Aktywna pielęgnacja dla mężczyzn ESSENTIAL SOOTHING MOISTURISER

16 czerwca 2017, dodał: EKSPERTKA

Aktywna pielęgnacja łagodząca i nawilżająca

ESSENTIAL SOOTHING MOISTURISER

Idealna pielęgnacja dla skóry wrażliwej

EISENBERG oferuje mężczyznom nową innowacyjną codzienną pielęgnację, która chroni, łagodzi i odbudowuje skórę wrażliwą, delikatną i podrażnioną.

Pielęgnacja łączy skuteczność Formuły Trio-Moléculaire®, najnowsze efekty badań biotechnologicznych na komórkach macierzystych pochodzenia roślinnego oraz najskuteczniejsze naturalne składniki aktywne. Hipoalergiczna, bez parabenów, bez barwników i perfum, to idealna pielęgnacja dla skóry wrażliwej.

ESSENTIAL SOOTHING MOISTURISER EISENBERG – Kompleksowa hipoalergiczna pielęgnacja skóry w mieście, błyskawicznie nawilża, chroni, łagodzi oraz zmniejsza podrażnienia skóry wrażliwej. Naprawia uszkodzenia wywołane takimi czynnikami jak golenie, zmiany pogody, zanieczyszczenie środowiska, szok termiczny przy uprawianiu sportu, dzięki wyciągowi z komórek macierzystych liści Maliny o właściwościach antyoksydacyjnych, przeciwzapalnych i chroniących DNA. Formuła Trio-Moléculaire® zapewnia działanie przeciwstarzeniowe i wyraźnie redukuje szorstkość. Nietłusta formuła do twarzy i konturu oczu, którą można stosować zarówno w dzień jak i w nocy. Bez perfum, barwników i parabenów. Airless 50 ml – 389 zł

W sercu innowacji Essential Soothing Moisturiser:

 1. Wyciąg z komórek macierzystych liści Maliny

Pochodzący z hodowli komórek macierzystych liści Maliny, wyciąg posiada nadzwyczajne właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne i ochronne dla DNA.

Komórki Maliny składają się z mieszaniny białek, cukrów i cząsteczek antyoksydacyjnych. Zawierają szczególnie dużo antocyjanów o właściwościach uspokajających, małych cząsteczek aktywnych o działaniu antyrodnikowym, jak również białek posiadających cechy enzymatyczne pomagające neutralizować szkodliwe substancje utleniające.

Dzięki wykorzystaniu technologii hodowli komórek macierzystych, te cenne komponenty występują w wyciągu. Ich właściwości zostały zachowane w wyniku ściśle kontrolowanego procesu ekstrakcji.

Testy in vitro wykazały, że ten składnik aktywny:

 • zmniejsza reakcję zapalną powiązaną ze wzrostem ilości tlenku azotu i ryzyko wystąpienia przewlekłego stanu zapalnego, co zapobiega uszkodzeniom oksydacyjnym i starzeniu się skóry, które wywołują reakcje zapalne.

 • posiada silne działanie antyoksydacyjne na komórki.

 • zwiększa żywotność komórek, chroni i naprawia DNA. Efekty działania na DNA zostały zaobserwowane pod mikroskopem przy zastosowaniu Testu Kometowego*, potwierdzając rolę rozpuszczalnego w wodzie wyciągu z Malin w ochronie DNA przed degradacją wywołaną szkodliwymi czynnikami.

 • Test Kometowy jest szybką i precyzyjną metodą badawczą przy zastosowaniu mikroskopu fluorescencyjnego w celu wykrycia uszkodzeń DNA komórek. Zniszczenia te mogą zostać wywołane różnymi czynnikami (oksydacja, wolne rodniki…).

Obecność wyciągu z komórek macierzystych liści Maliny pozwala zmniejszyć uszkodzenia DNA. Redukcja ta jest oceniana w teście kometowym, aby udowodnić, że składnik aktywny ma właściwości ochronne DNA.

Parametrem poddawanym analizie jest „tail length” czyli długość ogona komety. Wprost proporcjonalnie odzwierciedla on ilość pęknięć DNA.

 1. Booster młodości, Formuła Trio-Moléculaire®

Będąca sercem każdego kosmetyku EISENBERG, Formuła Trio-Moléculaire® zapewnia wyjątkowe właściwości przeciwstarzeniowe i wykazuje delikatne działanie dzięki idealnemu doborowi nadzwyczaj skutecznych składników naturalnych.

Formuła Trio-Moléculaire®, odkryta dzięki badaniom EISENBERG, została opatentowana przez José Eisenberga na całym świecie; jest wyłączna dla tej marki.

REGENERUJE

ENZYM o delikatnym działaniu keratolitycznym pomaga eliminować martwe komórki z powierzchni naskórka i wzmaga odnowę komórkową. Polepsza strukturę i wygląd skóry.

STYMULUJE

CYTOKINY z mleka to molekuły restrukturyzujące skórę, poprawiając jej elastyczność, jędrność i grubość oraz zmniejszając szorstkość.

