Tradycyjne mydła marsylskie

12 czerwca 2017, dodał: biolinea.pl
Artykuł zewnętrzny

Od dłuższego czasu, możemy zauważyć, że ludzie co raz częściej zwracają się ku naturze, prostym składom kosmetyków naturalnych i domowym przepisom na środki czystości. Choć nie są one tak pachnące i kolorowe jak produkty z drogerii to mają nad nimi ogromną przewagę. Nie zawierają szkodliwych substancji, zbędnych dodatków, są ekologiczne i bardziej wydajne.

Jednym z takich produktów, do którego chętnie wracamy są wytwarzane tradycyjnymi metodami naturalne mydła marsylskie, znane ludzkości od stuleci.

Oryginalne mydło marsylskie, jak sama nazwa wskazuje wytwarzane były we francuskiej Marsylii już w 17 wieku. Do dnia dzisiejszego ich metoda wytwarzania i skład pozostały niezmienne. Producenci, którzy chcą nazywać swoje mydła marsylskimi, muszą przestrzegać ściśle określonych warunków jego produkcji i składów.

Oryginalne mydło marsylskie składa się z 4 podstawowych składników takich jak woda, oliwa z oliwek, olej palmowy i sól kuchenna. Reszta to dodatki nadające koloru, zapachu czy wzbogacające właściwości pielęgnacyjne.

Na półkach sklepów z kosmetykami naturalnymi spotkamy mydła marsylskie z dodatkiem lawendy, rozmarynu, jaśminu, mięty czy innych składników. W każdym przypadku powinny to być składniki roślinne, ponieważ prawdziwe mydło marsylskie nie może zawierać żadnych sztucznych dodatków, konserwantów i stabilizatorów. Tradycyjne mydło marsylskie jest hipoalergiczne oraz bakteriobójcze i jest polecane przy pielęgnacji skóry dla wszystkich niezależnie od wieku. Z powodzeniem mydło marsylskie może być stosowane u dzieci i noworodków ponieważ nie wysusza ono ich delikatnej i wrażliwej skóry.

Mydło marsylskie służy nie tylko do mycia ciała. Wiele mam używa mydła do prania dzięcięcych ubranek minimalizując tym samym ryzyko podrażnień od proszków czy płynów do prania. Niektórzy z nas mydłem marsylskim myją głowę gdyż doskonale oczyszcza ono skórę z łupieżu i wspomaga walkę w wypadaniem włosów. Mydła marsylskie wykazują również świetne właściwości dezynfekujące, dlatego warto je mieć zawsze w domu i w razie braku wody utlenionej użyć do przemywania ran i skaleczeń.

Tradycyjne mydło marsylskie to także rewelacyjny, naturalny i ekologiczny środek do sprzątania i mycia powierzchni. Wystarczy rozpuścić kawałek mydła w wodzie i używać do mycia podłóg, czyszczenia blatów a po zmieszaniu z niewielką ilością octu do mycia szyb.

Jak widać mydło marsylskie może stać się w naszym domu najbardziej wszechstronnym produktem. Należy pamiętać tylko aby wybierać oryginalne mydła marsylskie wytwarzane wg tradycyjnych receptur bez zbędnych dodatków.

Włoskie mydła marsylskie wytwarzane metodą tradycyjną w 100% roślinne i certyfikowane przez Econat z ogromną zawartością kwasów tłuszczowych (80%) oraz dodatkiem organicznej oliwy z toskańskich oliwek tłoczonej na zimno dostępne są w sklepie internetowym Biolinea.pl

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nietypowa aranżacja biura - jak sąd…
Nietypowa ale praktyczna aranżacja biura może być jak najbardziej. Podoba mi się!
"nocne marki" - dozwolone po 22 :)
Ja bardzo późno chodzę spać, więc zanim zasnę co nie mam z tym...
Depilacja-co najlepsze?
Depilatory laserowe są bardziej precyzyjne niż IPL. Wielu ekspertów uznaje, że jest to najskuteczniejsza...
Torebka duża czy mała?
Małe torebki okazują się być świetnym dodatkiem stylizacyjnym. Dla przykładu mała torebka na łańcuszku...