Aplikatory wieloigłowe – szybki sposób na ból

30 sierpnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Stosowane w akupunkturze, fizjoterapii i refleksoterapii aplikatory wieloigłowe to produkty o rewelacyjnej skuteczności i właściwościach pro zdrowotnych. Zostały zaprojektowane przez Nikolaya Lyapko – doktora nauk medycznych i są polecane dla osób zmagających się z różnego rodzaju dolegliwościami bólowymi, ale nie tylko. Jakie działanie mają aplikatory wieloigłowe i przez kogo mogą być używane? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej.

aplikatory

Rodzaje aplikatorów wieloigłowych 

Dla osoby początkujących wybór odpowiedniego aplikatora z pewnością nie należy do najłatwiejszej decyzji. To wszystko ze względu na szeroki wybór różnych rodzajów aplikatorów – maty, wałki, a nawet pasy. Czym charakteryzują się poszczególne aplikatory? 

Aplikatory wieloigłowe – maty akupresurowe 

Wśród aplikatorów wieloigłowych wyróżniamy m.in. maty akupresurowe, które rewelacyjnie sprawdzają się na większe partie ciała jak plecy, pośladki, brzuch. Regularne stosowanie maty Lyapko skutecznie łagodzi dolegliwości bólowe oraz objawy dyskopatii kręgosłupa, rwy kulszowej, kontuzji i urazów, a także łagodzi bóle mięśniowe i wiele innych dolegliwości. 

Wałek z kolcami Lyapko do masażu ciała i twarzy 

Aplikator Lyapko w formie wałka to jeden z częściej stosowanych przyrządów do masażu odpowiedni do różnych partii ciała. Idealnie wyprofilowane igły rozmieszczone na powierzchni wałka zapewniają skuteczność działania u wszystkich osób bez względu na wiek. Regularne stosowanie wałka Lyapko zmniejsza dolegliwości bólowe, rozluźnia napięcia nerwowe, relaksuje i odpręża oraz pozostawia przyjemne uczucie na ciele. 

Aplikatory wieloigłowe Lyapko w formie wałka występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do wybranych partii ciała. Najmniejszy wałek idealnie sprawdzi się do masażu twarzy, ale z powodzeniem można go używać również na pozostałe partie ciała. Z kolei wałki o większych rozmiarach sprawdzą się idealnie na plecy, ramiona, brzuch, uda, łydki. 

Aplikatory wieloigłowe Lyapko w formie pasa 

Przyrząd do masażu w formie pasa to jeden z elastycznych produktów, który znajdzie swoje zastosowanie m.in. u sportowców, ale także u osób zmagających się z różnego rodzaju dolegliwościami bólowymi. Idealnie sprawdza się podczas rozgrzewki oraz po aktywności fizycznej – przyspiesza regenerację oraz powrót do zdrowia. 

Piłeczka wieloigłowa “jeżyk” 

Chętnie stosowana podczas terapii z dziećmi w pracy psychologów, logopedów, pediatrów czy neurologów w leczeniu zaburzeń mowy, opóźnień rozwoju i psychomotoryki. Piłeczka na całej powierzchni jest pokryta nieinwazyjnymi igłami – sprawdza się również podczas refleksologii stóp i dłoni. 

Działanie aplikatorów wieloigłowych Lyapko 

Aplikatory wieloigłowe to przyrządy do masażu, które mają wiele pozytywnych korzyści na organizm, w tym:

 • pobudzają układ nerwowy, 
 • poprawiają cyrkulację krwi, 
 • poprawiają przemianę materii, 
 • wzmacniają naturalne procesy odnowicielskie, 
 • zmniejszają wrażliwość na ból. 
 • wzmacniają układ odpornościowy,
 • rozluźniają mięśnie, 
 • rozgrzewają mięśnie przed treningiem,
 • przyspieszają regenerację,
 • zmniejszają widoczność cellulitu, 
 • kształtują sylwetkę. 

W Acus Med oferujemy szeroki wybór aplikatorów w różnych kształtach i rozmiarach pozwala dopasować produkt idealnie do swoich preferencji i potrzeb. 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Stany lękowe
Stany lękowe to może być objaw początku depresji, moim zdaniem warto iść...
Zdrowe połączenia produktów
Miejmy nadzieję, że jeśli np. pół godz. po sałatce zjemy obiad z tłuszczem...
Jak ludzie dobierają się w pary?
Sporo osób dziś jednak patrzy na status i majątek partnera, jeśli chodzi o poważne...
Metylowane witaminy
Już była "lewoskrętna" witamina C, po czym okazało się, że witamina C jest właśnie...