Dermapen – czemu ten zabieg jest tak skuteczny?

15 października 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Czas działa na naszą skórę bezlitośnie: starzejemy się, żyjemy w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku, ale też mamy coraz mniej czasu, by odpowiednio o siebie zadbać. Coraz więcej kobiet szuka więc zabiegów kosmetycznych, które będą naturalne, a jednocześnie naprawdę skuteczne. A takim właśnie zabiegiem jest dermapen.

dermapen

Przez ostatnie dwadzieścia lat rynek zabiegów kosmetycznych zmienił się nie do poznania. Procedury dostępne kiedyś dla wybranych – stały się osiągalne dla większości kobiet. Pojawiły się na polskim rynku skuteczne, ale też mocno ingerujące w naszą skórę zabiegi medycyny estetycznej.

Współczesne kobiety zdały sobie jednak sprawę, że bardzo inwazyjne zabiegi, zwłaszcza w młodym wieku, to droga donikąd. Owszem, mogą poprawić wygląd, ale jednocześnie „zmieniają nam rysy twarzy” i nie zawsze wyglądają naturalnie. Są jednak stosunkowo proste zabiegi, które nie zmienią nam twarzy, ale sprowokują skórę do tego, by w naturalny sposób się odbudowała. I to naprawdę skutecznie.

Dermapen: co to jest?

Sama nazwa dermapen oznacza urządzenie, którym wykonuje się tzw. mezoterapię mikroigłową: urządzenie niewielkie, przypominające długopis (stąd nazwa), wykorzystywane od bardzo dawna w dermatologii, a w ostatnich latach przeniesione do kosmetologii. Urządzenie to zbudowane jest ze stałej części dolnej i ruchomej górnej, czyli jednorazowej końcówki, która składa się z bardzo wielu drobnych i ruchomych igiełek.

Są one kluczowe, bo dermapen to zabieg, w którym naruszamy powierzchniową warstwę naszej skóry. W czasie mezoterapii mikroigłowej dochodzi aż do kilkudziesięciu tysięcy nakłuć – w zależności od części ciała, a nawet części twarzy dermapen wykonuje się na różnej głębokości. Są to jednak nakłucia kontrolowane i bardzo naszej skórze potrzebne.

Co daje dermapen?

Kiedy nasza skóra, a dokładniej naskórek zostanie naruszony, płytki krwi otrzymują sygnał, żeby się zregenerować. Następuje więc proces odbudowy komórek macierzystych, fibroblastów, a zwłaszcza naturalnego kolagenu, który ma fundamentalne znaczenie, jeśli chodzi o elastyczność naszej skóry.

Żeby ten efekt był jeszcze większy, kosmetyczka w trakcie zabiegu dermapenem aplikuje specjalnie dobrane substancje aktywne. Dzięki naruszeniu naskórka nie zatrzymują się one na powierzchni skóry, ale wnikają głęboko, do skóry właściwej – i wspomagają proces samoregeneracji.

Czy dermapen boli?

Zabieg dermapenem nie jest z pewnością przyjemny, natomiast kwestia bólu jest sprawą indywidualną. Niektóre klientki twierdzą, że zabieg ten je relaksuje, inne traktują dermapen jako zabieg mocno bolesny. Ale i na to jest sposób: skórę przed zabiegiem można posmarować specjalnym kremem znieczulającym z lidokainą, które zniweluje nieprzyjemne odczucia.

Trzeba też pamiętać, że dermapen odczuwa się różnie w różnych częściach ciała. Stosunkowo mało bolesne jest wykonywanie mezoterapii mikroigłowej policzków, za to tam, gdzie skóra niemal przylega do naszych kości – na czole czy w okolicy nosa – bolesność wzrasta. Doświadczona kosmetyczka patrzy zresztą uważnie na reakcje klientki. Jeśli widzi, że ból jest zbyt duży, zmniejsza głębokość nakłuć.

Jakie efekty daje dermapen?

Dermapen przynosi znakomite rezultaty bez względu na rodzaj cery. Skóra staje się znacznie bardziej napięta, elastyczna i rozświetlona, zwiększa się grubość naskórka, znikają też powierzchowne zmarszczki.

Przez kilka dni po zabiegu może się pojawić łuszczenie skóry: to najzupełniej normalne i dowodzi, że zabieg dermapenem działa. Ale trzeba pamiętać, że procesy, które prowokuje dermapen, są rozłożone w czasie: według badań naukowych poziom koleganu i elastyny znacząco wzrasta pół roku po zabiegu, zwłaszcza jeśli dermapen był wykonywany w seriach (zaleca się zwykle sześć zabiegów, najlepiej w odstępach co 2-3 tygodnie. Więcej możesz się z niego dowiedzieć z tego artykułu: https://tallulah.pl/mezoterapia/dermapen-mezoterapia-mikroiglowa/

Gdzie wykonać dermapen?

Dermapen to zabieg naturalny, bardzo skuteczny i bezpieczny. Ale wyłącznie wtedy, jeśli wykonywany jest sprzętem wysokiej klasy (na rynku nie brakuje tanich podróbek), a także przez doświadczoną kosmetyczkę w profesjonalnym salonie kosmetycznym.