Dodawanie aromatu do potraw jest praktyką znaną już wiele tysięcy lat temu. Wiemy, że starożytni Egipcjanie dodawali swojemu jedzeniu smaku za pomocą przypraw, ziół i aromatów. Starożytni Rzymianie lubili używać cynamonu i imbiru. Stworzyli oni także niektóre aromaty, takie jak garum, posługując się przy tym stosowaną do dziś metodą fermentacji. Rozwinięta w Średniowieczu technika destylacji bardzo przyczyniła się do rozwoju aromatów, takich jak mentol. Rozwój chemii w XIX wieku pozwolił na wytworzenie w procesie syntezy (1845) aromatycznych cząsteczek, takich jak stosowana do dzisiaj wanilina. Z biegiem czasu gama aromatów powiększała się.
Wytworzenie aromatów nie istniejących w naturze było możliwe dzięki syntezie uzyskanych cząsteczek i ich łączeniu z różnymi substancjami naturalnymi.
Słowo aromat pochodzi od greckiego aroma oznaczającego aromat i rośliny aromatyczne.
Dzisiaj definiuje się go jako: „mieszaninę naturalnych albo syntetycznych związków zapachowych i smakowych, stosowaną do aromatyzowania produktów spożywczych
Aromaty nadają kawie niepowtarzalny smak i zapach. Doskonałe do kawy z ekspresu, parzonej, czy rozpuszczalnej. Wystarczą 2-3 krople na filiżankę aby nadać kawie unikalny charakter i smak. Można również stosować do aromatyzowania herbat, ciast, deserów, lodów, czy napojów. Oferta skierowana do każdego „kawosza”, który pragnie wzbogacić i urozmaicić swoją codzienną kawę.
Oryginalne aromaty można kupić w sklepie internetowym , w kategorii Aromaty spożywcze. W ofercie jest 40 aromatów do wyboru. Aromaty zostały tak stworzone, by każdy znalazł trochę przyjemności i znalazł swój ulubiony smak. Aromaty oferujemy w buteleczkach 10 ml i 30 ml w kolorze ciemnego bursztynu z kroplomierzem. Ciemne szkło chroni je przed działaniem słońca, a kroplomierz umożliwia łatwe dozowanie aromatu kroplami.
Dzięki aromatom bez trudu nasycisz dom słodkim zapachem magii.
Do sprawdzonego, babcinego przepisu na domowy piernik dodaj kilka kropel aromatu korzennego. Dzięki niemu ciasto, podawane od lat zyska nowy, zaskakująco wyrazisty zapach imbiru, cynamonu i wanilii. Możesz aromatyzować pierniczki na choinkę, imbirowe ciasteczka do kawy czy tradycyjne, korzenne herbatniki.
Smakoszom ciast z jabłkami polecamy aromat szarlotkowy. Tradycyjne jabłeczniki na kruchym spodzie, drożdżowe strucle jabłkowe udadzą się jak nigdy. Aromat szarlotkowy doskonale sprawdzi się także, jako dodatek do racuchów, jabłkowych musów i marmolad, a nawet deserów.
Jeśli masz ochotę na lekki sorbet truskawkowy, pomyśl o aromacie truskawki w śmietanie.
Aromat pomarańczowy doskonale nadaje się do ciast i deserów, ale nie należy o nim zapominać przy przygotowywaniu ryb i owoców morza.
Nie sposób pominąć też aromatu pistacjowego, który można dodać do lodów, kremów, deserów, czy jogurtów.
Poszukując smaku egzotycznego, warto pomyśleć o aromacie kokosowym. Można go wykorzystać albo w deserach, albo przy przygotowaniu dań na bazie ryb i mięs, nadając im azjatyckiego wyrazu.
Można również z aromatami przygotować naleśniki z twarogiem dodając kilka kropli aromatu o smaku bananowym, czy marcepanowym.
Jeżeli masz ochotę na kawę o smaku słynnego francuskiego deseru to aromat Creme Brule jest idealny do zaromatyzowania kawy. Zrelaksuj się podczas smakowania tego wykwintnego napoju. Zaproś przyjaciół, z którymi w atmosferze radości będziesz się delektował odkrywanymi właśnie aromatami