Portfel na prezent dla mężczyzny?

25 lipca 2016, dodał: anetta
Artykuł zewnętrzny

 

 

Istnieje wiele powodów, dla których portfel to jeden z najlepszych pomysłów na prezent wszechczasów. Towarzyszy on człowiekowi od najmłodszych lat życia, aż do śmierci. Jest on używany praktycznie codziennie, wliczając święta i dni wolne od pracy, dlatego też narażony jest na szybkie zużycie się. Z tego powodu więc, jeśli chce się podarować mężczyźnie prezent praktyczny i elegancki, a zarazem intymny, portfel jest strzałem w dziesiątkę. Powstaje tylko pytanie, jaki?

Wcześniejszy research

Idąc do sklepu bez podstawowej wiedzy dotyczącej produktu, którego się szuka można natknąć się na wierzchołek góry lodowej. Natłok modeli, wzorów i kolorów może przytłoczyć, a wtedy ze sklepu albo wyjdzie się z niczym, albo z portfelem niezupełnie odpowiadającym na potrzeby osoby, dla której został on wybrany. Parametry na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania portfela męskiego to przede wszystkim model, materiał, z którego został on wykonany, rodzaj zapięcia i przegródek, a ponadto cena i jego wielkość.

„Aby służył na dłużej”

Tej dywizy trzyma się wiele osób. Jeżeli chce się, aby portfel był użytkowany przez długie lata, warto postawić na jakość produktu. W takich wypadkach poleca się zakup portfela skórzanego, ze względu na to, że wysokiej jakości skóra użyta do produkcji portfela jest bardziej odporna na procesy starzenia się niż inne materiały.

11. portfele-meskie

Portfel skórzany

Jest to jeden z najbardziej klasycznych gadżetów na świecie. Jego old-schoolowy design trafi w gust najbardziej wybrednych mężczyzn. Ponadto podświadomie dodaje pewności siebie.
Podczas wybierania portfela ze skóry należy ówcześnie zastanowić się, jaki rodzaj skóry chce się wybrać. W sprzedaży dostępne są modele portfeli wykonane ze skóry sztucznej lub naturalnej. W obu przypadkach portfele posiadają zarówno wady jak i zalety.

Jak dbać o skórzany portfel?

Istnieje kilka zasad, których bezwzględnie należy przestrzegać aby skórzany portfel nie wyglądał nadużyty po paru miesiącach użytkowania. Po pierwsze pod żadnym pozorem nie wolno go przepełniać, to znaczy „wciskać” do niego drobnych monet, i na siłę go zamykać. Przez takie działania skóra narażona jest na rozciągnięcie się, a kiedy raz się rozciągnie, nie ma możliwości powrotu do pierwotnego kształtu. Ta sama zasada tyczy się kart np. kredytowych- jedna karta w jednej przegródce. Następnie, nie powinno się nosić portfela skórzanego w tej samej kieszeni razem z kluczami. Ich ostre zakończenia stanowią zagrożenie dla powierzchni skóry.

11. portfele-dla-mezczyzn

Regularna pielęgnacja

To klucz do sukcesu. Skóra użyta do wyrobu portfela, jak i butów skórzanych niczym się od siebie nie różni, dlatego więc powinno się z taką samą starannością dbać o portfel, jaki o buty. Aby zachował on zdrowy wygląd należy raz w miesiącu wyciągnąć z niego całą zawartość i dokładnie go wyczyścić. Podczas zabiegów pielęgnacyjnych nie wolno zapominać o staranności i dokładności.
W jaki sposób dbać o skórzany portfel?
Nie ma jednego, idealnego sposobu pasującego do każdego rodzaju skóry. Przed każdym zabiegiem pielęgnacyjnym należy dowiedzieć się, z jakiej skóry portfel został wykonany. Jednakże niezależnie od modelu, czy rodzaju skóry należy być delikatnym, ostrożnym i nie robić nic „na siłę”. Po każdym zabiegu skórę należy suszyć w temperaturze pokojowej, nigdy na kaloryferze czy za pomocą suszarki, ponieważ skóra może ulec skurczeniu.

Co z zabrudzeniami?

Do klasycznych modeli sztucznie nie barwionych doskonała jest mikstura wykonana z połączenia wody z octem. Do tego zabiegu potrzebna jest miękka chusteczka. Zabrudzenia z tłuszczu najlepiej czyścić mieszanką z terpentyny i ubitego białka jajek. Natomiast portfele ze skóry jasnej i białej najlepiej jest najpierw spróbować wyczyścić zwykłą gumką do ścierania.

Ostatni punkt: konserwacja

Aby skóra portfela długo wyglądała dobrze należy ją odpowiednio konserwować. Skóry delikatne można natłuszczać niewielką ilością dobrej jakości pasty do obuwia albo gliceryny, a następnie pastować do połysku. Z kolei do skóry białej doskonała jest pasta bezbarwna, a do barwionej rozgrzany wosk pszczeli. Niezależnie od rodzaju skóry podczas zabiegu konserwacyjnego należy używać flanelowej ściereczki, która nie uszkadza warstwy ochronnej.