Bakalie podczas pracy zdalnej – porady dietetyka

3 lipca 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Sytuacja związana z koronawirusem spowodowała, iż coraz  częściej pracujemy z domu. Tryb #homeoffice ma sporo zalet. Pozwala pracownikom np. zaoszczędzić sporo czasu w ciągu dnia – nie stoją w korkach. Wymaga on jednak świetnej organizacji i samodyscypliny – nie tylko w kwestii obowiązków służbowych, ale także w odniesieniu do codziennej diety. Co zatem jeść podczas pracy zdalnej? Marka Bakal pyta dietetyka medycznego, Annę Słomkowską.

bakalie

Praca w domu często łączy się z tym, iż wiele osób podjada pomiędzy posiłkami. To przekłada się na trudności w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Jak temu zapobiec?

Ważna jest regularność oraz jakość jedzenia. Należy także pamiętać o aktywności fizycznej. Poleca się również żeby dodawać do swojej diety bakalie – zarówno jako samodzielną przekąskę, jak i dodatek do dań słodkich lub wytrawnych. Są one pożywne, dostarczają niezbędne witaminy, a także minerały oraz błonnik.

Jak zacząć implementować je do codziennej diety?

Sposobów na urozmaicenie diety bakaliami jest kilka. Możemy wykonać własną mieszankę np. z migdałów, orzechów nerkowca, rodzynek sułtańskich oraz moreli i dodać ją do jogurtu naturalnego. Słodkie daktyle świetnie spiszą się w owsiance, a suszona żurawina w egzotycznej sałatce owocowej. Polecam również miksowanie fig, moreli i orzechów włoskich, a następnie formowanie z nich batoników lub tzw. kulek mocy. Na słono natomiast doskonałe będą podprażane nasiona słonecznika z sałatą, łososiem i kawałkami grejpfruta.

Czy bakalie są zdrowymi przekąskami?

Tak, a do tego zdrowszymi niż słodycze. Warto wybierać te, bez konserwantów i uzupełniać nimi dietę. Należy zwracać uwagę również na bakalie, które są bez dwutlenku siarki, np. morele (mają brązowy kolor) lub rodzynki. Doskonałymi przekąskami są także orzechy: włoskie, laskowe, nerkowce oraz migdały. W czasie wytężonej pracy umysłowej warto zwrócić uwagę na figi. To cenne źródło witamin z grupy B, które uspokoją nerwy.

Czy bakalie mogą zaspokoić głód?

Na krótko tak. Za uczucie sytości odpowiada przede wszystkim błonnik, którego bakalie mają pod dostatkiem. Świetnie sprawdzą się orzechy, suszone morele i figi. Warto pamiętać, że owe suszone owoce poza błonnikiem mają także sporo naturalnego cukru. Osoby, które dbają o sylwetkę powinny je jadać w rozsądnych ilościach.
Orzechy włoskie, laskowe i nerkowce, a także figi, morele i pestki dyni to najwięksi sprzymierzeńcy zdrowej diety. Są one świetnym pomysłem na pełnowartościową przekąskę podczas pracy w domu. To dzięki nim wykonywanie obowiązków stanie się bardziej wydajne, a jeśli tylko będą spożywane w odpowiednich ilościach, dodatkowe kilogramy nie są straszne. Koniecznie spróbuj!



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz