Fakty i mity na temat depilacji laserowej

26 czerwca 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Tradycyjne golenie, czy depilowanie woskiem i pastą cukrową zazwyczaj wiąże się z bólem, szybko odrastającymi włoskami, reakcjami alergicznymi oraz zaczerwienieniem skóry. Z tego względu coraz więcej kobiet i mężczyzn poszukuje bardziej efektywnych rozwiązań.

Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Zabieg stał się w ostatnim czasie niezwykle popularny, jednak w wielu przypadkach wciąż budzi wiele wątpliwości. Poznaj wszystkie fakty i mity na  jego temat.

Zabieg jest bolesny – mit

Każdy posiada indywidualny próg bólu, jednak osoby decydujące się na laserową metodą usuwania owłosienie rzadko kiedy odczuwają dyskomfort. Warto podkreślić, że wiele zależy od tego, jaką część ciała poddajemy depilacji. Niemniej jednak, odpowiednio przeprowadzony zabieg jest szybki i komfortowy. Dodatkowo, w razie konieczności przed zabiegiem można poprosić o zaaplikowanie maści znieczulającej.

Laser laserowi nie równy – fakt

To jak skuteczna i trwała będzie depilacja laserowa w dużej mierze zależy od urządzenia, jakim została wykonana. Gabinety kosmetyczne dysponują różnym sprzętem, jednak nie każdy z nich działa tak samo. Najczęściej spotykanym laserem jest Light Sheer Duet, jednak ma on już swojego następcę – laser diodowy Vectus. Jest to najnowsze i zarazem najmocniejsze urządzenie do trwałego usuwania owłosienia. Jako jedyny na świecie wyposażony został w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze.

Depilacja laserowa usuwa owłosienie na zawsze – fakt

Najistotniejszą kwestią dla pacjentów decydujących się na zabieg jest to, czy pozbędą się niechcianego owłosienia raz na zawsze. Metoda ta daje trwały efekt pod warunkiem, że przeprowadzimy całą serię zabiegów . Tym sposobem pozbędziemy się na zawsze ponad 90% owłosienia. Często, po około dwóch latach, zaleca się także wykonanie jednego zabiegu przypominającego w celu utrwalenia rezultatów.

Laser nie usuwa wrastających włosków – mit

Dla lasera nie ma żadnego znaczenia, w jakim kierunku rosną włoski. Są usuwane od samej cebulki, zatem metoda jest idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z problemem wrastających włosków. W rezultacie nie tylko pozbędziemy się niechcianego owłosienie, ale także zapobiegniemy powstawaniu blizn i przebarwień, jakie powstają na skutek nieprawidłowego kierunku wzrostu włosów.

Depilacja laserowa jest szkodliwa dla skóry – mit

Poprawnie przeprowadzona depilacja laserowa jest skuteczna, trwała i bezpieczna. Wspomniany laser Vectus to urządzenie, które jest tego szczególnym dowodem. Wyposażony został w innowacyjne systemy gwarantujące wysoki komfort i bezpieczeństwo. Inteligentny czytnik określa poziom melaniny w skórze, na podstawie których ustawiane są indywidualne parametry. Wyklucza to ryzyko poparzenia i znacząco podnosi efektywność zabiegu.

Jeden zabieg nie wystarczy – fakt

W celu uzyskania najlepszych rezultatów konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów w odstępach od 4 do 10 tygodni. Częstotliwość i ilość wizyt zależna jest między innymi od koloru włosów, karnacji skóry, czy rodzaju depilowanego miejsca. Zazwyczaj wykonuje się od 4 do 6 zabiegów.

Istnieją różne przeciwwskazania – fakt

Przed rozpoczęciem terapii zawsze przeprowadzany jest dokładny wywiad z pacjentem, mający na celu wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań. W tym czasie należy szczegółowo i rzetelnie odpowiadać na wszelkie pytania. Najczęstsze przyczyny uniemożliwiające wykonanie zabiegu to przede wszystkim:

  • Ciąża
  • Świeża opalenizna
  • Przyjmowanie retinoidów (pochodne witaminy A. W tym przypadku depilacja możliwa jest zazwyczaj dopiero po 6 miesiącach od zakończonej terapii)
  • Choroby skórne
  • Niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne

Depilacja laserowa to jak widać nieinwazyjna i najtrwalsza metoda usuwania owłosienia. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań dochodzi do termicznego uszkodzenia mieszków włosowych, które nigdy więcej nie odrastają. Zabieg cechuje wysoka skuteczność i bezpieczeństwo, jednak należy też przestrzegać zaleceń pozabiegowych. Po depilacji nie wolno się opalać, brać gorących kąpieli i korzystać z jakichkolwiek terapii drażniących skórę.