Bliżej natury we własnym domu w górach

21 stycznia 2018, dodał: EKSPERTKA

Niejednemu z nas marzy się sielskie życie blisko natury – choć jednocześnie chcielibyśmy, by nie było pozbawione wszelkich współczesnych udogodnień. Własny, nowocześnie urządzony, drewniany domek w górach może być ukoronowaniem takich marzeń.

W dobie ciągłego pośpiechu, wszechobecnego stresu, fast-foodów i plastiku, nie jest przypadkiem rosnąca popularność trendów ekologicznych, nawołujących do powrotu do natury. Przesyt sztuczności, coraz bardziej opanowującej nasze życie technologii oraz długich, niezrozumiałych list składników na wszelkiego rodzaju produktach – od żywności po kosmetyki – spowodował, że szukamy naturalnych, sprawdzonych rozwiązań i produktów o prostym składzie. Wiemy, że to, co naturalne, jest zwykle zdrowsze. Natura to także wypoczynek, chwila pauzy w życiu, które nieuchronnie pędzi przed siebie.

Blisko natury w każdym aspekcie

Powrót do natury w przypadku mieszkańca miasta to zwykle przynajmniej częściowa rezygnacja z „czterech kółek” i możliwie najczęstsze korzystanie z roweru czy po prostu spacerowanie. Ruch to jeden z fundamentów zdrowego stylu życia. Obok właściwego odżywiania się, odgrywa on kluczową rolę w profilaktyce chorób cywilizacyjnych i całego szeregu powszechnych w naszym społeczeństwie dolegliwości, atakujących m.in. układ pokarmowy czy kręgosłup. Naturalne trendy to także takie dziedziny jak kosmetyka i medycyna naturalna oraz zdrowe i ekologiczne produkty codziennego użytku (np. drewniane zabawki). Dotyczą one również zmian w wystroju wnętrz: od dekoracji domowych (np. wykonanych z kamieni), przez rośliny domowe i ogródki warzywne na działce bądź na balkonie, aż po drewniane domy – nowoczesne, ale z tradycyjnym smakiem, tworzące wspaniałą atmosferę i zdrowy klimat.

Proste posiłki – naturalne zdrowie

Do najważniejszych filarów życia blisko natury należy naturalne odżywianie się. Podstawą świadomego wyboru pokarmów jest wiedza na temat składu kupowanych produktów. Jak wykazały badania konsumenckie przeprowadzone przez Insytut Żywności i Żywienia, 60% Polaków twierdzi, że czyta etykiety na opakowaniach produktów spożywczych – zawsze lub często. Wśród osób czytających, 74% badanych deklaruje, że zdarza im się porównywać etykiety podobnych produktów w celu dokonania wyboru tego o zdrowszym składzie.

Najzdrowszy skład produktu to ten najprostszy, niezawierający zbędnych dodatków. Taki warunek spełnia np. serek Almette, którego czysta receptura zawiera wyłącznie naturalne składniki. Almette powstaje ze polskiego mleka , nie zawiera sztucznych aromatów ani konserwantów.

Blisko natury we własnym domu w górach

Okazuje się, że zdrowa dieta, oparta na wyborze produktów przygotowywanych w 100% z naturalnych składników, może pomóc nam w realizacji także innych, większych planów związanych z pragnieniem życia blisko natury. Kupując serki Almette, można było już dwukrotnie wziąć udział w loterii, w której główną nagrodą był nowocześnie urządzony, drewniany domek u stóp polskich Tatr. W pierwszej edycji loterii „Domek z natury” wygrała pani Agnieszka, miłośniczka polskich gór, w drugiej – pani Zofia, emerytowana nauczycielka, która zamierza wolne chwile spędzać w przytulnym domku wśród pięknych krajobrazów wraz ze swoim kotem.

Almette to nie tylko pyszne serki, idealne na rodzinne śniadanie, a także sprawdzające się jako składnik rozmaitych dań. To także marka, która spełnia marzenia – i zrobiła to już po raz drugi!

 

 

 

 

AdvertisementMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com
Figi korygujące efekt brazylijski
Efekt PUSH - UP - HIT!
Cena:
33 zł
Wyciskarka Sana
Sklep Eujuicers.pl
Cena:
1670 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Rower czy spacer?
oczywiście ze rower lepszy, jak możesz to nad jezioro, do parku do lasu :D
Najlepsze firmy lakierów waszym zda…
Moim zdaniem najlepszy jest semilac.
eyeliner
Eyelinera używam bardzo często. Lubię jak jest dobrej jakości. Ostatnio kupiłam bardzo fajny...