URODA I ZDROWIE

Aparat ortodontyczny – fakty i mity

6 lutego 2020, dodał: Redakcja

Pacjenci, którzy decydują się na zastosowanie aparatu ortodontycznego, często przeglądają dziesiątki artykułów związanych z tematem ortodoncji. Zrozumiała jest chęć rozwiania wszelkich wątpliwości – zdarza się jednak, że podane informacje mogą okazać się nierzetelne. Dowiedz się, jakie są najczęściej powtarzane mity na temat aparatów ortodontycznych, a także które informacje, mogące wydawać się mitami, są prawdą.

Fakt – ekstrakcja zdrowych zębów może być konieczna

Ortodonta może wymagać ekstrakcji zdrowego zęba – jest to fakt. Ekstrakcja zębów, wskazanych przez ortodontę, może spowodować przyspieszenie leczenia ortodontycznego, a także poprawę ostatecznego efektu. Dowiedz się, jakie zabiegi chirurgiczne są wykonywane w gabinecie stomatologicznym Uśmiech Zdrowia: https://usmiechzdrowia.pl/zakres-uslug/chirurgia-stomatologiczna/

Każdy stomatolog przyzna, że zabieg ekstrakcji jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych. Stomatologia Uśmiech Zdrowia wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej – także te, które są wymagane podczas leczenia ortodontycznego. Dentysta powinien zadbać o to, by ekstrakcja zębów była poprawnie wykonana.

Mit – tylko dzieci i młodzież mogą założyć aparat ortodontyczny

Nieprawdą jest, że leczenie ortodontyczne może odbyć się tylko na etapie rozwoju organizmu. Ortodonta jest w stanie opracować skuteczną drogę leczenia także dla osób dorosłych. Dowiedz się, jak wygląda leczenie ortodontyczne u dzieci i dorosłych: https://usmiechzdrowia.pl/zakres-uslug/ortodoncja/

Fakt – nie każdy może podjąć leczenie ortodontyczne

Wiek nie stanowi przeciwwskazania do leczenia ortodontycznego. Z leczenia ortodontycznego pacjenta mogą wykluczyć inne czynniki – obniżona odporność, choroby przyzębia, osteoporoza. Nim dany pacjent zdecyduje się na aparat ortodontyczny, powinien najpierw podjąć leczenie czynników wykluczających i spróbować ponownie.

Mit – noszenie aparatu ortodontycznego boli

Aparat ortodontyczny generuje pewną siłę, która oddziałuje na zęby celem ich przesunięcia. Ta siła może spowodować pewien dyskomfort, która jednak nie stanowi dolegliwości bolesnych. Podobnie w przypadku odstających elementów aparatu – mogą one powodować pewną nadwrażliwość, dlatego dobrze jest odpowiednio je zabezpieczyć.

Fakt – leczenie ortodontyczne może zwiększyć pewność siebie

Wady zgryzu stanowią nie tylko problem funkcjonalny, ale i estetyczny. Aparat ortodontyczny może stanowić remedium na kompleksy związane z krzywymi zębami. Jeśli krzywy zgryz stanowi źródło kompleksów, warto jest zdecydować się na leczenie ortodontyczne.

 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Moje odkrycie kosmetyczne tego roku
koleżanka mi poleciła fajną pomadkę ochronną do ust oeparol sunnyday, spodobała mi się...
Sposób na to, jak schudnąć w 1,5 mi…
Odwieczny problem: jak szybko i skutecznie zrzucić zbędne kilogramy...Raz na zawsze. Bez efektu...
Szybkie odchudzanie - jak zdrowo si…
Nadwaga? Boczki? Znam to ;/ Ja walczę z moimi nadliczbowymi kilogramami na kilka sposobów jednocześnie....
dieta i cellulit
Polecam najskuteczniejszy dostepny na rynku środek wspomagający odchudzanie. Phen375 to jedna z najlepszych...