Jak uniezależnić się od publicznej służby zdrowia?

12 maja 2014, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Priorytetem dla każdego z nas powinno być bieżące monitorowanie stanu własnego zdrowia i podejmowanie leczenia zawsze wtedy, gdy jest to niezbędne. Do tego konieczne są regularne wizyty u lekarza rodzinnego, konsultacje u specjalistów czy wykonywanie badań diagnostycznych. W teorii wszystko wygląda znakomicie, ale realia polskiej służby zdrowia nijak mają się do profilaktyki zdrowotnej, jaka jest promowana przez środowisko lekarskie.

person03

Kolejki to codzienność w przychodniach i szpitalach

Dzwoniąc lub przychodząc osobiście do rejestracji w przychodni publicznej, musimy liczyć się z tym, że przyjdzie nam nie tyle wybrać konkretnego lekarza, co zapisać się na wizytę w pierwszym wolnym terminie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że często w styczniu nie można już zapisać się na konsultacje do specjalisty w tym samym roku. Patologie występujące w zakresie dostępu do świadczeń medycznych w Polsce są ogromne. Na przykład kilka lat trzeba czekać na wszczepienie endoprotezy, która pozwoli pacjentowi na w miarę normalne życie i poruszanie się. To tylko jedna z sytuacji, w których zajęcie kolejki jest jedyną możliwością dostania się na wizytę do lekarza czy na zabieg poprawiający komfort życia. Można uniezależnić się jednak od publicznej służby zdrowia, wykupując na przykład ubezpieczenie zdrowotne w jednej z firm działających na polskim rynku ubezpieczeniowym, m.in. w Signal Iduna.

Ubezpieczenie na zdrowie

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne pozwala na korzystanie ze świadczeń medycznych w wygodny sposób dostosowany do potrzeb i oczekiwań pacjentów. Płacąc niską składkę miesięczną, można uzyskać prywatną opiekę medyczną zapewniającą bezgotówkowe korzystanie ze świadczeń w placówkach należących do sieci wskazanej przez ubezpieczyciela albo wybrać ubezpieczenie ze zwrotem kosztów konsultacji lekarskich i badań w klinikach oraz placówkach spoza sieci. Można zdecydować się na pełen pakiet ubezpieczenia lub np. tylko pakiet szpitalny – w zależności od tego, jakich świadczeń potrzebuje klient. Zwykle firmy ubezpieczeniowe oferują pakiety zdrowotne indywidualne, rodzinne, szpitalne czy wyłącznie ambulatoryjne, także można dopasować ubezpieczenie do własnych oczekiwań i preferencji, również tych natury finansowej.