URODA I ZDROWIE

Zimowa pielęgnacja – poradnik

29 stycznia 2020, dodał: Redakcja

O delikatną skórę twarz musimy zadbać szczególnie zimą – kiedy różnice temperatur są bardzo duże, a skóra narażona jest nie tylko na mróz i wiatr, ale i wysuszające działanie ogrzewania i klimatyzacji. Minusowe temperatury, chłodny wiatr, śnieg i mróz rzeczywiście nie mają dobrego wpływu na naszą skórę. Czynniki te powodują utratę wody i jej nadmierne wysuszenie. Podobnie klimatyzacja w biurze i samochodzie – bardzo wysusza skórę, a nieczyszczona może nanieść na nią kurze i spowodować reakcję alergiczną.

Warto zatem zadbać o jej nawilżenie. Idealnym rozwiązaniem jest delikatny krem pielęgnacyjny z serii Aloe Via o bogatej odżywczej formule do pielęgnacji twarzy i ciała zawierający, aż 35% żelu Aloe Vera oraz bioekstrakt z magnolii. Krem intensywnie nawilża, szybko się wchłania, a skóra staje się wyczuwalnie miękka i delikatna.
Ważną kwestią jest także pielęgnacja skóry dłoni, która może być pracochłonna i wymaga systematycznego dbania o ręce przez cały rok. Jak chronić dłonie w trudnym, zimowym okresie? Zacznijmy od kupienia odpowiednich rękawiczek, które zadbają o nasze dłonie podczas zimowych dni. Pamiętajmy także o odpowiednim nawilżeniu.

 

Tutaj z pomocą przychodzą aloesowi specjaliści od nawilżania, czyli Aloe Vera wygładzający krem do rąk oraz Aloe Vera odżywczy krem do rąk. Produkty zawierają żel aloesowy oraz bioekstrakt z nagietka, które odżywiają i nawilżają, a także wspierają regenerację spierzchniętej i szorstkiej skóry. Warto wcierać krem w skórę dłoni co najmniej dwa razy dziennie, aby zapewnić jej optymalne nawilżenie. Należy także pamiętać o czynności, o której bardzo często zapominamy, a mianowicie piciu wody. Odpowiedni poziom nawodnienia organizmu sprawia, że skóra jest lepiej nawilżona i lepiej poradzi sobie z trudnymi warunkami pogodowymi.

 


Należy także pamiętać o nawilżaniu ust, ponieważ wysuszone przez mróz, następnie są „zwilżane śliną”, co w połączeniu z minusową temperaturą, skutkuje spierzchnięciem. Jeżeli przebywamy na mrozie to usta najlepiej smarować co godzinę pomadką nawilżająca. Jest to szybki, prosty i bardzo skuteczny sposób. Nawilżająca pomadka pielęgnacyjna z serii Aloe Via zawierająca, aż 40% żelu Aloe Vera i oleje roślinne intensywnie je nawilży i zadba o to by były gładkie.
Pamiętajmy o zimowej pielęgnacji skóry!

 

Informacje o produktach:

1) Aloe Via Delikatny krem pielęgnacyjny
Cena: 44,90 zł
Pojemność: 100 ml
2) Aloe Via wygładzający krem do rąk
Cena: 41,90 zł
Pojemność: 75 ml
3) Aloe Via odżywczy krem do rąk
Cena: 44,90 zł
Pojemność: 75 ml
4) Aloe Via Nawilżająca pomadka pielęgnacyjna
Cena: 27,90 zł

 

 

 

 

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Domowe pieczywo.
> neverland napisał/a: Pieczywo kupuję w tradycyjnej pierni, gdzie chleby pieczone są na zakwasie...A przynajmniej...
Ładowanie aut elektrycznych - gdzie…
U nas w Wieliczce jest przy hotelu SORAY.
Domowe pieczywo.
Kiedyś piekłam swój chleb, ale teraz nie mam na to po prostu czasu...
zakupy przez internet
Zwykle kupuję przez internet ubrania, buty, kosmetyki, chemie, torebki i akcesoria. Jednym słowem wszystko...