Alkomat do damskiej torebki | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Alkomat do damskiej torebki

31 sierpnia 2010, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Specjalny alkomat do damskiej torebki

Podobno w damskiej torebce można znaleźć wszystko. Teraz zmieści się tam również specjalny alkomat, książka z telefonami do 300 korporacji taksówkowych, informator o dopuszczalnych promilach w Europie i dla rozrywki… gra w kapsle. A wszystko to sprytnie ukryte w telefonie komórkowym, dzięki aplikacji programu ‘Sprawdź promile”.

To za sprawą tej aplikacji, w każdym miejscu i o każdej porze można sprawdzić poziom promili w organizmie oraz poznać orientacyjny czas kiedy możemy bezpiecznie prowadzić samochód. Samo pobranie aplikacji to bardzo prosta sprawa. Przekonało się o tym już ponad 13 osób, które zainstalowały u siebie ten podręczny alkomat. Zajmuje to tylko kilka sekund i już możemy obliczać promile dla siebie i swoich przyjaciół, z którymi spędzamy wieczór na imprezie.

By pobrać aplikację na swój telefon wystarczy:

– odczytać fotokod zamieszczony na stronie www.sprawdzpromile.pl lub
– wysłać SMSa z hasłem PROMILE pod numer 70958 (koszt 50 gr. netto/61 gr. brutto)

„Jak długo po jednym piwie muszę czekać, by móc wsiąść za kierownicę? Czy pijąc alkohol wieczorem, rano nadal mam we krwi promile?  – takie pytania często sobie zadajemy i trudno nam uzyskać odpowiedź, bo rzadko kto ma pod ręką profesjonalny alkomat. Aplikacja programu „Sprawdź promile” pozwala jednak dowiedzieć się jak to wygląda w przypadku kobiet i mężczyzn, bo płeć, jak się okazuje, ma tu dość duże znaczenie.

By obliczyć promile  należy wprowadzić do pobranej aplikacji swoje dane takie jak: płeć, wiek, waga oraz ilość wypitego alkoholu i czas zakończenia picia, by natychmiast otrzymać wynik. Ilość promili podawana w wyniku jest obliczana na podstawie algorytmu krzywej alkoholowej (wzoru Widmarka), udostępnionego przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. „Nigdy nie prowadź po alkoholu” – taka informacja pojawi się na wyświetlaczu telefonu, by przypomnieć wszystkim kierowcom tą ważną zasadę.

To jednak nie wszystko. Gdy jesteś w delegacji i nie pamiętasz żadnego telefonu do korporacji taksówkowej, możesz to łatwo sprawdzić w tej aplikacji i jednym kliknięciem zamówić taksówkę z bazy ponad 300 telefonów. Czas oczekiwania na taksówkę może umilić ci gra w kapsle, będąca integralną częścią programu, a przy okazji sprawdzisz swój refleks.

Wyjeżdżasz na urlop i nie wiesz jaki jest dopuszczalny poziom promili np. w Czechach?  Sprawdź to szybko przeglądając listę wszystkich krajów europejskich. Tak, w Czechach to 0.0 promila, a w Wielkiej Brytanii 0.8 promila. Warto to wiedzieć zanim wsiądzie się do samochodu poza granicami Polski.

Sprawdź promile w Europie – zapoznaj się z dopuszczalnymi normami stężenia alkoholu we krwi w Europie:

Albania 0,0‰
Andora 0,5‰
Austria 0,5‰
Belgia 0,5‰
Białoruś 0,0‰
Bośnia i Hercegowina 0,5‰
Bułgaria 0,5‰
Chorwacja 0,0‰
Czechy 0,0‰
Dania 0,5‰
Estonia 0,2‰
Finlandia 0,5‰
Francja 0,5‰
Grecja 0,5‰
Hiszpania 0,5‰
Holandia 0,5‰
Irlandia 0,5‰
Islandia 0,5‰
Jugosławia 0,5‰
Litwa 0,0‰
Luksemburg 0,8‰
Łotwa 0,5‰
Macedonia 0,5‰
Malta 0,8‰
Niemcy 0,5‰
Norwegia 0,5‰
Polska 0,2‰
Portugalia 0,5‰
Rosja 0,0‰
Rumunia 0,0‰
Słowacja 0,0‰
Słowenia 0,5‰
Szwajcaria 0,5‰
Szwecja 0,2‰
Turcja 0,5‰
Ukraina 0,0‰
Węgry 0,0‰
Wielka Brytania 0,8‰
Włochy 0,5‰

Celem Akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez umożliwienie uczestnikom zapoznania się z wynikami szacunków wielkości stężenia alkoholu we krwi obliczanymi na podstawie danych wskazanych przez uczestnika z wykorzystaniem algorytmu krzywej alkoholowej udostępnionego przez PARPA o wzorze, zwanym wzorem Widmarka:

Gdzie :

P – liczba promili alkoholu we krwi

A – ilość wypitego czystego alkoholu w gramach, gdzie gęstość alkoholu etylowego wynosi 0,8g/cm³

K – współczynnik rozmieszczenia alkoholu we krwi obliczany jako stosunek stężenia alkoholu w organizmie do stężenia alkoholu we krwi wynosi 0,7 dla mężczyzn i 0,6 dla kobiet.

W – waga w kilogramach

oraz zapoznania się z orientacyjną informacją o przewidywanej teoretycznej liczbie godzin, które winny upłynąć od godziny zakończenia spożywania alkoholu zanim możliwe będzie prowadzenie przez uczestnika pojazdu w ruchu drogowym., z tym jednak wyraźnym zastrzeżeniem, iż uzyskane w ten sposób wyniki mogą spełniać wyłącznie orientacyjną funkcję i nie mogą stanowić podstawy do oceny rzeczywistej zawartości alkoholu we krwi ani decyzji o uczestnictwie w ruchu drogowym, albowiem wyniki te są oparte wyłącznie na algorytmie matematycznym. Wskazane wyniki orientacyjnego stężenia alkoholu we krwi oraz orientacyjne informacje o przewidywanej teoretycznej liczbie godzin, które winny upłynąć zanim możliwe będzie prowadzenie przez uczestnika pojazdu w ruchu drogowym, mogą się różnić od rzeczywistych np. ze względu na przyjmowanie leków, stan psychiczny lub innych indywidualnych czynników, których wykorzystane algorytmy nie uwzględniają.

Wskazany wynik może się różnić od rzeczywistego czasu, gdy możliwe będzie przez uczestnika prowadzenie pojazdu w ruchu drogowym szczególnie w przypadku, gdy występowały znaczne przerwy w piciu kolejnych porcji alkoholu, ponieważ czas podawany w SMSie zwrotnym jest obliczany przy założeniu, że cały alkohol wskazany w zgłoszeniu został wypity o godzinie podanej w zgłoszeniu jako godzina zakończenia picia. Rzeczywiste stężenie alkoholu we krwi uczestnika oraz rzeczywista liczba godzin, które winny upłynąć zanim możliwe będzie prowadzenie przez uczestnika pojazdu w ruchu drogowym, mogą być zatem znacząco odmienne od wyniku ww. orientacyjnych obliczeń. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki stosowania informacji pochodzących z Serwisu, w tym szkody i wypadki. Organizator zaleca każdemu uczestnikowi, który spożywał alkohol, aby zrezygnował z kierowania jakimkolwiek pojazdem i to niezależnie od wyniku otrzymanego w treści SMS-a. Organizator przypomina, iż zgodnie z polskim prawem prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest zabronione i grozi karą pozbawienia wolności oraz utratą prawa jazdy.



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz