Autoklawy przemysłowe – zastosowanie | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Autoklawy przemysłowe – zastosowanie

1 grudnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Autoklaw to urządzenie, bez którego obecności nie byłoby możliwe przeprowadzenie – w sposób efektywny – wielu procesów. Autoklawy przemysłowe są wykorzystywane  różnych dziedzinach przemysłu spożywczego. Aby dobrze działały konieczna jest ich odpowiednia kalibracja i obsługa.

Praktycznie żaden zakład przetwórstwa spożywczego nie może prowadzić swojej działalności, gdy nie jest wyposażony w autoklaw przemysłowy.  To dzięki niemu przy produkcji żywności zostaje zachowana świeżość, a tym samym bezpieczeństwo, produktów spożywczych. Autoklawy przemysłowe są wykorzystywane w zakładach mięsnych czy też w zakładach, w których przetwarza się warzywa i owoce.

Autoklaw przemysłowy – czym dokładnie jest?  

Autoklaw przemysłowy to urządzenie wykorzystywane do pasteryzacji, sterylizacji, gotowania, wygrzewania w próżni czy gotowania ciśnieniowego. Ma on cylindryczny kształt. Autoklawy to szczelnie zamykane pojemniki (materiał wykonania to najczęściej stal kwasoodporna, a same autoklawy, by były zminimalizowane straty ciepła, są izolowane wełną mineralną), w których, dzięki odpowiedniemu ciśnieniu, możliwe jest uzyskanie temperatury wyższej niż temperatura wrzenia wody. Wśród autoklawów przemysłowych wyróżniamy:

  • autoklaw wodno-kaskadowy,
  • autoklaw parowo-powietrzny,
  • autoklaw zanurzeniowy.

Ceny autoklawów przemysłowych są zróżnicowane i uzależnione od ich typów oraz wielkości i wyposażenia. Jeśli chodzi o systemy grzania, w jaki może być wyposażony autoklaw przemysłowy, to może on być: olejowy, gazowy lub elektryczny. Autoklawy przemysłowe to szeroka oferta dostosowana do wielu potrzeb.

Autoklaw – zastosowanie w przemyśle spożywczym

Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom – odpowiednio skalibrowanym i obsługiwanym – zostaje skrócony czas wszystkich procesów, takich jak proces sterylizacji czy pasteryzacji, a to przyczynia się do zwiększenia produkcji w danym zakładzie. Poza tym autoklaw przemysłowy daje pewność, co do prawidłowości przeprowadzenia procesów chemicznych, które przyczyniają sią do wydłużenia trwałości żywności czy zlikwidowania w nich drobnoustrojów, które powodują psucie się produktów spożywczych. 

Autoklawy przemysłowe to nowoczesne urządzenia, których działanie i obsługę dobrze jest wnikliwie poznać. Biuro naukowo-techniczne https://bnt-sigma.pl zajmuje się nie tylko szkoleniami w tym zakresie, ale także odpowiednią kalibracją urządzeń mających kluczowe znaczenie dla efektywnego działania autoklawów. Szkolenia są kierowane do pracowników różnych branży, w których autoklawy są wykorzystywane.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wolontariat zagraniczny
Ale wyjazd to też ma walor podróżniczy - można poznać inne kultury, zwiedzać świat....
Tolerancja wśród osób starszych
Czy znacie kogoś 50+, kto jest otwarty na inność np. osoby...
Najlepsze miejsca na majówkę
Gdzie jechać żeby było fajnie i bez grillujacych tłumów?
Czy wstydzicie się nagości?
Czy to dla Was problem np. na plaży czy basenie ?