Problem z cienkimi i rzadkimi włosami? Mamy na nie sposoby. Wystarczy kilka trików w czasie układania oraz odpowiednie kosmetyki stylizujące, by nadać optyczną objętość nawet najbardziej opornym kosmykom.
Czy kilkoma prostymi sztuczkami jesteśmy w stanie uzyskać efekt bujnych, gęstych włosów? Oto porady, po przeczytaniu których będziesz wiedzieć jak modelować rzadkie i cienkie włosy tak, by nadać im optyczną objętość oraz puszystość.
1. Głową w dół
Susząc włosy trzymaj głowę opuszczoną w dół. Jeżeli chcesz, aby były proste i gładkie użyj płaskiej szczotki przeciągając przez nią poszczególne pasma i kierując na nie strumień gorącego powietrza. Gdy zależy tobie na efekcie pogniecionych włosów, pasma delikatnie rozczesuj palcami. Susz włosy tak długo, aż będą całkowicie suche. Na koniec, jeżeli twoja suszarka na to pozwala, użyj strumienia zimnego powietrza – zamkniesz w ten sposób łuskę włosa oraz utrwalisz stylizację.
2. Beach waves
Włosy będą wyglądały na pełne, gdy postawisz na fale oraz upięcia. Aby uzyskać taki efekt możesz użyć falownicy – to sprytne urządzenie pozwalające na wymodelowanie fryzury w stylu „beach waves”. Działa podobnie jak popularna prostownica z tą różnicą, że zamiast prostować – faluje włosy. Dzięki temu stylizacja jest pełna i bujna, nawet gdy nasze kosmyki są rzadkie. Piękny look zapewnimy sobie także, gdy pofalowane włosy upniemy w luźny koczek tuż nad linią szyi. Alternatywnie możemy użyć lokówki trzymając ją pionowo i nawijając pasma od połowy głowy aż po końcówki. Będzie to idealna stylizacja dla włosów rozpuszczonych – lekko rozchodząca się od gładkiej góry ku rozłożystemu dołowi.
3. Holenderski warkocz
Mogłoby się wydawać, że pleciony warkocz to zły pomysł dla osób, które mają cienkie włosy. Wręcz przeciwnie. Jeżeli mamy długie pasma, a warkocz zaczniemy pleść od góry głowy, efekt objętości i puszystości mamy zagwarantowany. Ciekawy rezultat możemy uzyskać przy warkoczu holenderskim, czyli tzw. dobieranym odwróconym. Na pewno nie warto spinać włosów cienkich w kucyk, ponieważ taka stylizacja sprawi, że fryzura będzie wyglądać bardzo mizernie. Jeżeli chcemy upiąć włosy, lepiej związać je wysoko w koka, wypuszczając kilka pasemek z boku twarzy.
4. Blond koloryzacja
Rzadkie włosy będą prezentować się lepiej, gdy postawimy na jasną koloryzację, a najlepiej dwa odcienie blondu. Dzięki temu włosy będą rozświetlone i lekkie, wyglądając na grubsze niż w rzeczywistości. Warto zwrócić uwagę na farby niezawierające amoniaku, aby dodatkowo nie obciążać włosów niepotrzebną, ciężką chemią. Generalnie włosy cienkie posiadając mniejszą średnicę są bardziej podatne na przechwytywanie pigmentów z farby, zatem ich koloryzacja nie należy do trudnych. Grunt to dobranie nieagresywnych środków oraz dopasowanie koloru, dzięki któremu włosy zyskają na optycznej objętości. Pamiętajmy, że w przypadku cienkich pasm, odradza się ciemne koloryzacje, ponieważ uwidaczniają prześwity.
5. Dobre utrwalenie
Gdy zależy nam na dynamicznej formie fryzury, warto pomyśleć o odpowiednich kosmetykach stylizacyjnych. Absolutnie odradza się stosowanie żeli, brylantyny czy wosków, które obklejają pasma gwarantując efekt uniesienia tylko na chwilę. Lepszym rozwiązaniem jest lakier zawierający skład odpowiadający za objętość i sprężystość włosów. Kosmetyk działa na zasadzie uwięzienia powietrza pomiędzy poszczególnymi pasmami, co powoduje że kosmyki są lekkie i uniesione od nasady. Efekt? Włosy gęste i puszyste, a jednocześnie – zdyscyplinowane. Przykładem jest lakier do włosów LOOK EXPERT Volume Effect oparty na prowitaminie B5, keratynie i filtrach UV. Lakier ma formę lekkiej mgiełki, dzięki czemu nie wysusza i nie skleja włosów, nie pozostawia także żadnych śladów. Kosmetyk kosztuje ok. 7,29 (opakowanie 250 ml).
Jak widać rzadkie włosy nie muszą być stylizacyjnym utrapieniem, jeżeli znamy dobre triki i umiemy z nich korzystać. Pamiętajmy też, że samo wypadanie włosów to normalny proces, o ile w ciągu doby nie tracimy ich więcej niż 70-100. Gdy włosów ubywa więcej, a stan ten utrzymuje się przez dłuższy okres czasu, warto sprawdzić przyczyny. Mogą nimi być źle zbilansowana dieta, brak witamin, nieleczony łupież, zbytni stres, a nawet – problemy hormonalne (tzw. łysienie androgenowe).
Źródło: LOOK EXPERT