Cera naczynkowa: powstawanie naczynek, zapobieganie i pielęgnacja skóry naczynkowej | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Cera naczynkowa: powstawanie naczynek, zapobieganie i pielęgnacja skóry naczynkowej

8 stycznia 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

 Problem skóry wrażliwej jest bardzo częstą dolegliwością i dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, nie zależnie od wieku. Nadwrażliwość w początkowym stadium może objawiać się mrowieniem, pieczeniem, swędem czy ściągnięciem skóry po umyciu, oraz reagowaniem zaczerwieniem na warunki atmosferyczne (wiatr, deszcz, mróz).

nnnn
Szczególnym przypadkiem skóry wrażliwej jest skóra naczynkową, której cechą charakterystyczną jest kruchość naczynek i wrażliwość zarówno na kosmetyki jak i na czynniki atmosferyczne. Pielęgnacja cery naczynkowej i wrażliwej jest podobna, z tym że w przypadku cery naczynkowej należy zwrócić szczególna uwagę na ochronę, wzmacnianie i uszczelnianie naczynek. Ten rodzaj cery wymaga szczególnej opieki.

Dieta

woman eat green apple, biting apple with perfect teeth

Zanim zaczniemy szukać odpowiedniej pielęgnacji zadbajmy najpierw o naszą dietę, powinna ona być bogata w witaminę C, która korzystnie wpływa na uszczelnienie ścian naczynek. Oprócz codziennej porcji owoców zawierających odpowiednio wysoką dawkę tej witaminy (czarna porzeczka, cytryna, jabłko, żurawina) do swojego jadłospisu powinniśmy dopisać także kiszonki (ogórki, kapusta) oraz świeże warzywa (papryka, pomidory, ziemniaki).

Ochrona

zzz

W przypadku cery naczynkowej, należy chronić skórę przed zimnem jak i unikać nadmiernego wystawiania twarzy na działanie promieni słonecznych. Podstawą ochrony jest stosowanie kremów z filtrem, rezygnacja z peelingów mechanicznych (tzw. scrub) oraz zastąpienie ich delikatniejszymi peelingami enzymatycznymi.

peeling

do kupienia w sklepie e-naturalne.pl

Peelingi z enzymami owocowymi działają oczyszczająco na powierzchnię skóry, usuwają martwe komórki naskórka oraz stymulują procesy jej odnowy jednocześnie działając nawilżająco. Oczyszczają oraz rozświetlają skórę, stymulując zmysły zapachem owoców dojrzewających w promieniach gorącego słońca. Peelingi działają łagodnie i tonizująco – również dla bardzo wrażliwej skóry.

Gorące kąpiele czy wizyta w saunie są szczególnie niewskazane, gdyż sprzyjają rozszerzaniu się naczyń krwionośnych. Twarz przemywajmy zatem letnią wodą.

Pielęgnacja

kremik
Skóra wrażliwa starzeje się szybciej, dlatego ważne jest, aby w jej pielęgnacji wpływać na dwa procesy jednocześnie: zwalczać dyskomfort oraz walczyć z czynnikami podrażniającymi skórę jednocześnie opóźniając lub całkowicie zahamowując procesy starzenia się skóry. Ważne jest aby do pielęgnacji używać kosmetyki jednej linii oraz aby miały zdolność oddziaływania na wszystkie warstwy skóry.

Bez-nazwy-3

do kupienia w sklepie e-naturalne.pl

Jedną z najskuteczniejszych substancji pielęgnujących kruche naczynka oraz łagodzący podrażnienia i niwelujący zaczerwienienia jest kwas laktobionowy. Posiada działanie złuszczające i wygładzające, zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek, wzmacnia barierę naskórkową i wspomaga proces odnowy komórkowej. Ponadto wiąże wodę, tworząc na powierzchni skóry film ograniczający jej utratę. Dodatkowo kwas laktobionowy wykazuje silne właściwości przeciwrodnikowe. Pobudza syntezę kolagenu. Nie podrażnia skóry, może być więc stosowany u osób ze skórą suchą, wrażliwą i naczyniową, a także ze skłonnością do trądziku lub innych schorzeń skórnych (egzema, łuszczyca, łojotok).

Polecany Krem z dla cery naczynkowej z kwasem laktobionowym marki Lynia zawiera także ekstrakty z lukrecji i kwiatów czarnego bzu oraz olej z róży, które wspomagają pielęgnacje i ochronę kruchych naczynek, wpływają łagodząco na skórę, nawilżając ją oraz regenerując. Dodatkowo wzmacniają elastyczność naczynek włosowatych, działają przeciwzapalnie, bakteriostatycznie oraz przeciwutleniająco.

