Anna J. Szepielak: Dworek pod Lipami – recenzja

18 października 2019, dodał: pinkmause

Anna J. Szepielak:

Dworek pod Lipami – recenzja

 

Ciepła i wzruszająca opowieść o odnajdywaniu siebie, podejmowaniu życiowych decyzji i o dążeniu do szczęścia. Książka o kobietach, ich marzeniach i pewnej rękawiczce. Lekka, przyjemna, nieskomplikowana, doskonale relaksująca. Ciekawa tajemnica rodzinna, wścibska teściowa i miłość do męża.

Jedna książka i dwie oddzielne historie – współczesna, dotycząca pisarki Gabrysi – i tworzone przez Gabrysię historyczne opowiadanie zaplątane w XIX wieku. Autorka tym samym przypomina, że pragnienia, tęsknoty i problemy kobiet są takie same, niezależnie od epoki, w jakiej przyszło im żyć.

Historia małżeństwa z problemami. Ciepła, barwna, wciągająca, pełna humoru i świetnie napisana. Typowa powieść obyczajowa, pełna ciepła i humoru, gdzie akcja toczy się niespiesznie, bez większych niespodzianek. Zwykła historia o zwykłym, codziennym życiu. Ale jak się okazuje, nawet takie historie przyjemnie się czyta. Sympatyczna, kobieca, szalenie relaksująca. Idealna na jesienne i zimowe wieczory.

Polecam zwłaszcza romantyczkom, wielbicielkom dziewiętnastowiecznych klimatów, miłośniczkom zwierząt, osobom lubującym się w powieściach obyczajowych o prawdziwym życiu.

Wydawnictwo FILIA

Od Wydawcy:

Gabriela Strzelecka marzy o napisaniu czegoś zupełnie innego niż jej dotychczasowe powieści. Poszukiwania nowej bohaterki utrudniają jednak nie tylko małżeńskie problemy, lecz także sekret, który Gabrysia samotnie dźwiga na swoich barkach. Ponieważ w domu swojego niedawno poślubionego męża – wdowca Marka – nie znajduje zrozumienia dla targających nią emocji, rozgoryczona postanawia wyjechać, by zaopiekować się domem i zwierzętami swojej przyjaciółki. Bogata wyobraźnia prowadzi ją jednak znacznie dalej – do XIX-wiecznego dworu młodej mężatki Celiny. Ucieczka w świat literackiej fikcji okazuje się jednak nieskuteczna: by uratować swoje rodziny obie z Celiną muszą stawić czoła wrogom.

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Jak mieć więcej energii
Mojej mamie kupiłam suplement, dobrze działa na pamięć żeń szeń, który jest tam...
pcos
Ja też to mam, ale nie biorę nic, naprawdę musiałyby mieć poi kilka...
Poprawa kondycji na rowerze
Polecam fajną stronkę https://fundacjamorska.pl nt uprawiania sportu, treningów, suplementów diety i odżywek dla sportowców....
Kredyt na szybko
Ja już od dłuższego czasu zastanawiam się nad zaciągnięciem kredytu, bo mimo dobrej...