DOTLENIA

BIOSTYMULINY pochodzące z młodych pędów Buka z biologicznych hodowli, zachowują elastyczność skóry, głęboko nawilżają, poprawiają dotlenienie komórek i zapobiegają powstawianiu zmarszczek.

3/ Dodatkowe ważne składniki:

Każda pielęgnacja EISENBERG posiada wszechstronne działanie, przeciwstarzeniowe dzięki Formule Trio-Moléculaire® oraz ukierunkowane odpowiadające specyficznym potrzebom poszczególnych rodzajów skóry.

Dla skóry wrażliwej i podrażnionej działanie przeciwstarzeniowe zostało połączone z ochroną przeciwzapalną i przeciw zanieczyszczeniu środowiska dzięki wyciągowi z komórek macierzystych liści Maliny, uzupełnione niezwykłymi składnikami:

 • Olej Jojoba posiada właściwości nawilżające, regenerujące, tonizujące i zmiękczające, idealne po goleniu.

 • Masło Karite, czyste i intensywnie regenerujące, zapewnia skórze podrażnionej i wrażliwej więcej miękkości i komfortu.

 • Witaminy E i C zostały wybrane ze względu na ich powszechnie uznane działanie antyoksydacyjne.

 • Bisabolol, jest ceniony za swoje właściwości wygładzające, łagodzące i przeciwzapalne, dodatkowo szybko koi podrażnienia wywołane goleniem.

Działanie składników:

 • Regeneruje, Stymuluje, Dotlenia: Formuła Trio-Moléculaire®: Enzymy – Cytokiny – Biostymuliny)

 • Właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne, odbudowujące i ochronne DNA: Wyciąg z komórek macierzystych liści Maliny

 • Intensywnie regeneruje, zmiękcza, nawilża, odbudowuje: Masło Karité

 • Właściwości łagodzące, przeciwzapalne i regeneracyjne: Bisabolol (wyciąg z Candei)

 • Nawilża, regeneruje, tonizuje i zmiękcza: Olej Jojoba

 • Działanie antyoksydacyjne: Witaminy E i C

SPOSÓB UZYCIA: Rano i/lub wieczorem, na oczyszczoną twarz, kontur oczu i szyję.

Jakie czynniki uwrażliwiają skórę?

 • Regularne lub okresowe stosowanie niewłaściwych i/lub podrażniających produktów myjących czy pielęgnacyjnych oraz golenie.

 • Zmiany i niekorzystne warunki klimatyczne

  • Skoki temperatur zimno/ciepło są głównym wrogiem, ponieważ powodują zwężanie i rozszerzanie naczynek, co w efekcie sprawia, że pozostają rozkurczone i pękają. Wynikające z tego reakcje skóry zachodzą w głębokich warstwach i są bardziej lub mniej widoczne gołym okiem.

  • Zimą na przykład, zimno i ogrzewanie wysuszają powietrze. Zmniejsza się nawilżenie, skóra traci blask, staje się szorstka i podrażniona.

  • Każdy rodzaj skór może „przeziębić się”, jednak cera wrażliwa, cienka i jasna staje się jeszcze bardziej reaktywna i wymaga specjalistycznej pielęgnacji, która zapewni jej ciągły komfort, ochronę i działanie przeciwzapalne.

 • Zanieczyszczenie środowiska

 • Czynniki drażniące jak pyłki

 • Pikantne potrawy i alkohol

A co w przypadku mężczyzn?

Nawet jeżeli najczęściej skóra mężczyzn jest grubsza i bardziej odporna na złe warunki niż u kobiet, niektórzy panowie mają skórę wrażliwą lub zauważają, że z biegiem lat stała się bardziej delikatna.

Reaktywność skóry może objawiać się uczuciem dyskomfortu spowodowanym swędzeniem, szczypaniem, ściąganiem, rozgrzaniem, wrażaniem pieczenia bądź zaczerwienieniami.

Poza tym, wielu mężczyzn rzadko używa pielęgnacji ochronnej rano, więc ich skóra nie jest zabezpieczona w trakcie ich codziennych aktywności: w mieście, podczas jazdy motorem, w pracy, w czasie uprawiania sportu. Dodatkowo, golenie oraz stres są kolejnymi czynnikami silnie podrażniającymi.

Kiedy skóra „czerwienieje ze złości”…

Skóra niektórych mężczyzn jest naturalnie wrażliwa, zwłaszcza jeżeli mają jasną karnację i ich cera jest bardziej sucha. Naczynka twarzy mogą wówczas się rozszerzać i tuż pod skórą stawać się widoczne. Być może jest to skutek jednej z tych przypadłości:

 • RUMIEŃ – Zaczerwienienia są bardziej lub mniej intensywne i pokrywają policzki, przypominając poparzenie słoneczne.

 • CERA NACZYNKOWA – Zaczerwienienia są rozproszone i trwałe, małe czerwone włókna, często przypominające czerwoną pajęczynkę, są widoczne na policzkach i na skrzydełkach nosa. Czasami dolegliwość może stać się bardziej dokuczliwa i przybrać postać drobnych krostek.

