Jakie peelingi chemiczne można wykonywać przez cały rok? Porady Kliniki Magnolia z Łodzi
Słyszałaś wiele razy, że peelingi nie lubią słońca, dlatego wiosnai latem rezygnujesz ze złuszczania? To prawda tylko w przypadku silnych kuracji. Dermatolodzy zalecają, by regularnie stosować łagodne peelingi chemiczne także w trakcie wiosny i lata. – Jest cała gama kwasów bezpiecznych w czasie zwiększonego nasłonecznienia.
Dlaczego warto wykonywać peelingi chemiczne?
Peelingi działają przeciwstarzeniowo, nawilżająco, rozjaśniająco, a także profilaktycznie w przypadku trądziku i innych problemów. Polecane są kobietom, które regularnie dbają o skórę i przechodzą serie mocniejszych peelingów w ciągu roku. Zabiegi na bazie kwasów wydłużają efekty intensywnych kuracji złuszczających. Polecam je jeśli chcemy cieszyć się ładną skórą, a nie naprawiać szkody po kilku miesiącach zaniedbań. zawsze zastanawia nas czy po peelingu nie będziemy się łuszczyć jak jaszczurka.Możemy wybrać łagodne kwasy, stosowane w zabiegach całorocznych nie wywołują widocznego złuszczania. Nawet jeśli naskórek się przebudowuje, proces ten jest niewidoczny dla pacjentek i otoczenia. Pozostaje druga decyzja. Który peeling wybrać? Tutaj nie działaj sama. Kwasy mają różne działanie, a skóra – swoje potrzeby. Jakie? Najlepiej odczyta je specjalista.
Peeling nawilżający przy użyciu kwasu mlekowego
Jeśli wiodącym problemem twojej skóry jest odwodnienie, odpowiedni będzie peeling nawilżający na bazie kwasu mlekowego. – To naturalny produkt przemian biologicznych. Ma działanie nawilżające, ponieważ przyciąga do warstwy rogowej cząsteczki wody. Zwiększa także syntezę ceramidów, które zapobiegają parowaniu wody z naskórka. Dzięki zastosowaniu kwasu mlekowego skóra będzie nawilżona i rozjaśniona. I młodsza. – Charakterystycznym objawem utraty wody jest postarzająca siateczka drobnych zmarszczek. Zostanie ona jakby wypchnięta od wewnątrz dzięki odzyskaniu odpowiedniego nawilżenia tłumaczy ekspert medycyny estetycznej dr Iwona Kulesza
Peeling z użyciem kwasu migdałowego przeciw trądzikowi
Ten peeling sprawdzi się, jeśli twojej cerze daleko do gładkości z powodu krostek, zaskórników itd. – Kwas migdałowy, efekt hydrolizy gorzkich migdałów, jest odpowiedni latem, ponieważ posiada cząsteczkę o dużym rozmiarze, która wolno przechodzi przez warstwę rogową naskórka i nie wywołuje podrażnień zdradza kosmetolog Marta Łaska z Kliniki Magnolia. Zalecamy kwas migdałowy szczególnie w przypadku skór z zaskórnikami, zapaleniem mieszków włosowych i trądzikiem grudkowatym. – Pod względem chemicznym struktura kwasu migdałowego jest podobna do antybiotyku o szerokim spektrum działania. Tak jak on działa antybakteryjnie. Co jest dobre dla skór tłustych, normalizuje również wydzielanie łoju skórnego – wyjaśnia – a do tego działa przeciwstarzeniowo, pobudza produkcję kolagenu i rozjaśnia koloryt skóry.
Argipeel dla skóry wrażliwej
Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, ten peeling jest dla ciebie. Jego podstawa to arginina, aminokwas otrzymywany z brązowego cukru. – Agripeel odnawia wierzchnią warstwę naskórka w przypadku skóry nietolerującej innych peelingów. Delikatnie złuszcza, poprawia napięcie skóry, redukuje przebarwienia ale bez uczucia swędzenia, szczypania czy pieczenia. Może być stosowany na delikatne okolice oczu i ust. Wzmacnia system odpornościowy wrażliwej cery, uspokaja ją i usprawnia mikrokrążenie.
Peeling z użyciem kwasu azelainowego na przebarwienia
Kolejny bezpieczny kwas, który może być stosowany przez cały rok, nawet przy silnym nasłonecznieniu. Kwas azelainowy skutecznie rozprawia się z wieloma problemami.Po pierwsze zmniejsza nadmierne rogowacenie naskórka, dlatego sprawdza się przy leczeniu trądziku różowatego, zapalenia mieszków włosowych, zaskórników. Po drugie działa bakteriobójczo i przeciwzapalnie. Po trzecie hamuje skłonność do przebarwień. Po czwarte wreszcie jest błogosławieństwem dla skóry płytko unaczynionej, z trądzikiem różowatym i rumieniem. Kwas azelainowy ma też działanie odmładzające, dlatego jest składnikiem terapii anti-aging skór problematycznych.
Peeling przeciwstarzeniowy z użyciem kwasu ferulowego
Kwas ferulowy zadebiutował w branży urodowej niedawno, chociaż naturalnie występuje w wielu roślinach, np. w koprze olbrzymim, kawie, pszenicy, ryżu. Jego geniusz polega na tym, że chroni komórki skóry przed atakiem wolnych rodników. – Wolne rodniki przyspieszają starzenie, ponieważ uszkadzają DNA komórek skóry oraz niszczą włókna kolagenowe. Atak rodników wzrasta pod wpływem nadmiernej ekspozycji na słońce, dlatego bardziej potrzebujemy antyrodnikowej ochrony – wyjaśnia dr Iwona Kulesza z Kliniki Magnolia. Radzi także, aby stosować kwas ferulowy, jeśli dużo czasu spędza się na słońcu, uprawia sporty wodne, biega albo po prostu lubi się opalać.Peelingi i maski z kwasem ferulowym budują antyrodnikową ochronę natomiast po kontakcie z UV zmniejszają stres oksydacyjny – tłumaczy ekspert. Dlatego kwas ferulowy, o którym powinnaś pamiętać cały rok, jest szczególnie potrzebny na koniec wakacji.
http://klinikamagnolia.pl/
Klinika Magnolia RETKINIA
ulica Armii Krajowej 54 Łódź
42 688 08 87