Charakterystyczny smak, cenne wartości odżywcze i wysoka przyswajalność – spirulina nie bez powodu wchodzi w skład coraz większej ilości koktajli czy zdrowych przekąsek. Dlaczego warto stosować ją regularnie i co tak naprawdę jej zawdzięczamy?
O prozdrowotnych właściwościach, jakie bez wątpienia posiada spirulina, można by opowiadać bardzo długo. Ta coraz popularniejsza w naszym kraju alga znana jest ze zbawiennego działania na ludzki organizm – skutecznie obniża ciśnienie krwi i poziom złego cholesterolu, sprzyja detoksykacji, a także dodaje energii. Spirulina jest także sprzymierzeńcem osób zmagających się z nadwagą. To właśnie dlatego tak chętnie dodawana jest do różnego rodzaju koktajli, a nawet batonów. Najczęściej jednak spotykamy ją w formie
w tabletkach przeznaczonych do codziennego stosowania. Przyjmowana w ten sposób spirulina stanowi doskonałe uzupełnienie istotnych dla naszego organizmu związków mineralnych, mikroelementów i witamin (w szczególności A i B12). Ze względu na wysoką zawartość aminokwasów polecana jest w szczególności osobom ograniczającym spożycie mięsa i białka mlecznego.
Oprócz najczęściej wymienianych właściwości, spirulina posiada także takie, o których słyszy się nieco rzadziej. Jedną z nich jest korzystny wpływ na zatoki i skuteczne przeciwdziałanie alergicznemu nieżytowi nosa poprzez zmniejszanie stanów zapalnych. To jeszcze nie wszystko – udowodniono, że spirulina może dodatkowo obniżać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu, a także odwrócić szkody, jakie nasz organizm poniósł w konsekwencji niezdrowego odżywiania się. Połączenie zbilansowanej diety w których występuje spirulina, ma więc niebagatelne znaczenie dla wielu obszarów naszego zdrowia. Warto już teraz wybrać najbardziej odpowiadającą nam formę jej przyjmowania i zacząć stosować ją na co dzień – to naturalny sposób na lepsze samopoczucie, który może ponadto doskonale smakować.