Płatności bezgotówkowe w branży beauty stają się standardem!
A czy Twoja firma posiada już terminal płatniczy? Jeśli nie, koniecznie sprawdź Program Polska Bezgotówkowa, który oferuje bezpłatne terminale dla każdego przedsiębiorcy!
Sezon wiosenny to dla salonów kosmetycznych, fryzjerskich i całej branży beauty okres intensywnej pracy i większe możliwości na pozyskanie nowych, zadowolonych klientów. Jednak wysokiej jakości usługi to podstawowy, ale nie jedyny czynnik decydujący o atrakcyjności danego miejsca – coraz bardziej liczą się również dodatkowe udogodnienia jak kompleksowość usług – klienci chcą zrealizować jak najwięcej spraw w jednym miejscu – wygoda, szybkość oraz szeroki wybór. Dlatego powinniśmy pamiętać o tym, aby oferować im także możliwość wyboru metod płatności, tak aby mogli zadecydować, w jaki sposób chcą zapłacić – gotówką lub kartą.
– Terminal płatniczy wprowadziłam do swojego salonu na początku 2022 r. Zdecydowałam się na tę zmianę, ponieważ zauważyłam, że klientki – zwłaszcza młodsze – praktycznie nie noszą ze sobą gotówki, a po wykonaniu usługi automatycznie wyjmowały z kieszeni karty płatnicze albo chciały płacić zegarkiem czy telefonem. Odpowiedź „niestety nie mam terminala” sprawiała im lekki zawód. Skorzystałam z Programu Fundacji Polska Bezgotówkowa i przez rok bezpłatnie testowałam urządzenie. Od tamtej pory więcej niż 80% wszystkich usług opłacanych jest bezgotówkowo, a klientki cieszą się, że nie muszą szukać bankomatu. Żałuję, że wcześniej nie zdecydowałam się na to rozwiązanie – tym bardziej, że można go wypróbować całkowicie bezpłatnie – komentuje Anna Jarosz, właścicielka salonu fryzjerskiego Efektownia Wola z Warszawy.
Bezpłatne terminale dostępne „od ręki” dla przedsiębiorców
Z myślą o właścicielach małych i mikrofirm powstał Program Fundacji Polska Bezgotówkowa, który oferuje przedsiębiorcom możliwość wypróbowania terminala płatniczego lub terminala w telefonie przez okres 12 miesięcy, całkowicie bezpłatnie. Fundacja pokrywa również koszty finansowe obsługi transakcji do kwoty 100 tys. zł obrotu rocznego na jeden terminal. Po bezpłatnym okresie testowym, przedsiębiorcy mogą zdecydować się na zatrzymanie terminala na określonych warunkach lub dobrowolnie zrezygnować z jego posiadania. Zdecydowana większość osób, które sprawdziły terminal, dostrzegła wzrost przychodów oraz zadowolenie klientów.
„Efekt szminki” czyli jak przyciągnąć nowych klientów
Branża usług kosmetycznych i zdrowotnych odnotowuje dynamiczne wzrosty, co świadczy o tym, że tego typu usługi są coraz częściej regularnym i stałym wydatkiem gospodarstw domowych. Udostępnienie klientom możliwości wyboru metody płatności to dla firm szansa na pozyskanie nowych klientów i rozwój biznesu. Dostrzegło to już wielu właścicieli i właścicielek salonów i gabinetów – do marca 2024 r. blisko 60 tys. z nich skorzystało z programu Fundacji Polska Bezgotówkowa i zainstalowało w swoim punkcie terminal. To najwięcej spośród wszystkich branż. W 2023 r. to w branży beauty odnotowano najwyższą liczbę aktywnych terminali – pod względem liczbowym i procentowym (wzrost o niemal 17%) oraz największy wzrost liczbowy i procentowy terminali rok do roku.
– Małe przedsiębiorstwa z branży kosmetyczno-medycznej przodują w wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań płatniczych. Przykładowo terminal płatniczy w telefonie to aplikacja płatnicza, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych za pomocą smartfona lub tabletu, na którym zostanie zainstalowana – to oznacza, że właściciel firmy nie musi nawet posiadać dodatkowego urządzenia, a może przyjmować płatności bezgotówkowe. Korzystanie z aplikacji terminala w telefonie jest w pełni bezpieczne i nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami dla klienta – może on zapłacić za usługi lub zakupy zbliżeniowo dowolnym instrumentem, np. kartą, zegarkiem czy telefonem – mówi Zbigniew Wiśniewski, wiceprezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.
Program Polska Bezgotówkowa ma na celu wesprzeć małe, średnie i mikroprzedsiębiorstwa w procesie rozwoju i utrzymania konkurencyjności poprzez umożliwienie im dostępu do przyjmowania rozwiązań bezgotówkowych. Do końca maja 2024 r. do Programu Polska Bezgotówkowa dołączyło blisko 475 tys. podmiotów, w których łącznie zainstalowano prawie 630 tys. urządzeń do przyjmowania płatności cyfrowych.
Chcesz wziąć udział w Programie i otrzymać bezpłatny terminal lub skorzystać z terminala w telefonie?
Zgłoś się: https://polskabezgotowkowa.pl/dla-firm/oferta/