Zapoznaj się z ofertą dostawcy profesjonalnych kosmetyków do dłoni i paznokci – Lady’s Nails Cosmetics – LNC.
Tego, że nie każdy lakier dobrze trzyma się na paznokciach i staje się matowy doświadczyła niejedna kobieta. Dlaczego tak się dzieje i co ma na to wpływ? Oto kilka ciekawostek i porad.
Lakiery do paznokci należą do produktów, które w bardzo wysokim stopniu mogą wywoływać alergię. Wysypka w okolicach szyi, twarzy, tam gdzie klientka może podrapać się pomalowanymi paznokciami są najczęstszymi objawami uczulenia na lakiery lub ich składniki. W mniejszym stopniu obserwuje się zmiany w okolicach wału paznokciowego albo skóry palców. Alergia na jakiś składnik zawarty w lakierach może objawić się również po długotrwałym noszeniu malowanych paznokci (nawet po kilkunastu miesiącach).
Dobrze wyschnięty lakier na paznokciach jest jednak bardzo słabym alergenem.
Obecnie głównymi składnikami w lakierach są octany etylu, butylu, nitrocelulozy, żywicy, rozpuszczalniki, estery glikolu i substancje koloryzujące. Większość producentów lakierów kiedyś stosowała TSFR, czyli żywicę tolueno-sulfoamido-formaldehydową, jedną z najbardziej uczulających substancji, jako składnika chemicznego w swoich produktach. Obecnie w lakierach do profesjonalnego stosowania nie ma już tych związków. Nie znaczy to jednak, że każdy lakier będzie się długo trzymał i pięknie błyszczał.
No właśnie, co zrobić jak lakier szybko matowieje?
Najczęstszym powodem jest dość częste mycie rąk i stosowanie różnych kremów czy balsamów pielęgnujących ciało. Często właśnie one mają wpływ na zmatowienie lakieru. W przypadku kiedy nie chcemy często zmywać i ponownie malować paznokci, można zastosować pilnik polerkę, która ponownie nada połysk lakierom.
Do gęstniejącego lakieru nie dolewaj zmywacza. Użyj specjalnego rozcieńczacza do lakierów, który jest przeznaczony specjalnie do tego.
A teraz o tym jak malować lakier by szybko nie odpadł z paznokci.
Podstawowe zasady:
1. Nie maluj naturalnych paznokci od razu po myciu, moczeniu albo kąpieli. Wilgotny paznokieć wysychając będzie się kurczył co spowoduje pękanie lakieru albo odpowietrzanie się innego materiału zastosowanego na paznokciach.
2. Paznokcie muszą mieć odsunięte skórki i najlepiej zastosuj do tego płyn do zmiękczania naskórka. Patyczkami z drewna odsuń skórki i koniecznie usuń pozostałości płynu.
3. Nadaj kształt paznokciom używając drobnoziarnistego pilnika szklanego albo diamentowego pamiętając by paznokcie piłować w jednym kierunku. Unikniesz przez to rozdwajania się paznokci.
4. Bardzo delikatnie zmatuj płytkę drobniutkim pilnikiem albo bloczkiem i odtłuść odtłuszczaczem, Cleanerem albo spirytusem. Nie używaj zmywacza bo może zawierać tłuste składniki.
5. Na tak przygotowane paznokcie nałóż najpierw lakier bazowy albo Sleek, który znakomicie łączy naturalne paznokcie z lakierem i dodatkowo wyrównuje zbruzdowaną i nierówną płytkę. Pamiętaj że końcówka paznokci też musi być pomalowana.
6. Teraz można pomalować paznokcie w dowolnym kolorze. Lakier do paznokci musi być dobrze wymieszany. Przy malowaniu paznokci powinnaś okazać ogromną cierpliwość. Pamiętaj, że malowanie paznokcia powinnaś zacząć od środka a kolejnym ruchem pomaluj boki.
7. Po wyschnięciu pierwszej warstwy nałóż drugą warstwę.
8. Potem zastosuj lakier nabłyszczający.
9. Pamiętaj o wolnym brzegu i by nie dotknąć skórek bo cała robota będzie na nic. Malując paznokcie zostaw najlepiej 1 mm odstępu od skórek.
Jakich używać kolorów?
Istotną sprawą przy malowaniu paznokci jest ich kształt. Krótkie i małe paznokcie pomalowane ciemnym lakierem będą wyglądały bardzo niekorzystnie. Jeżeli zauważyłaś u klientki jakieś niedoskonałości płytki nie powinnaś używać lakierów perłowych, które podkreślają ich defekty. Lakiery z odcieniem niebieskim bardzo pasują, gdy mamy skórę o różowym odcieniu lub jeśli jest blada. Ciepłych i nasyconych odcieni (brązy, czerwienie, pomarańcze, łososie) używaj, jeśli klientka ma cerę żółtawą. Nie maluj lakierami w odcieniu fioletu paznokci, gdy klientka ma złotą skórę. Lakiery opalizujące i perłowe dobrze komponują się z opaloną cerą, w kolorze koralu, jak również w odcieniach morelowych, brzoskwiniowych, brązowo-czerwonych. Najlepsze efekty podczas malowania paznokci uzyskasz, dostosowując sposób malowania do kształtu paznokci, a także barwy karnacji i lakieru.
Jak zmywać lakierowane paznokcie?
Aby usunąć lakier, płatek waty trzymaj między palcem wskazującym i środkowym, nasącz go zmywaczem bezacetonowym i przyłóż do paznokcia. Wacik poruszaj lekko w prawą i w lewą stronę. Następnie z paznokci zmywaj lakier w kierunku wierzchołka paznokcia.
Jaki więc powinien być optymalny lakier do paznokci?
1. Zwróć uwagę czy nie osiada się pigment w butelce z lakierem, czy kolor jest jednorodny i czy nie jest mętny.
2. Lakier powinien wysychać w ciągu 2-3 minut a pełną twardość powłoki uzyskać powinien po 5-7 minutach (maksymalnie po 10 min.)
3. Zwróć też uwagę na łatwość rozprowadzania lakieru podczas aplikacji, płynność i lepkość tego preparatu.
4. Powinien mieć gładką, elastyczną warstwę filmu i trwały połysk po wyschnięciu.
5. Dobry lakier nie ma negatywnego wpływu na naturalną płytkę paznokcia – nie wysusza jej.
Dobre i bezpieczne lakiery do paznokci w bogatych gamach kolorystycznych oraz wszystkie potrzebne akcesoria znajdziesz w sklepach kosmetycznych przeznaczonych dla salonów i stylistek paznokci.
Zapoznaj się z ofertą dostawcy profesjonalnych kosmetyków do dłoni i paznokci – Lady’s Nails Cosmetics – LNC.