Rozwój medycyny estetycznej, służącej przeciwdziałaniu skutkom starzenia się, wciąż wychodzi naprzeciw coraz bardziej wymagającym klientom salonów i klinik. Dlatego na rynku wciąż pojawiają się urządzenia będące wynikiem najnowszej technologii – jednym z nich jest właśnie FOCUS RF. Jego technologia jest zastrzeżona, jednak nie jest tajemnicą to, w jaki sposób działa, wykorzystując emisję fal radiowych. W odróżnieniu od urządzeń monopolarowych FOCUS RF jest urządzeniem dwupolarowym, dlatego kontroluje głębokość i pozycję wysyłanych impulsów fal radiowych do określonych warstw skóry. Włókna kolagenowe podgrzewane są do temperatury 45-60 stopni Celsjusza. Jest to najbardziej właściwy zakres temperatur dla efektywności, a jednocześnie bezpieczeństwa zabiegu. Mikro-jony FOCUS RF wywołują wibrację jonów a, które następnie wytwarzają ciepło. Odbicie warunkowe tkanki przetwarza prąd elektryczny na energię cieplną w głębi skóry właściwej powodując skrócenie wiązań włókien kolagenowych i pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych. Urządzenie równomiernie rozprasza energię w trzech warstwach skóry w sposób kontrolowany. Początkowa denaturacja kolagenu w tych głęboko położonych, termalnie zmodyfikowanych tkankach, jest mechanizmem natychmiastowej kontrakcji tkanek. Następująca dalej neo-kolagenacja ujędrnia tkankę skórną i zmniejsza objętość komórek tłuszczowych. Urządzenie dzięki zastrzeżonej technologii FOCUS RF oraz systemowi chłodzenia, może w widocznym stopniu poprawić stan skóry.
Zabiegi z użyciem urządzenia FOCUS RF można stosować na twarz i ciało. Efekty jego działania są bardzo szerokie:
– podniesienie owalu twarzy i podbródka
– ujędrnienie struktury skóry
– spłycenie głębokich zmarszczek
– zmniejszenie „worków” pod oczami i „kurzych łapek”
– odbudowa kolagenu
– terapia zapobiegająca starzeniu – profilaktyka
– zmniejszenie przebarwień
– redukcja zanieczyszczeń, rozszerzonych porów i stanów zapalnych
– redukcja cellulitu
– zmniejszenie tkanki tłuszczowej
– ujędrnienie ciała
– podniesienie pośladków
– wysmuklenie talii
– likwidacja „luźnej” skóry na brzuchu i wewnętrznej stronie ud
– odmłodzenie rąk i stóp
Istnieją oczywiście przeciwskazania do tych zabiegów. Nie mogą się im poddawać osoby z jakąkolwiek chorobą skóry: cierpiący na nowotwory skóry, zapalenie, zadrapania i skaleczenia naskórka, czy widoczne, duże żylaki, których nie da się ominąć. Nie wolno stosować FOCUS RF na górną powiekę, poza łukiem brwiowym.
Przeciwskazaniem są też złote nici (przestają nim być dopiero po okresie dwóch lat od zabiegu)
Osoby z przebytymi nowotworami oraz po zabiegu wypełniania zmarszczek mogą korzystać z zabiegu tylko po konsultacji z lekarzem.
W czasie ciąży nie należy się poddawać temu zabiegowi. Zabronione jest również stosowanie na brzuch w czasie miesiączki. Nie powinny z niego korzystać również osoby z aparatem słuchowym i z metalowym instrumentem medycznym, takim jak: implant in vivo – płytka stalowa, stalowy paznokieć, rozrusznik serca itp.)
Bezpośrednio po zabiegu i do 3 tygodni po skończeniu serii zabiegów wykluczone są:
– masaż
– endermologia
– głębokie złuszczanie
– kuracja kwasami
– trwałe wypełniacze
– elektrostymulacja
Na temat tego od niedawna używanego w gabinetach urządzenia krąży mnóstwo sprzecznych informacji. Należy więc podkreślić, że bezinwazyjnie odmładza ono skórę twarzy i całego ciała. Oto sprawdzone informacje od Moniki Wicińskiej – szkoleniowca Focus RF w Polsce, z którą rozmawia Anna Stefopulos (całość wywiadu na www. lorena.pl).
Na wstępie interesuje mnie jedno – czy zabieg jest bolesny?
Nie jest. Klienci podczas pierwszego zabiegu są bardzo czujni, ale ponieważ nic ich nie boli, to przy następnych sesjach, już zrelaksowani, często usypiają.
To skąd tyle krążących informacji o bolesności zabiegu?
Focus RF, na którym pracuję, jest urządzeniem dwupolarowym. To najnowocześniejsze na świecie urządzenia z opatentowanym systemem napinania skóry AUTO-FOCUS 3D i potrójnym systemem chłodzenia.. Wszystkie informacje o bolesności dotyczą urządzeń jednopolarowych, czyli starszej generacji. Zabiegi były tak przykre, że bardzo wiele kobiet nie wytrzymywało bólu i rezygnowało z zabiegów.
Przy Focusie nie ma bólu, ale co z bezpieczeństwem?
Focus RF jest urządzeniem dwupolarowym. Oznacza to, że fala radiowa wchodząca w głąb skóry dociera tylko do tych partii, na które chcemy działać – albo do skóry właściwej, gdy pragniemy pobudzić fibroblasty do produkcji kolagenu i oczekujemy efektu ujędrnienia, albo do tkanki podskórnej, gdy chcemy dodatkowo wyszczuplić dany obszar ciała. Jest to najbardziej naturalny sposób odmładzania.
Podczas zabiegu na twarz głowica urządzenia znajduje się bardzo blisko oczu. Czy fala nie zahaczy o nerw wzrokowy, albo o jakieś inne nerwy i nie nastąpi np. paraliż?
Przeciwnie, ma dobroczynny wpływ na nerwy, pobudza je do lepszego funkcjonowania. Trafiały do mnie klientki, które stosowały w celach liftingujących zastrzyki paraliżujące mięśnie. Po pewnym czasie dobroczynne efekty takich preparatów ustępują i skóra zaczyna obwisać. Zastrzyki nieraz uszkadzały jakiś nerw powodując np. niekontrolowane opadanie kącika ust lub powieki. Focus RF powodował, że te nerwy bardzo ładnie się regenerowały. Opadanie ustępowało. Focus RF świetnie działa także na twarze po operacjach plastycznych. Mówiąc w skrócie, po operacji skóra jest jedynie naciągnięta, a więc cieńsza. Focus RF poprawia strukturę takiej skóry, powoduje zwiększenie jej gęstości.
A czy można korzystać z Focusa także po wstrzyknięciu w policzki tłuszczu, lub wstrzyknięciu w twarz, czy dekolt wypełniaczy zmarszczek?
Badania kliniczne wykazały, że nie likwiduje efektów tych zabiegów.
Mówiła Pani przecież, że fale radiowe potrafią rozprawić się z naszym tłuszczem?
Wiedząc, że klientka wstrzyknęła sobie np. w policzki tłuszcz, nie działamy na tkankę podskórną, lecz jedynie na skórę właściwą, aby ją ujędrnić.
Czy jest to zabieg przeznaczony głównie dla kobiet dojrzałych?
Absolutnie nie. Młode kobiety mogą korzystać z FOCUSA profilaktycznie. Wtedy nie dopuszczą do powstawania zmarszczek wokół oczu, zapobiegną obwisaniu policzków, słowem skóra pobudzona do intensywnej pracy będzie bardzo długo wyglądać na jędrną i wypoczętą. Powstawanie zmarszczek jest sprawą tak indywidualną, że nawet młode dziewczyny mają problem np. z wiotką skórą, czy pajączkami wokół oczu albo tzw. zmarszczkami smutku. Do 35. roku życia zalecamy wykonanie pięciu zabiegów, potem robimy przerwę na 4 miesiące i potem podtrzymujące sesje warto wykonywać raz na trzy miesiące. Po prostu trzeba kontrolować, co się dzieje na skórze i działać w odpowiednim momencie. Takim wskazaniem do poddaniu się zabiegowi jest np. nagła utrata wagi lub przesuszenie skóry na słońcu. Focus RF po prostu przypomina rozleniwionej skórze, aby przyspieszyła produkcję kolagenu.
A jak wygląda twarz bezpośrednio po zabiegu?
Nie ma opuchlizny, ani zaczerwienień czy innych śladów.Po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.
A jak Focus RF działa na nasze ciało?
Zasada działania jest dokładnie taka sama, tylko stosujemy podczas zabiegu inne głowice. Fokus RF ujędrnia ciało, potrafi rozprawić się z celulitem, świetnie radzi sobie z niedoskonałościami w najtrudniejszych partiach – ze zwiotczałą skórą ramion, tzw. motylkami, luźną skórą po wewnętrznej stronie ud i obwisłą skórą nad kolanami. Focus RF bardzo dobrze działa również na dłonie – napina skórę i rozjaśnia plamy pigmentacyjne.
Czego nie powinnyśmy robić w okresie, gdy korzystamy z FOCUSA?
Prowadzimy normalny tryb życia i po prostu cieszymy się efektami zabiegów.
Zabiegi z użyciem FOCUS RF oferuje Studio Urody Lorena w Krakowie, ul. Długa 62/4