Beata Tyszkiewicz. Portret damy – premiera!

30 października 2020, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Arystokratka, awanturnica, aktorka, Matka Polka, ikona dla singielek. Jaka jest Beata Tyszkiewicz? W oczach wielu – piękna kobieta z klasą i cudownym poczuciem humoru. A to dopiero początek jej portretu. Okazuje się, że zupełnie zaskakujący obraz przynoszą głosy dziennikarzy, współpracowników, znajomych, przyjaciół, z którymi rozmawiała Anna Augustyn-Protas. Premiera książki „Beata Tyszkiewicz. Portret damy” już 12 listopada.

Beata Tyszkiewicz. Portret damy

Dama? Powinna pić, palić, przeklinać. I naturalnie oglądać się za mężczyznami – mówiła jeszcze niedawno w wywiadach. Mało kto jednak wie, że nie jest to wcale credo Beaty Tyszkiewicz, a zdanie, jakie wypowiedziała jedna ze 130 zagranych przez nią filmowych postaci. Kwestia, jak widać, musiała rozbawić aktorkę. W końcu od lat udowadnia, że ani papieros, ani mocny język, ani romanse nie odbierają kobiecie klasy. Jeśli ją ma.

Jej klasa jest legendarna. Jak jednak pisze Anna Augustyn-Protas, klasa to nie wszystko. Za portretem damy – jak lubimy myśleć o pani T. – kryje się postać nieszablonowa. Arcybarwna. Kobieta z błyskiem w oku, olśniewająca na wielu poziomach i na każdym etapie życia. O tak ciekawym życiu, że mogłoby stać się kanwą filmowego scenariusza.

Książka ta nie jest typową biografią wielkiej gwiazdy. To opowieść rozpisana na głosy, z czułą aluzją do kultowego filmu Andrzeja Wajdy „Wszystko na sprzedaż”, w którym Beata Tyszkiewicz zagrała jedną ze swoich najważniejszych ról. Nieznane dotąd fakty z życia aktorki przytaczają jej znajomi, między innymi Krzysztof Zanussi, Daniel Olbrychski, Janusz Majewski, Juliusz Machulski, Hanna Bakuła czy Iwona Pavlović. Przypominają zdarzenia, obrazy i słowa, które rzucają nowe światło na tę niezwykłą postać i jej czasy.

Anna Augustyn-Protas –  dziennikarka, redaktorka, autorka publikacji i książek o dobrym życiu. Występowała w telewizyjnych programach o książkach, współtworzyła programy o kulturze i sztuce. Pisała wywiady do „Marie Claire” i „Pani”, była redaktorką „Bluszcza” oraz rubryk o zdrowiu i urodzie w „Claudii”. Entuzjastka kobiecej energii i idei wspierania się kobiet.

 

https://www.facebook.com/burdaksiazki

https://www.instagram.com/burdaksiazki/

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mężczyzna idealny
Tak macie racje kobitki
Prezent dla szefowej
Pewnie to zależy od firmy. W mojej HR-y mają nawet osobny budżet na urodziny pracowników:)
szpilki i jak w nich chodzic ?
Ja z kolei super się czuję na szpilkach:) Ostatnio nawet zamówiłam sobie śliczną...
bez czego nie możecie się obejść?…
Bez internetu pewnie długo bym nie pożył. Ale z chęcią bym go wypróbowała...