Balia ogrodowa – czy warto się zdecydować?

5 maja 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Odpoczynek i relaks w zaciszu własnego ogrodu po ciężkim dniu pracy jest czymś, o czym marzy wiele osób. Istnieje kilka sposobów na to, aby odprężyć się na świeżym powietrzu w pobliżu domu, a jednym z nich jest kąpiel w własnej bali ogrodowej. Co należy wiedzieć o bali? Czy warto się zdecydować na jej zakup? Zachęcamy do lektury.

balia ogrodowa

Balia ogrodowa

Balia ogrodowa jest potocznie nazywana także ruską banią. To drewniana beczka, która umiejscowiona zostaje zwykle w ogrodzie bądź też na tarasie. Do wnętrz bali wlewana jest woda, a następnie ogrzewana do temperatury przyjemnej dla ciała. Z bali można korzystać niezależnie od pory roku, zarówno w lecie, jak i zimą. Jest to także świetny pomysł na oczyszczenie ciała tuż po saunowaniu.

Osoby, które chcą zdecydować się na zakup solidnie zrobionej bali, muszą pamiętać, że przed nabyciem beczki, dobrze jest zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Balia – co warto wiedzieć?

Szukając odpowiedniej bali dla siebie, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiały, z jakich została ona wykonana. Nie warto kupować bali ogrodowej, która wykonana jest z drewna niskiej jakości, gdyż po kilku kąpielach będzie nadawała się wyłącznie do wyrzucenia. Beczka musi zostać wyprodukowana między innymi z solidnego świerku, modrzewia lub też kompozytu drewnopodobnego.

Kolejnym, ważnym elementem wyposażenia bali jest oczywiście piec. Na rynku dostępne są balie z piecem zintegrowanym, zewnętrznym lub też wewnętrznym. Piec zewnętrzny umiejscowiony jest poza beczką. Zajmuje on nieco więcej miejsca, dlatego osoby, które zdecydują się na kupno bali z piecem zewnętrznym, muszą liczyć się z tym, że będą potrzebowały nieco więcej przestrzeni w ogrodzie.

Piec wewnętrzny jest wbudowany w balię, dzięki czemu beczka zajmuje mniej miejsca w ogrodzie. Jedynym minusem tego rozwiązania jest fakt, że piec wewnętrzny zabiera trochę przestrzeni wewnątrz, przez co średnica beczki się nieco zmniejsza. Dobrym rozwiązaniem jest piec zintegrowany, który jest wbudowany w balię, jednak jego komin umiejscowiony został na zewnątrz.

Nowoczesne balie ogrodowe

Kąpiele w bali ogrodowej dobrze wpływają na organizm. Łagodzą stres, rozluźniają mięśnie, pozwalają się zregenerować i poprawiają krążenie. Świetnie sprawdzają się także osobom, które cierpią na nerwobóle czy też zmagają się z różnymi chorobami narządu ruchu, bólami stawów oraz bólami kręgosłupa. Kąpiele nie tylko uśmierzają dolegliwości, ale także stanowią wsparcie dla tradycyjnych metod leczenia. Szukając sprawdzonych bali ogrodowych, wykonanych z wysokojakościowych materiałów, warto zdecydować się na zakupy w sklepie ZoneSPA. Oferowane balie są to beczki o różnych średnicach, świetnie sprawdzą się zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie.

Każdy, kto uwielbia relaks pod chmurką we własnym ogrodzie, powinien zdecydować się na zakup solidnej bali ogrodowej. Dzięki regularnym kąpielom można zahartować organizm, poprawić krążenie, zrelaksować się, a także rozluźnić mięśnie. Osobom, które szukają sprawdzonej ruskiej bani, szczególnie polecamy zakupy w sklepie ZoneSPA.

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz