5 powodów, dla których warto ćwiczyć | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

5 powodów, dla których warto ćwiczyć

14 stycznia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

 

Każdy z nas wie, jak ważne jest regularne uprawianie wysiłku fizycznego. W codziennej bieganinie zapominamy jednak, że to od nas zależy, czy dostarczymy organizmowi odpowiedniej dawki ruchu. Ułatwienia technologiczne sprawiają, że wielu z nas w zasadzie mogłoby obejść się bez aktywności fizycznej. Miałoby to jednak dramatyczne skutki dla naszego zdrowia i samopoczucia. Poznaj 5 powodów, dla których powinieneś wpisać co najmniej godzinę ćwiczeń dziennie do swojego kalendarza.

fitness

Powód numer 1: ładniejsza sylwetka

Regularna aktywność fizyczna zmuszająca mięśnie do pracy i motywująca organizm do spalania tkanki tłuszczowej w kilkumiesięcznej perspektywie pozwala osiągnąć ładną sylwetkę. Lepiej prezentujące się ciało ma znaczenie dla pewności siebie i kontaktów towarzyskich. Zaopatrz się w plan dietetyczny, dzięki któremu łatwiej będzie Ci dobrać jadłospis dostosowany do Twoich potrzeb. Znajdziesz go na stronie https://www.budujmase.pl/plany/.

Powód numer 2: regulacja różnych układów organizmu

Dzięki sportowi rekreacyjnemu organizm reguluje się na wielu poziomach. Spada poziom cukru we krwi, co ogranicza rozwój cukrzycy II stopnia. Układ krwionośny poprawia swoją pracę, podobnie jak metabolizm. Wszystkie organy są lepiej dotlenione, a przez to pracują wydajniej. Układ immunologiczny wzmacnia się i lepiej radzi sobie w środowisku bakterii, wirusów i grzybów.

Powód numer 3: kształtowanie charakteru

Osoby o słabej motywacji, mało zdeterminowane do osiągania celów i nieodporne psychicznie za sprawą uprawianego amatorsko sportu mogą wzmocnić w sobie pozytywne cechy. Sport pobudza ośrodek nagrody w mózgu, więc ciało po ciężkim treningu odpłaca się dobrym nastawieniem i nastrojem. To z kolei pokazuje, że nic wartościowego nie ma bez uprzedniego wysiłku. Regularne ćwiczenia sprzyjają utrzymaniu zdrowych nawyków, a także kształtowaniu w sobie systematyczności, wytrwałości, cierpliwości i determinacji – cech ważnych na różnych życiowych polach.

Powód numer 4: pozbycie się stresów i frustracji

Spięte całodziennymi zadaniami i wyzwaniami ciało może mieć problem ze spokojnym zaśnięciem. Ułatwić wejście na poziom relaksu i odprężenia mogą ćwiczenia fizyczne. Podczas nich spada poziom hormonu stresu, zwanego kortyzolem. Do ciała uwalniają się endorfiny, przez co człowiek odczuwa przyjemne rozluźnienie. Wysiłek fizyczny to remedium na stres i napięcie występujące w pracy siedzącej, których organizm z braku odpowiednich okoliczności nie jest w stanie sam się pozbyć.

Powód numer 5: profilaktyka zdrowotna

Wiele badań naukowych udowadnia, jak prozdrowotny wpływ na nasze ciało i umysł mają regularnie wykonywane ćwiczenia fizyczne. Sport na poziomie amatorskim pozwala zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, które stanowią najpowszechniejszą przyczynę zgonu kobiet i mężczyzn w Polsce. Regularna aktywność fizyczna redukuje w znacznym stopniu prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę typu II, która staje się powoli chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Osoby, które często się ruszają nie mają też problemów z nadwagą czy otyłością. Mogą również uniknąć wad postawy czy bólów kręgosłupa.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Black Friday
Szukam czegoś nowego na choinkę , ale chyba teraz nie ma...
Na czym dobrze wyglądają kwiatowe m…
Na zaslonach w kuchni mam kwiaty rumianku
Pokrowce na krzesła
Zniszczone krzesła można tak odnowić ☺
sosy
A nie lepiej zrobić zasmażkę i dodać bulion? I mamy gotowy sos.