Nebulizator kompresorowy jako wsparcie układu oddechowego w walce ze smogiem
Zima w pełni, a to oznacza sezon grzewczy. Niestety pomimo tego, że świadomość ekologiczna społeczeństwa z każdym rokiem rośnie, wciąż wiele osób nie przykłada uwagi do tego, czym ogrzewa dom. Efektem takich nieczystych zagrywek, ale też i spalin samochodowych oraz śmieci, którymi wciąż wiele osób rozpala w piecu, jest SMOG. Może on wyrządzić naprawdę poważne problemy w naszym organizmie, a szczególnie narażone na jego działanie, są nasze drogi oddechowe. Bardzo dobrym wsparciem w walce ze smogiem, może być nebulizator kompresorowy. Inhalacje wspomagają układ oddechowy. W jaki sposób? Sprawdźmy to!
Szkodliwe substancje, które wdychamy każdego dnia
Zanim powiemy sobie o działaniu nebulizatora kompresorowego i jego możliwościach, przypomnijmy sobie, czym tak właściwie jest smog. Smog to nic innego jak zanieczyszczenie powietrza, w którym mieszają się dym, pyły, spaliny i inne szkodliwe dla zdrowia związki. Powstaje on w wyniku działalności człowieka oraz zjawisk atmosferycznych, między innymi mgły. W Polsce smog powstaje w wyniku połączenia tlenków węgla, azotu, siarki oraz pyłów, takich jak np. PM10, czy benzopiren. Niestety stężenie szkodliwych cząsteczek jest tutaj najwyższe w całej Unii Europejskiej.
Nadmierna ekspozycja organizmu na zjawisko, jakim jest smog, może powodować:
- problemy z zajściem w ciążę lub patologie ciąży;
- zwiększone ryzyko zachorowań na nowotwór;
- choroby układu krążenia;
- choroby układu nerwowego;
- czy też choroby układu oddechowego i inne problemy zdrowotne.
Smog pojawia się szczególnie w okresie jesienno-zimowym, czyli w okresie grzewczym. Może wywoływać duszności i problemy z oddychaniem, bóle w klatce piersiowej, czy też zawroty głowy. Niestety w obecnych czasach nie da się całkowicie uniknąć tego zjawiska, można jednak wspomóc pracę układu oddechowego, np. poprzez nebulizację.
Nebulizator kompresorowy – skuteczne wsparcie dróg oddechowych
Dobry nebulizator kompresorowy, sól fizjologiczna oraz kilka lub kilkanaście minut wystarczą, aby wesprzeć pracę układu oddechowego. Inhalacje wywierają pozytywny wpływ nie tylko na układ oddechowy. Dzięki nim poprawia się również nasze samopoczucie, przez co znacznie szybciej zaczynamy stawać na nogi.
Nebulizator to specjalistyczne urządzenie, które stosuje się zarówno w przypadku zwykłego przeziębienia, jak i chorób o charakterze przewlekłym. Lekarze wykorzystują jego skuteczne działanie w warunkach ambulatoryjnych, niemniej jednak sprawdza się on równie dobrze i w warunkach domowych. W jaki sposób taki nebulizator wspiera nas w walce ze smogiem?
Przede wszystkim nawilża błony śluzowe nosa i gardła. Działa również rozrzedzająco na wydzielinę znajdującą się w drogach oddechowych, która nierzadko jest zbyt gęsta, aby można było ją wykrztusić. Inhalacje wziewne wyraźnie łagodzą również podrażnienia, które powstały na skutek nadmiernego kaszlu. Natomiast substancje stosowane w nebulizacji natychmiastowo trafiają tam, gdzie ich przeznaczenie. Taka forma terapii jest nie tylko bezbolesna, ale co najważniejsze całkowicie bezpieczna. Zarówno dla dorosłych, jak i małych dzieci, w tym również niemowlaków.