A. Jeż, P. Płatkowska: Niewierność. Uwikłani w historię – recenzja
Agnieszka Jeż, Paulina Płatkowska:
Niewierność. Uwikłani w historię – recenzja
Bardzo dobra, oparta na faktach historia prawdziwa. Autorki za pomocą trójki bohaterów bezapelacyjnie dowodzą, iż wierność jest pojęciem względnym, zaś niewierność nie zawsze jest bezwzględna i może przybierać bardzo różne oblicza. Książka świetnie napisana, konsekwentna, dojrzała.
W trakcie lektury w głowie czytelnika zaczynają powstawać pytania, wiele kwestii dziwi i zastanawia, zmusza do refleksji nad danymi sytuacjami, własnymi wyborami i postępowaniem bohaterów. Jest nad czym myśleć, stąd książka jest trudna i jednocześnie wyjątkowa. Autorki dowodzą, że życie potrafi pisać najbardziej niesamowite, frapujące scenariusze, zaskakiwać i zadziwiać. A wszystko opisane z pasją i literackim smakiem.
Książka o ludziach, ich losach, uczuciach, decyzjach i ich konsekwencjach, miłości i namiętności, wzajemnych relacjach. To także lekcja o tym, jak z pozoru błahe życiowe wybory mogą być brzemienne w skutki. Realizm pełen uczuć, rozliczenia z przeszłością i wspólnego bycia w teraźniejszości. Wspólne przeżycia, radości, smutki, a nawet śmierć, to elementy wspaniale rozpisanej i opowiedzianej historii, wplecionej w dzieje naszego kraju.
Opowieść życiowa, bardzo dobrze napisana, ciekawie poprowadzona, prawdziwa i wzruszająca. Książka o prawdziwym życiu, w której możemy odnaleźć pierwiastki własnej duszy. Ambitna, mądra, bolesna i realna, pozostająca w sercu i głowie. Godna uwagi, godna przeczytania…
Wydawnictwo Sonia Draga
Od Wydawcy:
Wierność bywa względna.
Niewierność nie zawsze jest bezwzględna.
Rutę i Jakuba rozpacz związała mocną nicią. Ich wspólne życie jest pełne przemilczeń i zakazanych tematów. Mają dwóch synów, dobre stanowiska, przyjaciół, polsko brzmiące nazwisko.
Krystynie i Januszowi miłość się przytrafiła. Nieodmiennie lgną do siebie, pożądają się. Ich uczucie dojrzewa, zmienia się i, mimo przeciwności, nie słabnie.
Losy bohaterów splotą się w historię tak nieprawdopodobną, że literatura nie mogłaby jej wymyślić – musiała się wydarzyć.
Opowieść o (nie)wierności, powinności, przeznaczeniu, zawiłościach ludzkich uczuć i wyborów. Szara, kolorowa, ale nigdy czarno-biała. W tle kilkadziesiąt lat powojennej historii: PRL – jego zdobycze, triumfy, absurdy, grzechy i przewiny, czasy przełomu i wolności.
Premiera: 18 września 2019 r.