5 rzeczy, które poprawią wygląd Twojej skóry

13 listopada 2017, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Marzysz, by Twoja skóra była naturalnie piękna, ale nie wiesz jak zacząć metamorfozę? Czas to zmienić! Przed Tobą 5 sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci uzyskać efekt nieskazitelnie gładkiej skóry na całym ciele.

Tych kilka rzeczy pozwoli Ci wdrożyć dobre nawyki, które poprawią kondycję Twojej skóry na długo. Jesteś w stanie to zrobić nawet jeśli wydaje Ci się, że nie masz czasu i możliwości, by postawić na intensywną pielęgnację. Jesteś gotowa? Zaczynamy!

  1. Zrób porządek wśród swoich kosmetyków

Zdarzyło Ci się wrócić ze sklepu z nowym, rewelacyjnym balsamem, który miał zmienić Twoje życie, ale po pierwszym użyciu trafił do szuflady i utknął tam na zawsze? Niejedna z nas ma w domu masę różnych kremów, żeli, mleczek i toników, które zalegają na półce mimo tego, że się nie sprawdziły. Jeśli chcesz postawić na udaną metamorfozę – uporządkuj swój asortyment. Sprawdź terminy przydatności i przyjrzyj się konsystencji preparatów, które posiadasz.

Wyrzuć przeterminowane produkty i pozbądź się kosmetyków, których konsystencja, zapach, czy cokolwiek Ci nie pasuje. Dodaj do swojej kolekcji takie, których będziesz używać. Jeśli nie jesteś pewna, czego potrzebujesz – skorzystaj z porady dermatologa lub kosmetyczki, a później zapytaj w aptece lub drogerii o tester. Kiedy już trafisz na kosmetyki, które Ci pasują z przyjemnością będziesz z nich korzystać, a Twoja skóra szybko Ci się odwdzięczy.

  1. Nawilżaj od środka

Pewnie słyszałaś, że w ciągu dnia powinnaś wypijać co najmniej 2 litry wody. Jeśli z zasady mało pijesz – na pewno trudno Ci wprowadzić to w życie. Szczególnie, że 2 litry to coś abstrakcyjnego, wymagającego zastanawiania się: „Czy już było tyle, ile trzeba, czy jeszcze muszę coś wypić?”. Odpowiednie nawodnienie organizmu daje dużo dobrego – zacznij od małych kroków. Jeśli wypijesz szklankę wody tuż po wstaniu, Twój organizm po pewnym czasie zacznie Ci podpowiadać, że potrzeba mu jeszcze trochę.

Jeśli nie smakuje Ci czysta woda, możesz dodać do niej trochę soku z cytryny. Już po tygodniu poczujesz różnicę. Nie zapominaj o produktach bogatych w wodę, czyli owocach i warzywach. Postaraj się też włączyć do swojej diety naturalne nawilżacze, czyli nienasycone kwasy tłuszczowe. Znajdziesz je w pestkach dyni i słonecznika, oliwie z oliwek, orzechach oraz tłustych rybach morskich takich jak: makrela czy łosoś.

  1. Wysypiaj się

Czasami w zabieganiu dnia codziennego wydaje nam się, że sen jest tym, co warto poświęcić na rzecz innych czynności. W rzeczywistości – nasz organizm potrzebuje go bardziej, niż można przypuszczać. Brak snu, poza tym, że źle oddziałuje na jakość wykonywanych przez nas zadań, negatywnie odbija się również na skórze, która traci swą promienność na rzecz szarości i przyśpieszonego starzenia.

Pamiętaj o tym i jak najrzadziej pozwalaj sobie na skracanie czasu na sen. Ważne, by spać szczególnie nocą. To właśnie między godziną 24 a 6 rano nasza skóra jest najbardziej aktywna, a jej komórki dzielą się nawet 10 razy szybciej, niż w ciągu dnia. Gdy śpisz, to tuż po północy organizm wydala toksyny. Między drugą a trzecią wzrasta temperatura ciała i ukrwienie skóry. W kolejnych godzinach następuje proces regeneracji komórek i hamowanie procesów zapalnych, a następnie temperatura ciała się obniża i krążenie wraca na dzienny tryb. Jeśli nie śpisz, skóra nie ma kiedy się zregenerować i nawet mikrouszkodzenia mogą goić się długo, a cała tkanka może szybciej stać się zwiotczała i cienka.

  1. Trwale usuń włoski

Łatwiej dba nam się o to, co samo z siebie wydaje nam się piękne. Gdy nasza skóra zaczyna pokrywać się ciemnymi włoskami – wygląda to nieestetycznie i czasami sprawia, że zaczynamy traktować pielęgnację, jak przykry obowiązek. Szczególnie, że najprostsza droga do pozbycia się włosków, w postaci zgolenia ich maszynką, przynosi efekt utrzymujący się zaledwie dwa lub trzy dni.

Skorzystanie z serii zabiegów depilacji laserowej pozwoli nam skrócić rytuały pielęgnacyjne o czas, który obecnie poświęcamy na usuwanie zbędnych włosków. Aby uzyskać efekt potrzebujesz 6-8 zabiegów, powtarzanych w kilkutygodniowych odstępach, a później przez całe życie cieszyć się eliminacją nawet 95% owłosienia. Sama przyznasz, że o gładką skórę przyjemniej się dba.

  1. Zrezygnuj z gorącej wody podczas prysznica lub kąpieli

Gorąca woda nie jest najlepszym przyjacielem kobiety – szczególnie jeśli chce ona pozostać młoda i piękna. Zupełnie odwrotnie jest z zimną wodą, co dostrzegły kobiety z minionych epok, które z troski o swoją urodę co jakiś czas kładły się w śniegu lub okrywały lodem. Aby uniknąć przesuszenia się skóry warto myć się wodą o temperaturze zbliżonej do ciepłoty naszego ciała lub niższej.

Nawet jeśli twoja skóra nie ma skłonności do przesuszeń, pamiętaj, że gorąca woda może ją podrażniać. Jeżeli lubisz gorące prysznice tak, że nie wyobrażasz sobie bez nich życia – spróbuj co najmniej trzy razy w tygodniu korzystać z chłodniejszej wody, tak, by skóra miała czas na odpowiednią regenerację. Zimny prysznic poprawi ukrwienie, dzięki czemu ciało stanie się bardziej jędrne i sprężyste. Dodatkowo chłód zamyka pory, dzięki czemu zmniejsza możliwość pojawiania się zaskórników.