Biustonosz na drobny biust – 5 najczęściej powtarzanych mitów | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Biustonosz na drobny biust – 5 najczęściej powtarzanych mitów

2 października 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Mały biust – mały problem? Panie, które noszą staniki w najmniejszych rozmiarach, często mają poczucie, że w ich przypadku dobór miseczki czy fasonu nie ma większego znaczenia. To nieprawda! Wybór stanika jest bardzo ważny dla zdrowia i komfortu, niezależnie od wielkości biustu. Obalamy 5 popularnych mitów.

biust

Mit 1: Im mniejszy stanik, tym lepiej

Posiadaczki małego biustu często kupują stanik „na oko”, wybierając najmniejszy rozmiar, jaki jest dostępny. To błąd. Przed zakupem nowej bielizny, zawsze warto dokonać pomiarów miseczki i obwodu, a następnie porównać wynik z tabelą rozmiarów w wybranym sklepie. Co ważne, można to zrobić samodzielnie, wystarczy centymetr krawiecki, który można dostać w każdej pasmanterii. Warto pamiętać także o siostrzanych rozmiarach – to modele, które mają tę samą wielkość miseczki, ale różny obwód.

Przykład 1: Dla rozmiaru 70A siostrzanym rozmiarem będzie 65B, a dla 75A – 70B.

Przykład 2: Dla rozmiaru 70 C siostrzanym rozmiarem będzie 75B oraz 65D.

To pokazuje, że nie zawsze idealny stanik będzie w tym samym rozmiarze, który zawsze nosisz. Wiele pań ma w szafie biustonosze w różnych rozmiarach, ponieważ wiele zależy od modelu czy producenta.

Mit 2: Drobny biust nie wymaga wsparcia

O ile przy wykonywaniu codziennych obowiązków posiadaczki drobnego biustu mogą sobie pozwolić na nienoszenie stanika (jeśli czują się przy tym komfortowo), o tyle w przypadku uprawiania sportu czy innych aktywności, rezygnacja z biustonosza może mieć negatywne konsekwencje zdrowotne. Niewielki biust również potrzebuje podtrzymania, nie tylko podczas biegania czy fitnessu, ale także w trakcie rekreacyjnej jazdy na rolkach, rowerze czy… energicznej zabawy z dzieckiem. Brak stanika może skutkować uszkodzeniami skóry i więzadeł.

Mit 3: Im większa miseczka, tym lepiej

Większa miseczka nie sprawi, że piersi będą wyglądały na większe. Za duży stanik może za to powodować dyskomfort podczas noszenia i źle się układać pod ubraniami. Bardzo często kobiety z małym biustem mają w szafie zbyt duże biustonosze. Stanik najlepiej się układa, gdy jest dopasowany do wielkości i kształtu piersi.

Mit 4: Na drobny biust tylko stanik z push-upem

Biustonosze z dodatkową wkładką mają wiele zalet – unoszą piersi, sprawiając, że wydają się większe. To efekt, na którym szczególnie zależy posiadaczkom małego biustu. Nie wszystkie panie lubią jednak push-upy i chcą powiększać biust. Dodatkowa wkładka nie jest obligatoryjnym dodatkiem do biustonosza w małym rozmiarze. W sklepach z bielizną można znaleźć modele soft – bez dodatkowych gąbeczek, a nawet fiszbin – które również modelują biust, subtelnie go unosząc i zbierając.

Mit 5: Wizyta u brafitterki to usługa przeznaczona tylko dla posiadaczek obfitego biustu

Posiadaczki drobnego biustu często zupełnie rezygnują z noszenia stanika, ponieważ nie mogą znaleźć modelu, który zapewniłby im wysoki komfort noszenia. Jeśli to także Twój problem, dobrym pomysłem jest konsultacja z doświadczoną brafitterką, która specjalizuje się w doborze bielizny do sylwetki. To usługa przeznaczona dla każdej kobiety, niezależnie od tego, jaki rozmiar biustonosza nosi.

Każdy biust jest inny. Dlatego stanik zawsze trzeba dobierać do indywidualnych potrzeb. Posiadaczki małych piersi nie powinny bagatelizować wyboru biustonosza, ponieważ to właśnie on ma ogromny wpływ na ich poczucie komfortu – w domu, pracy i podróży. Partnerem tekstu jest marka Samanta, producent wysokiej jakości bielizny dla kobiet o różnych kształtach i rozmiarach. Biustonosze na drobniejszy biust znajdziesz w dedykowanej zakładce w firmowym sklepie internetowym – https://samanta.pl/102-na-drobny-biust.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz