Bliżej natury we własnym domu w górach

21 stycznia 2018, dodał: EKSPERTKA

Niejednemu z nas marzy się sielskie życie blisko natury – choć jednocześnie chcielibyśmy, by nie było pozbawione wszelkich współczesnych udogodnień. Własny, nowocześnie urządzony, drewniany domek w górach może być ukoronowaniem takich marzeń.

W dobie ciągłego pośpiechu, wszechobecnego stresu, fast-foodów i plastiku, nie jest przypadkiem rosnąca popularność trendów ekologicznych, nawołujących do powrotu do natury. Przesyt sztuczności, coraz bardziej opanowującej nasze życie technologii oraz długich, niezrozumiałych list składników na wszelkiego rodzaju produktach – od żywności po kosmetyki – spowodował, że szukamy naturalnych, sprawdzonych rozwiązań i produktów o prostym składzie. Wiemy, że to, co naturalne, jest zwykle zdrowsze. Natura to także wypoczynek, chwila pauzy w życiu, które nieuchronnie pędzi przed siebie.

Blisko natury w każdym aspekcie

Powrót do natury w przypadku mieszkańca miasta to zwykle przynajmniej częściowa rezygnacja z „czterech kółek” i możliwie najczęstsze korzystanie z roweru czy po prostu spacerowanie. Ruch to jeden z fundamentów zdrowego stylu życia. Obok właściwego odżywiania się, odgrywa on kluczową rolę w profilaktyce chorób cywilizacyjnych i całego szeregu powszechnych w naszym społeczeństwie dolegliwości, atakujących m.in. układ pokarmowy czy kręgosłup. Naturalne trendy to także takie dziedziny jak kosmetyka i medycyna naturalna oraz zdrowe i ekologiczne produkty codziennego użytku (np. drewniane zabawki). Dotyczą one również zmian w wystroju wnętrz: od dekoracji domowych (np. wykonanych z kamieni), przez rośliny domowe i ogródki warzywne na działce bądź na balkonie, aż po drewniane domy – nowoczesne, ale z tradycyjnym smakiem, tworzące wspaniałą atmosferę i zdrowy klimat.

Proste posiłki – naturalne zdrowie

Do najważniejszych filarów życia blisko natury należy naturalne odżywianie się. Podstawą świadomego wyboru pokarmów jest wiedza na temat składu kupowanych produktów. Jak wykazały badania konsumenckie przeprowadzone przez Insytut Żywności i Żywienia, 60% Polaków twierdzi, że czyta etykiety na opakowaniach produktów spożywczych – zawsze lub często. Wśród osób czytających, 74% badanych deklaruje, że zdarza im się porównywać etykiety podobnych produktów w celu dokonania wyboru tego o zdrowszym składzie.

Najzdrowszy skład produktu to ten najprostszy, niezawierający zbędnych dodatków. Taki warunek spełnia np. serek Almette, którego czysta receptura zawiera wyłącznie naturalne składniki. Almette powstaje ze polskiego mleka , nie zawiera sztucznych aromatów ani konserwantów.

Blisko natury we własnym domu w górach

Okazuje się, że zdrowa dieta, oparta na wyborze produktów przygotowywanych w 100% z naturalnych składników, może pomóc nam w realizacji także innych, większych planów związanych z pragnieniem życia blisko natury. Kupując serki Almette, można było już dwukrotnie wziąć udział w loterii, w której główną nagrodą był nowocześnie urządzony, drewniany domek u stóp polskich Tatr. W pierwszej edycji loterii „Domek z natury” wygrała pani Agnieszka, miłośniczka polskich gór, w drugiej – pani Zofia, emerytowana nauczycielka, która zamierza wolne chwile spędzać w przytulnym domku wśród pięknych krajobrazów wraz ze swoim kotem.

Almette to nie tylko pyszne serki, idealne na rodzinne śniadanie, a także sprawdzające się jako składnik rozmaitych dań. To także marka, która spełnia marzenia – i zrobiła to już po raz drugi!

 

 

 

 

AdvertisementMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Zestaw prezentowy - smakołyki od ETERNO
Możliwość nadruku na skryzneczce
Cena:
120 zł
Kiełkownica słoikowa
Na kiełki rzodkiewki
Cena:
34 zł
Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł
Naturalna witamina C
Wysoka przyswajalność, wzbogacona o bioflawonoidy
Cena:
119 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Jak dobrać podkład?
Podkład powinnyśmy dobierać nakładając go na żuchwę, chwilę odczekujemy (bo może się utlenić),...
dobry tusz do rzęs
Używałam kiedyś volume rich z pierre rene, nie osypywał się, nie rozmazywał w...
Kredyt na auto
W banku Raiffeisen można się starać kredyt na zakup środka transportu. Bank udziela kredytu...
Nauka niemieckiego w Warszawie
Ja zacząłem naukę w tej szkole: http://katarina.pl/ lektorzy super, dobrze tłumaczą, jakoś mi całkiem...
facebook