Kobido – japoński lifting bez igieł i skalpela. Efekty, które pokochasz

dodał: Ewelina Szadkowska
Różnorodne techniki masażu są znane od tysięcy lat ze swych właściwości leczniczych i odmładzających. W ostatnim czasie obserwujemy powrót do jednej z nich. Masaż Kobido jest manualną metodą liftingu twarzy, powstałym w Japonii. Coraz częściej sięgają po niego kobiety, którym zależy na odświeżeniu wyglądu skóry i poprawieniu jej jędrności bez użycia inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Jakie ma zalety i na jakie skutki możemy liczyć?
Japoński masaż Kobido koncentruje się na obszarze twarzy, szyi i dekoltu. Przed wiekami dbano w ten sposób o skórę rodzin japońskich władców. Masowanie tych okolic zdecydowanie wpływa na poprawę struktury skóry i jej kolorytu.
Na czym polega masaż Kobido?
Ta technika masażu łączy wiedzę pochodzącą z akupresury, tradycyjnej medycyny chińskiej i shiatsu. Wykonujący ją specjalista powinien znać szczegóły anatomii tego obszaru ciała, który obejmuje swoim masażem. Cały zabieg polega na stymulacji naszych kanałów energetycznych i właściwego przepływu energii w tkankach. Aby zrobić to we właściwy sposób, trzeba umiejętnie stosować punktowy nacisk i masować poszczególne obszary w odpowiednim tempie. Wykonanie tego masażu wymaga dużego wyczucia i zastosowania odpowiedniej techniki. Osoba masująca wykonuje głębokie i powierzchowne techniki masażu w odpowiedniej kolejności. Pobudza konkretne punkty akupresurowe, aby osiągnąć jak najlepszy efekt.
Spodziewaj się takich efektów
Regularne stosowanie masażu Kobido diametralnie odmienia wygląd twarzy. Poprawia jej ujędrnienie, podnosi owal twarzy, wygładza zmarszczki na szyi i dekolcie. Sprawia, że skóra jest lepiej dotleniona i łatwiej wchłania składniki odżywcze z preparatów pielęgnacyjnych. Odmładza cerę i dzięki temu czujemy się atrakcyjniej. Dodatkową zaletą masażu jest jego działanie relaksacyjne, które powoduje uczucie odprężenia, wpływające pozytywnie na naszą psychikę. Skóra łatwiej pozbywa się toksyn, stymulując proces własnej odnowy. Znikają cienie pod oczami i napięcie mięśniowe, najczęściej będące pochodną stresu.
Kto nie powinien korzystać z masażu Kobido?
Przeciwwskazania do korzystania z tego zabiegu nie występuje często i zwykle nie dotyczy osób dojrzałych, które najczęściej decydują się na niego. Stany trądzikowe i zapalne skóry występują raczej u osób młodych, choć sporadycznie mogą zdarzyć się także w starszych grupach wiekowych. Jeśli w danym czasie występuje opryszczka wargowa, róniez należy przełożyć ten masaż na inny termin. Ważnym przeciwwskazaniem jest choroba nowotworowa, a także ciąża. Po zabiegach chirurgicznych w okolicach głowy (w tym po botoksie czy niciach liftingujących) trzeba odczekać przynajmniej kilka miesięcy, a przyszła decyzja o poddaniu się zabiegowi masażu Kobido powinna być podjęta w konsultacji z lekarzem prowadzącym.
Korzyści płynące z korzystania z masażu Kobido są tak duże, że warto uzupełniać o niego regularną pielęgnację twarzy, szyi i okolic dekoltu. Terapeutyczna moc dotyku jest nie do przecenienia także z innych powodów. Ten zabieg nie tylko odmładza, ale także powoduje przywrócenie energetycznej równowagi w organizmie, która zapewnia utrzymanie dobrego zdrowia na długie lata.