URODA I ZDROWIE

Beata Dmowska: Przysługa – recenzja

5 maja 2020, dodał: pinkmause

Beata Dmowska

Przysługa

 

 

„Przysługa” do dalsza część historii z książki „Spadek”. Ciekawa kontynuacja a jednocześnie zupełnie osobna historia. Urokliwa Romanówka, odkrywająca kolejne sekrety…

Trzy kobiety i konie. Sielskie wakacje, dystans do problemów i zaginięcie. Szkielet w ogródku, biżuteria patriotyczna i dziwne śledztwo. Wiele aktualnych tematów i doskonałe tło historyczne. I niezapomniana kolacja…

Ciekawie, oryginalnie i bardzo przyjemnie. Powoli odkrywane tajemnice i doskonale dawkowane napięcie. I oczywiście skarb, który niektórych interesuje zbyt mocno… Wiele splątanych wątków, różnorodność charakterów i emocji.

Fabuła przemyślana, doskonale rozpisana i fenomenalnie rozwijana. Bardzo specyficzny klimat i historia z ostrym pazurem i solidną dawką humoru. Na pewno mocno wciągająca i ciekawa powieść obyczajowa z mocnym wątkiem sensacyjnym. Tym bardziej urocza dorównująca swojej poprzedniczce.

Polecam wszystkim, którzy lubią takie połączenie gatunków, a także tym, którzy chcą spędzić przyjemnie czas z książką. Naprawdę warto.

 

Od Wydawnictwa

Mija pół roku odkąd Natalia zamieszkała w domu Zofii, swojej nieżyjącej babki.

Zbliża się 30 czerwca – dzień, w którym według słów Zofii będzie można wykopać w ogrodzie ukryty skarb. Trzy kobiety przystępują do poszukiwań. Zamiast skarbu wydobywają jednak z ziemi ludzki szkielet. Czyje to szczątki i jak długo tam leżą?

Następnego dnia rano Marta, córka Natalii, wybiera się na konną przejażdżkę. Po drodze ma komuś wyświadczyć obiecaną przysługę. Tego dnia nie wraca do domu i ślad po niej ginie.

Tymczasem policja ustala tożsamość zakopanych zwłok i okazuje się, że to zaginiona przed siedmioma laty Nina Błaszkin, Ukrainka, która pracowała w sadzie dziadka Natalii. Dowody wskazują, że została zamordowana.

Czy ta zbrodnia ma jakiś związek ze zniknięciem Marty? I czy ma związek ze skarbem, który ukryła Zofia?

 

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gdy pies boi się wystrzałów
Czasem pies był ofiarą postrzału, i dlatego się boi, sąsiad miał psa, który...
Złoty pierścionek.
Ja lubię białe złoto, bez kamieni, wystarczy jakiś efektowny wzór samego metalu
żłobek a korzystanie z nocniczka
Ale co innego w domu, a co innego wśród obcych osób, znam przypadki...
Lubrykanty a zajście w ciążę
Jak są problemy to każde wytłumaczenie jest dobre ale niekoniecznie trafne. Lepiej chyba...