Mikrodermabrazja na zmarszczki i przebarwienia
Blizny, zmarszczki, trądzik, przebarwienia… Te i inne zmiany, szczególnie na skórze twarzy, spędzają sen z powiek wielu kobietom. W odpowiedzi na te bolączki gabinety kosmetyczne, w tym również ośrodki SPA, przygotowały różnorodne zabiegi, dzięki którym udaje się poprawić nie tylko wygląd i witalność skóry, ale również samopoczucie. Jednym z nich jest mikrodermabrazja.
Mikrodermabrazja to nowoczesna, w pełni bezpieczna a zarazem bardzo skuteczna metoda będąca alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej, która w spektakularny sposób poprawia funkcjonowanie skóry i pomaga uporać się ze specyficznymi jej problemami.
Polega na bezinwazyjnym, mechanicznym ścieraniu wyłącznie warstwy rogowej naskórka – mikrowarstwa po mikrowarstwie, aż do pożądanego poziomu, pod stałą kontrolą, gwarantując precyzję zabiegu. Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka, w jego warstwie podstawnej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wędrują one ku górze i zastępują komórki uszkodzone. Obserwuje się wzmożenie syntezy kolagenu i elastyny.
Zabieg można przeprowadzać na wszystkich typach skóry zarówno na twarzy, szyi i dekolcie, jak też na pozostałych częściach ciała. Kontrolowana mikrodermabrazja w połączeniu z odpowiednio dobranymi kosmetykami pomaga uzupełnić składniki odżywcze, pobudza aktywność komórkową, nadaje skórze młodszy i zdrowszy wygląd. Dzięki temu metoda ta znalazła szerokie zastosowanie w odmładzaniu skóry, korekcji zmarszczek i blizn, eliminacji plam pigmentacyjnych, czyszczeniu skóry, leczeniu trądziku.
Eksperci z Ośrodka SPA Bagiński & Chabinka (www.miedzyzdrojespa.pl) zaznaczają, że zabieg mikrodermabrazji najlepiej wykonywać pod okiem specjalistów – lekarzy dermatologów, czy wykwalifikowanego personelu ośrodków kosmetycznych, którzy parametry zabiegu dobiorą indywidualnie do potrzeb skóry.
Zabieg mikrodermabrazji jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto go sobie zafundować, by pobudzić skórę do regeneracji. Późna jesień i zima to najodpowiedniejsze ku temu pory roku, kiedy słońce nie jest już tak intensywne.
zobacz również:
- Kawitacja – wyszczuplający zabieg
- Peeling kawitacyjny
- Ultradźwięki w kosmetologii
- Peelingi – prawdy i mity