Olej z dzikiej róży wygładza zmarszczki oraz drobne blizny, będąc przy tym bogatym źródłem witamin A, E i C oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych, karotenoidów, flawonoidów, garbników i witamin z grupy B, a także jest źródłem niezbędnych, nienasyconych kwasów tłuszczowych. Polecany dla skóry wrażliwej, suchej, dojrzałej oraz ze skłonnością do pękających naczynek, pomaga również przy leczeniu trądziku oraz łuszczyc.

Głównym składnikiem ekstraktu z lukrecji jest kwas glicyryzynowy posiadający silne właściwości wiązania wody w skórze, poprawiając w ten sposób jej jędrność, wykazuje działanie przeciwzapalne, bakteriostatyczne, przeciwalergiczne oraz przeciwutleniające. Chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz leczy rumień wywołany nadmiernym opalaniem się. Lukrecja jest pomocna w leczeniu dermatoz, które wymagają ciągłego leczenia sterydami. Dzięki zawartości izoflawonoidów wykazuje działanie antybakteryjne, łagodzi podrażnienia oraz zmniejsza wrażliwość skóry.

Wyciąg z kwiatów czarnego bzu polecany dla cery ze skłonnością do pękania naczynek, ale także stosowany w preparatach przeciwstarzeniowych. Stymuluje produkcje kwasu hialuronowego oraz zwiększa nawilżenie i regenerację oraz łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia.

olejek

do kupienia w sklepie e-naturalne.pl

Pielęgnację cery naczynkowej warto uzupełnić olejkami zawierającymi substancje o właściwościach regeneracyjnych oraz rewitalizujących tj. witamina C (Tetraizopalmitynian askorbylu) oraz naturalne oleje ze śliwki i róży, wzbogacone dotakowowo witaminą E.

Stabilna forma witaminy C (Tetraizopalmitynian askorbylu) wykazuje się działaniem przeciwstarzeniowym, rewitalizującym i wybielającym. Stymuluje syntezę kolagenu i aktywuje namnażanie keratynocytów oraz fibroblastów. Dodatkowo chroni skórę przed powstawaniem rumienia oraz szkodliwym działaniem promieni UV.

Olej z pestek róży jako bogactwo witamin A, C, E i witamin z grupy B oraz źródło NNKT działa regeneracyjnie, łagodzi zaczerwienienia oraz podrażnienia, wzmacnia elastyczność kruchych naczynek, jednocześnie chroniąc je przed promieniowaniem UV. To idealny produkt zarówno do cery z problemami naczynkowymi, cery wrażliwej jaki z oznakami starzenia się.
Olej ze śliwki pozostawia skórę gładką, miękką i jedwabistą oraz pomaga utrzymać ją w dobrej kondycji. Dodatkowo posiada doskonałe właściwości zmiękczające i wysoką zawartość składników odżywczych takich jak kwas olejowy (68%) i linolowy (23%), antyoksydanty oraz witamina E.



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

3 komentarzy do Cera naczynkowa: powstawanie naczynek, zapobieganie i pielęgnacja skóry naczynkowej

  1. avatar Lilka89 pisze:

    Nawet nie wiedziałam ,że tak duży wybór mamy olejków w tym sklepie ,mają tam tez promocje .
    Po wypłacie muszę u nich parę kosmetyków zamówić ,bo mają dobre ceny

  2. avatar renia.s pisze:

    Zawsze kupując kosmetyki czytam skład co zawiera dany produkt, a tu mnie zaciekawił Olej z pestek dzikiej róży, który ma w swoim składzie: bogate źródło witamin A, E i C oraz karotenoidów, flawonoidów, garbników i witamin z grupy B, a także jest źródłem niezbędnych, nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jest idealny do mojej suchej skóry, która ma skłonność do pękających naczynek.

  3. avatar Adrian pisze:

    Bardzo ciekawy artykuł- z pewnością odwiedzę polecane sklepy.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy wykupujecie sobie ubezpieczenie…
Warto rozważyć ich zakup, by zapewnić sobie skuteczniejszą ochronę w razie wystąpienia sytuacji awaryjnej....
Wałek czy pędzel do malowania
Jeśli malujemy duże, gładkie powierzchnie, lepiej sięgnijmy po wałek. Pędzel nieumiejętnie użyty może...
Reklama dla firmy z branży monitori…
Reklama powinna być odpowiednio dostosowana do danej grupy odbiorców, zrozumiały, perswazyjny, konstruowany w...
Problemy z trądzikiem
Kłopoty z trądzikiem można rozwiązać, stosując kosmetyki apteczne. Pozbawione konserwantów i sztucznych barwników znakomicie...