, od 0,5D do -10D, nadwzroczność od +0,5D do +6D, astygmatyzm do 6D, a także – presbyopie, czyli starczowzroczność. Jak zabieg wygląda w praktyce, zależnie od wady i jakie rezultaty przynosi? Kto decyduje o jego rodzaju i na jakiej podstawie? Odpowiedzi na pytania, które budzą Twoje wątpliwości, znajdziesz poniżej!

1. Krótkowzroczność

Z krótkowzrocznością mamy do czynienia wówczas, gdy układ optyczny oka jest zbyt silny, a promienie skupiają się przed siatkówką. By zniwelować wadę, w takcie laserowej korekcji wzroku dochodzi do osłabienia układu i spłaszczenia rogówki oka.

2. Nadwzroczność

Nadwzroczność, najczęściej nazywana dalekowzrocznością jest dokuczliwa. Na czym konkretnie polega i przede wszystkim – z czego wynika? W przypadku tej wady układ optyczny oka jest zbyt silny, a promienie skupiają się za siatkówką. Laserowa korekcja wzroku w tej sytuacji polega na uwypukleniu rogówki.

3. Astygmatyzm

A jak wygląda rogówka lub soczewka osób zmagających się z astygmatyzmem? Jest nieregularna, w konsekwencji czego promienie słoneczne skupiają się w różnych punktach, stając się przyczyną nieostrego obrazu. Zabieg będzie miał na celu przywrócenie odpowiedniego widzenia za pomocą wyrównania struktury rogówki lub soczewki i skupienia promieni w jednym tylko punkcie.

4. Starczowzroczność

Bezpośrednią przyczyną powstawania wady starczowzroczności jest utrata zdolności akomodacji oka, następująca w skutek utraty elastyczności rogówki. Następuje to zwykle po 40 roku życia, jednak nie oznacza, że z tą wadą musisz zmagać się już zawsze. Pomoże Ci zabieg laserowej korekcji wzroku.

oko

Doskonały wzrok w kilka sekund!

Laserowa korekcja wzroku zajmie Ci zaledwie kilka sekund – dokładnie tyle trwa jego przeprowadzenie. Całość odbywa się w znieczuleniu ogólnym oka, uzyskanym za pomocą dedykowanych kropli.

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do zabiegu!

O tym, czy kwalifikujesz się do zabiegu, a także – z jakim rodzajem wady się zmagasz, zdecyduje lekarz. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją żadne ograniczenia! Twoja wada musi być stabilna, a więc niepogłębiająca się od co najmniej roku, dodatkowo – musisz osiągnąć odpowiedni wiek. Zabiegowi laserowej korekcji wzroku poddawane są osoby, które przekroczyły 20 rok życia i jeszcze nie ukończyły 50 lat. Wyjątkiem jest zabieg w przypadku wystąpienia wady starczowzroczności – wówczas dolną granicą jest wiek 45 lat.

 

 

 

 

 



FORUM - bieżące dyskusje

Ubrania hand made
Ja się uczę robienia na drutach, żeby mieć własnoręcznie wydziergane sweterki...
Fryzura na półmetek/połowinki
Taka jak na wesele, bo impreza przecież podobna;)
Nauka niemieckiego
Fajnie byłoby uczyć się z native speakerem albo kimś, kto był parę lat w Niemczech...
Jęczmień znacznych rozmiarów
Warto często przemywać oczy np. naparem z rumianku...