URODA I ZDROWIE

Agnieszka Pruska: Zimne nóżki nieboszczyka – recenzja

3 grudnia 2019, dodał: pinkmause

Agnieszka Pruska:

Zimne nóżki nieboszczyka – recenzja

 

 

Zima, dwie przyjaciółki i zaginiony mężczyzna…
Atrakcja w postaci prywatnego śledztwa…
Czy nieboszczyk zamarza od nóg?

Alicja i Julia, z zawodu nauczycielki i niekwestionowane królowe naiwności postanawiają ferie zimowe spędzić wspólnie w Chojnicach. W hotelu w którym się zameldowały zaginął jeden z gości. Nieporadne śledztwo i każda próba zdobycia przez Alicję i Julię nowych informacji to nowa katastrofa i komedia pomyłek. Kieruje nimi głównie chęć zaspokojenia ciekawości na temat tego, co skłoniło mężczyznę do ucieczki oraz w jakie tarapaty się wpakował, co oczywiście miejscową policję wprawia w konsternację,

Książka pełna słownych przekomarzanek, łapania za słówka i gagów sytuacyjnych. Powieść naładowana humorem po same brzegi, co w zestawieniu z niepokojącą zimową aurą tworzy intrygujący i klimatyczny urok. Lekka i zabawna, z elementami grozy wzbudzającej ciekawość i zdumienie.  Autorka zdejmuje sytuacyjną maskę strachu, tajemniczości i potworności. Akcja rzeczowo skupiona jest na stopniowym odkrywaniu prawdy przez główne bohaterki i ich nieziemskich pomysłach z przeświadczeniem, że nic złęgo im się przydarzyć po prostu nie może.

Autorka fantastycznie łączy kryminalne zagadki z zabawnym sytuacjami i okrasza je „turystycznymi” ciekawostkami regionu. Ma dodatkowo lekki styl pisania, dzięki czemu z niezwykłą przyjemnością śledzi się przygody głównych bohaterek, których nie sposób nie polubić. Bardzo wdzięczna i przyjemna opowieść, historia lekka, zabawna, prosta, nie wymagająca skupienia. Gatunek książki, który można nazwać relaksacyjnym.

Idealna, niezobowiązująca książka na leniwe jesienno-zimowe wieczory. Dla odpoczynku, poprawy humoru i prawdziwego relaksu pod kocem z kubkiem ciepłej herbaty w ręku. Jeśli jeszcze nie znacie szalonych nauczycielek, które kompletnie przypadkiem w ramach wypoczynku wpadają na kryminalne afery, to teraz jest już najwyższą pora, aby nawiązać nową i ciekawą znajomość.

Polecam

Od Wydawcy:

Kryminalne perypetie z nieboszczykiem w tle

Alicja i Julia zdecydowały, że zimowe ferie tym razem spędzą w Chojnicach. Miasto i okolice wydają się atrakcyjne, ale przyjaciółki obawiają się, że może im trochę brakować „kryminalnych atrakcji”. Czy zimą w mieście można trafić na zbrodnię i tajemnicę, a nawet nieboszczyka? Okazuje się, że jak najbardziej.

„Kryminalna zagadka, trochę ochłody i duża dawka humoru – lektura w sam raz na wakacje i nie tylko!” – Anna Klejzerowicz, autorka kryminałów

„Dwie przyjaciółki, prywatne śledztwo i nieboszczyk, który jest, a jakoby go nie było. Brzmi intrygująco? Tak właśnie powinno się pisać komedie kryminalne! Zapewniam, że nie oderwiecie się od lektury, i gorąco polecam!”  – Alek Rogoziński

Agnieszka Pruska – pisarka i animatorka kultury. Popularność zyskała dzięki serii bestsellerowych powieści policyjnych o śledztwach gdańskiego komisarza Barnaby Uszkiera. W drugiej swojej serii, której głównymi bohaterkami są dwie dociekliwe nauczycielki Alicja i Julia, postawiła na humor, tworząc jedne z najzabawniejszych współczesnych komedii kryminalnych.

Premiera: 2019

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gdy pies boi się wystrzałów
Czasem pies był ofiarą postrzału, i dlatego się boi, sąsiad miał psa, który...
Złoty pierścionek.
Ja lubię białe złoto, bez kamieni, wystarczy jakiś efektowny wzór samego metalu
żłobek a korzystanie z nocniczka
Ale co innego w domu, a co innego wśród obcych osób, znam przypadki...
Lubrykanty a zajście w ciążę
Jak są problemy to każde wytłumaczenie jest dobre ale niekoniecznie trafne. Lepiej chyba...