URODA I ZDROWIE

Charlotte Link: Poszukiwanie – recenzja

28 stycznia 2020, dodał: pinkmause

Charlotte Link:

Poszukiwanie – recenzja

 

 

Północna Anglia – Scarborough
Ciągnące się niemal w nieskończoność wrzosowiska…

Zaginięcia młodych dziewcząt i połamana psychicznie sierżant policji.
Duet tyleż ciekawy – co intrygujący.

Tempo stonowane i powolne, ale dochodzenie wcale nie tak proste, jak się mogłoby się wydawać. Dużo perspektyw, wiele wątków, mnogość przestępstw. Bardzo wnikliwie przedstawiona warstwa psychologiczna, motywacja zbrodniarza. Osobliwe zderzenie z brutalnością i szaleństwem.

Spójna fabuła, nieoczywista, wartka i trzymająca w napięciu akcja, prawdziwie ciekawe postacie z wyjątkowymi osobistymi historiami, niekonwencjonalne zakończenie. Alkoholizm, uzależnienie od drugiej osoby, patologiczne kłamstwo, choroba psychiczna, samotność. Oryginalny klimat opisywanych miejsc i charakterystyczna nostalgia. Wszystkie elementy dobrze dopracowane z mocno zaakcentowanym wątkiem psychologicznym. Staranność i umiejętność przekazu autorki opanowana po mistrzowsku.

Bardzo dobry kryminał z elementami thrillera, pełen zwrotów akcji i zaskoczeń. Doskonały na pochmurne zimowe wieczory. Moje kolejne spotkanie z Charlotte Link i z pewnością nie ostatnie.

Polecam wielbicielom i gatunku i stylu Link.

Wydawnictwo Sonia Draga

Od Wydawcy:

Królowa niemieckiego kryminału powraca!

Na rozległych wrzosowiskach północnej Anglii znaleziono zwłoki zaginionej rok wcześniej czternastoletniej Saskii Morris. Niedługo potem ginie kolejna młoda dziewczyna, także czternastoletnia Amelie Goldsby. Policja w Scarborough ogłasza alarm. Czy w obu przypadkach chodzi o tego samego sprawcę?

W mediach aż huczy o mordercy z wrzosowisk, komisarz Caleb Hale czuje coraz większą presję. W okolicy, z zamiarem sprzedaży rodzinnego domu, przebywa także sierżant Kate Linville ze Scotland Yardu. Przez przypadek poznaje zrozpaczonych rodziców Amelie i nie z własnej woli rozpoczyna śledztwo w sprawie dramatu, który z pozoru nie ma ani początku, ani końca. Niespodziewanie po kolejnej dziewczynie ginie wszelki ślad…

 

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Z tym rowerem to trochę nie rozumiem... Skoro inna komunikacja działa...
Windykacja wierzytelności
Najlepiej ustalić ukryty majątek dłużnika i w sądzie wywalczyć spłatę długu, którą wyegzekwuje...
Depilator elektryczny
Używam od kilku lat, ale czasem nie mogę znieść tego bólu... Wciąż...
Awayjne otwieranie samochodu
Ciekawe czy w autach na pilota też ślusarz może otworzyć zamek ;)