Bezpieczny ratunek budżetu domowego — pożyczka 1000 zł na 12 miesięcy | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Bezpieczny ratunek budżetu domowego — pożyczka 1000 zł na 12 miesięcy

9 lutego 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Organizacja świątecznego wyjazdu, zakup bożonarodzeniowych prezentów, nieprzewidziane wydatki? Jeśli Twój domowy budżet potrzebuje ratunku, sięgnij po niedrogą pożyczkę gotówkową. W artykule wyjaśnimy, kto może ją dostać. Podpowiemy także, jak znaleźć tę maksymalnie dostosowaną do potrzeb i możliwości finansowych.

Bezpieczny ratunek budżetu domowego

Nieprzewidziane wydatki zdarzają się z reguły w najmniej odpowiednim momencie — kiedy konto świeci pustkami. Dzięki nowoczesnej, bezpiecznej, szytej na miarę pożyczce gotówkowej odzyskasz finansową płynność i nie obciążysz nadmiernie portfela.

Czym jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa to popularny produkt finansowy dostępny w ofercie większości banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. W zależności od pożyczkodawcy maksymalna kwota finansowania może wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych, a okres spłaty — kilka lat. Pożyczkodawca wypłaca środki na konto pożyczkobiorcy w ramach jednorazowego przelewu. Dużą zaletą pożyczki gotówkowej jest możliwość przeznaczenia pozyskanych środków na dowolny, niezwiązany z działalności gospodarczą cel. Dzięki dodatkowym środkom będziesz mógł więc sfinansować prywatny zabieg medyczny, wyjechać na wymarzony urlop czy pokryć nieprzewidziane, pilne wydatki.

Pożyczka gotówkowa — dla kogo?

Czy po pożyczkę gotówkową może sięgnąć każda osoba pełnoletnia z ważnym dowodem osobistym i pełną zdolnością do czynności prawnych? Nie do końca, Nieodzownym elementem otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej jest także posiadanie wymaganej przez pożyczkodawcę zdolności kredytowej, czyli zdolności do terminowej spłaty rat wraz z odsetkami. Wyliczając zdolność kredytową, instytucje finansowe bazują na:

  • danych z dostarczonych przez wnioskujących dokumentów, np. zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodzie,
  • danych figurujących we wniosku pożyczkowym,
  • informacji z ogólnodostępnych baz i rejestrów, np. BIG-u czy BIK-u.

Jeśli pracujesz na podstawie umowy o pracę, osiągasz stabilne dochody, regularnie spłacasz raty kredytów i pożyczek, a po opłaceniu stałych kosztów w Twoim portfelu zostaje jeszcze całkiem niezła sumka, nie powinieneś mieć żadnego problemu z otrzymaniem finansowania.

Co warto wiedzieć przed złożeniem wniosku?

Chcesz sięgnąć po pożyczkę 1000 zł na 12 miesięcy? Zanim złożysz wniosek, koniecznie porównaj oferty dostępne na rynku pożyczkodawców. Dzięki temu wybierzesz produkt, który precyzyjnie odpowie na Twoje potrzeby, nie obciąży budżetu i zapewni wygodny proces obsługi. Jakie parametry warto wziąć pod uwagę?

  • Kwota i okres spłaty. Masz ściśle sprecyzowane oczekiwania dotyczące potrzebnej kwoty i okresu spłaty? Wyselekcjonuj pożyczkodawców oferujących produkty o takich parametrach. Pożyczkę 1000 zł na rok znajdziesz z pewnością w większości instytucji finansowych. Ta o wartości kilkuset tysięcy złotych z kilkuletnim okresem spłaty nie będzie już dostępna wszędzie.
  • Kolejnym krokiem powinna być analiza kosztów pożyczki gotówkowej. Zewnętrzne źródło finansowania nie powinno przecież nadmiernie obciążać domowego budżetu. Jeśli chcesz sprawdzić, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone pieniądze, nie kieruj się jednak wartością oprocentowania, lecz RRSO — rzeczywistą roczną stopą oprocentowania. RRSO zawiera w sobie wszystkie koszty okołopożyczkowe i precyzyjnie ilustruje koszt finansowania w skali roku. Niższe RRSO to tańsza pożyczka.
  • Tempo wydania decyzji pożyczkowej. Ten parametr jest szczególnie ważny, jeśli potrzebujesz pieniędzy na przysłowiowe już. Aby uniknąć rozczarowań, przed złożeniem wniosku sprawdź, w jakim tempie otrzymasz decyzję i — jeśli będzie pozytywna — kiedy pożyczkodawca wykona przelew środków. Czy wiesz, że sięgając po pożyczkę gotówkową w Kasie Stefczyka (RRSO 25,12%) wstępną informację kredytową możesz otrzymać już w 15 minut, a jeśli masz rachunek płatniczy w Kasie Stefczyka, środki na swoje konto możesz otrzymać nawet tego samego dnia?
  • Możliwość złożenia wniosku bez wychodzenia z domu. Aby usprawnić i ułatwić proces wnioskowania o pożyczkę, znajdź pożyczkodawcę, który pozwala na wysłanie wniosku online.

 

Źródło:

  1. https://www.money.pl/gospodarka/ranking-kredytow-gotowkowych-ktory-bank-oferuje-najtanszy-kredyt-gotowkowy-6696506793342593a.html

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy wykupujecie sobie ubezpieczenie…
Rzadko takie sytuacje występują, mnie nigdy nic się nie zdarzyło...
Czy wykupujecie sobie ubezpieczenie…
Warto rozważyć ich zakup, by zapewnić sobie skuteczniejszą ochronę w razie wystąpienia sytuacji awaryjnej....
Wałek czy pędzel do malowania
Jeśli malujemy duże, gładkie powierzchnie, lepiej sięgnijmy po wałek. Pędzel nieumiejętnie użyty może...
Reklama dla firmy z branży monitori…
Reklama powinna być odpowiednio dostosowana do danej grupy odbiorców, zrozumiały, perswazyjny, konstruowany w...