 • RUMIEŃ NACZYNIOWY – To zaburzenie łączy obie przypadłości. Czasami towarzyszą mu uderzenia gorąca i nagłe zaczerwienienia przypominające rumieniec, które pojawiają się w przypadku zmiany temperatury, jak również w chwilach emocji lub po spożyciu pikantnych potraw czy wypiciu alkoholu.

Reasumując; zimno, słońce, gwałtowne zmiany temperatury (zimno-gorąco), golenie, zanieczyszczenie środowiska, uprawianie sportu, pikantne jedzenie i alkohol wzmagają stany zapalne. Tym reakcjom skóry wrażliwej można zaradzić codziennymi drobnymi zabiegami oraz stosowaniem Aktywnej Pielęgnacji Łagodzącej i Nawilżającej, specjalistycznej formuły o udowodnionej skuteczności.

DWA NIEZBĘDNE GESTY PRZY PIELĘGNACJI SKÓRY WRAŻLIWEJ:

 • Rano stosować Essential Two-in-one do delikatnego golenia bez podrażnień, potem zastosować Essential Soothing Moisturiser na twarz, kontur oczu i szyję.

 • Wieczorem, powtórnie użyć Essential Two-in-one, by usunąć nadmiar sebum, zanieczyszczenia i umyć skórę po całym dniu, następnie zastosować Essential Soothing Moisturiser. Działające przez całą noc składniki aktywne sprawią, że rano skóra będzie ukojona.

WYNIKI:

Wyniki ewaluacji in vitro działania przeciwzapalnego:

Essential Soothing Moisturiser zmniejsza syntezę interleukin 8 we wszystkich badanych stężeniach w ludzkich fibroblastach, a szczególnie w stężeniu od 0,15 mg/ml (67,1 % zmniejszenia IL-8).

Wyniki* oceny klinicznej i instrumentalnej:

Skuteczność złagodzenia:

 • Rumień zmniejszył się o 22% w ciągu godziny po aplikacji produktu.

 • Transepidermalna utrata wody (TEWL) zmniejsza się o 21% godzinę po aplikacji produktu.

 • Zaczerwienienia skóry zmniejszyły się u 80% ochotników w ciągu godziny po aplikacji produktu.

Skuteczność ochrony:

 • Stosowanie produktu przed wystąpieniem podrażnienia pozwala ograniczyć wzrost rumienia o 62%.

 • Stosowanie produktu przed przed wystąpieniem podrażnienia pozwala ograniczyć wzrost TEWL (Transepidermalna utrata wody) o 53%.

 • Stosowanie produktu przed wystąpieniem podrażnienia pozwala ograniczyć o 50% zaczerwienienie skóry.

 • Nawilżenie skóry poprawiło się o 19% po 28 dniach stosowania.

Wnioski: Essential Soothing Moisturiser wykazuje natychmiastowe właściwości ochronne i łagodzące oraz nadzwyczajną skuteczność nawilżania.

Wyniki* kwestionariusza autoewaluacji:

85 % ochotników stwierdza, że:

 • produkt szybko łagodzi podrażnienia skóry po sporcie.

 • produkt szybko zmniejsza zaczerwienienia wywołane zanieczyszczeniem środowiska w mieście oraz zmianami pogody.

 • produkt pomaga łagodzić podrażnienia i uszkodzenia spowodowane wiatrem, zimnem, suchością powietrza i gorącem.

 • produkt zmniejsza widoczność „pajączków” (cera naczynkowa).

95 % ochotników stwierdza, że:

 • produkt szybko koi po goleniu.

 • produkt wyraźnie redukuje zaczerwienienia.

 • produkt poprawia nawilżenie skóry.

 • produkt poprawia wygładzenie skóry.

 • produkt szybko się wchłania.

*Badanie kliniczne przeprowadzone pod kontrolą dermatologiczną i oftalmologiczną

Wyniki ewaluacji in vitro działania antyoksydacyjnego:

Essential Soothing Moisturiser zmniejsza procent RFT (Reaktywne Formy Tlenu) w hodowlach ludzkich keratynocytów poddawanych stresowi oksydacyjnemu (ekspozycja na UV), szczególnie w stężeniu 0,25 mg/ml

Kosmetyk dostępny jest w perfumeriach Sephora.
Oceń:


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Figi korygujące efekt brazylijski
Efekt PUSH - UP - HIT!
Cena:
33 zł
Wyciskarka Sana
Sklep Eujuicers.pl
Cena:
1670 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com

FORUM - bieżące dyskusje

czy to zapalenie pęcherza?
Miałam tak kiedyś po lekach przeciwbólowych. Miałam krwiomocz :/ Na SOR to się...
gdzie na tatuaż w Warszawie
> Meduza_Bluza napisał/a:> Ja osobiście nigdy bym sobie żadnego tatuażu nie zrobił....
Dobre studio tatuażu Warszawa
> ponocnica napisał/a:> również chetnie skorzystam z Waszych poleceń, moje pierwsze dziary robiłam w innym...
Jak usprawnić funkcjonowanie firmy?…
Po czasie sami zauważycie że ciężko działać bez wsparcia oprogramowania. Po prostu mając odpowiedni system,...